Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 06.07.2022 10:44
Anrijs, Arkādijs
Dienas teikums

Cilvēks nekad nevar būt brīvs no pienākuma. (A. Bels)

19.04.2013, 18:44Piesakieties gadatirgum!
Piesakieties gadatirgum!

Vārkavas novada Kultūras centra 20.aprīlī, Vecvārkavā, iecerētais Jurģu gadatirgus, kā zināms, ir pārcelts uz 5.maiju. (Protams, tam būs jau cits nosaukums.) Tādēļ Vārkavas novada Kultūras centrs joprojām aicina visus pārdot gribētājus pieteikties gadatirgum līdz š.g. 3.maijam (ieskaitot) pie Vārkavas novada KC vadītājas Antras Skuteles pa tālr. 20004979 vai e-pastu antra.skutele@varkava.lv vai pie kultūras pasākumu organizatora - jaunatnes lietu speciālista Mārča Rukmaņa pa e-pastu marcis.rukmanis@varkava.lv!

18.04.2013, 22:35Vārkavas novada pašvaldībā darbu sācis kultūras pasākumu organizators – jaunatnes lietu speciālists

No š.g. aprīļa vidus Vārkavas novada pašvaldībā darbu sāka jauns speciālists – kultūras pasākumu organizators un jaunatnes lietu speciālists - Mārcis Rukmanis (attēlā).

Lasīt vairāk...
16.04.2013, 15:45AS „Latvenergo” paplašina elektrības dāvanu kartes saņēmēju loku
AS „Latvenergo” paplašina elektrības dāvanu kartes saņēmēju loku

Sākot ar aprīli, AS "Latvenergo" paplašina sociālā atbalsta iespējas ar vairākām iedzīvotāju grupām, un atbalstu 53,7 latu dāvanu kartes veidā savas pašvaldības sociālajos dienestos varēs saņemt vēl vairākas iedzīvotāju grupas, informēja uzņēmums.

Lasīt vairāk...
16.04.2013, 08:59Vārkavā atklāta Mākslas dienām veltīta izstāde, kas būs apskatāma līdz maija vidum
Vārkavā atklāta Mākslas dienām veltīta izstāde, kas būs apskatāma līdz maija vidum

13.aprīlī Vārkavas tautas namā tika atklāta Mākslas dienām veltīta izstāde, kurā ir apskatāmas Vārkavas novada iedzīvotāju radītās  fotogrāfijas, zīmējumi, gleznojumi, tērpi,  interjera priekšmeti. Radošos novadniekus neturēt sveci zem pūra aicināja Vārkavas novadpētniecības muzeja – tūrisma informācijas centra vadītāja Elvīra Āboliņa, bet apzināt un paaicināt Vanagu apkaimes māksliniekus palīdzēja IAC „Vanagi” vadītāja Janīna Praņevska.

Lasīt vairāk...
10.04.2013, 14:06Izsludināta "Leader" projektu 9.kārta (pieteikumi jāiesniedz līdz š.g. 14.jūnijam)
Izsludināta

Biedrība „Preiļu rajona partnerība” izsludina atklātu devītās kārtas projektu iesniegumu pieņemšanu pasākumā „Konkurētspējas veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” atbilstoši Ministru kabineta 2011.gada 4.oktobra noteikumiem Nr.764 „Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu lauku attīstībai pasākumā „Konkurētspējas veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” un pasākumā „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā”. RĪCĪBU APRAKSTS.

10.04.2013, 11:14Piecgadnieki ir aicināti uz pirmo tikšanos Vārkavas vidusskolā!
Piecgadnieki ir aicināti uz pirmo tikšanos Vārkavas vidusskolā!

Vārkavas vidusskola piedāvā izbaudīt rotaļpriekus un iemācīties kaut ko jaunu nākamajā mācību gadā, tāpēc š.g. 17.maijā plkst.14.00 gaidām ciemos pirmsskolas grupiņā "Lācīši" visus bērnus, kuri ir dzimuši 2008.gadā! (Līdzi jāņem dzimšanas apliecība.)

                                                   Vārkavas vidusskolas administrācija.

09.04.2013, 16:02Jaunsargi iepazīst zemessargu ikdienu un apmeklē Vārkavas medību trofeju izstādi
Jaunsargi iepazīst zemessargu ikdienu un apmeklē Vārkavas medību trofeju izstādi

3.aprīlis 312.Jaunsargu vienībai izvērtās visai spraigs. Dienas pirmajā pusē Riebiņu un Preiļu jaunieši apmeklēja 35.Zemessardzes nodrošinājuma bataljonu Preiļos, kur iepazinās ar bataljona teritoriju un bataljona karavīri pastāstīja par saviem darba pienākumiem. Neviltotu prieku un sajūsmu izraisīja bataljona ieroču prezentācija, ko sniedza bataljona ieroču speciālists, virsseržants Viktors Ivanovs. Tāpat jaunsargiem ļoti patika iespēja parunāt savā starpā ar "Radmoor" rācijām. Īpašu sajūsmu izraisīja Otrā pasaules kara laiku lauku telefona apskate. Jaunsargu instruktors sola, ka drīzumā ar tādu pat ekskusiju uz 35.Zemessardzes nodrošinājuma bataljonu dosies arī Vārkavas puses jaunsargi.

Pēc zemessargu apciemošanas Preiļu un Riebiņu jaunsargi devās uz medību trofeju izstādes atklāšanu Vārkavā, tur viņiem piepulcējās arī Vārkavas novada jaunsargi.  Medību trofeju izstādē jauniešiem  īpaši patika dzīvnieku galvu izbāžņi. Kad izstāde bija aplūkota,  ikviens apmeklētājs tika aicināts uz Vārkavas tautas namu, kur noritēja diskusija par dabas tēmām un tajā  piedalījās  vietējie mednieki, šo medību trofeju īpašnieki, vietējie iedzīvotāji un skolu jaunatne. Diskusijas laikā  jaunieši uzzināja daudz interesanta par medību suņiem, kā arī varēja apskatīt medību ieročus.Visilgākā saruna izvērtas par to, kā medības ietekmē dabu, kā mednieki ar savu darbību piedalās dzīvnieku skaita regulēšanas procesā un vai mednieki un medības ir nepieciešamas sabiedrībai. Vēl mednieki pastāstīja, kā var kļūt par mednieku.
            Noslēgumā vēlos  pateikties jaunsargiem par aktīvu piedalīšanos pasākumā, Riebiņu un Vārkavas vidusskolu direktorēm Inetai Anspokai un Anitai Vilcānei par pretimnākšanu pasākuma organizēšanā, paldies Vārkavas un Riebiņu pašvaldībām par atbalstu transporta nodrošināšanā un vislielākais paldies Vārkavas novadpētniecības muzeja vadītājai Elvīrai Āboliņai par izstādes sarīkošanu.
 

                                 RJC 2.novada 312.vienības jaunsargu instruktors Valērijs Pastars

08.04.2013, 11:50Vārkavas novada pašdarbnieki un kultūras centra vadītāja trešajās Lieldienās iepriecināja sociālās aprūpes centra „Aglona” iemītniekus
Vārkavas novada pašdarbnieki un kultūras centra vadītāja trešajās Lieldienās iepriecināja sociālās aprūpes centra „Aglona” iemītniekus

Pirms Lieldienām bija Svētā Mise,  ko celebrēja Aglonas bazilikas priesteris Daumants Abrickis un Andžejs Labinskis.  Pēc Svētās Mises priesteris novēlēja gaišus Augšāmcelšanās svētkus. SAC “Aglona” iemītnieki sagaidīja Lieldienas  ar lūgšanām un svētību, kā arī  vēlāk kaulējās ar olām. Neskatoties uz sniegotajiem laika apstākļiem iemītniekiem bija dota iespēja  izšūpoties, lai vasarā nekostu odi. 3. aprīlī ar Lieldienu pasākumu un apsveikumu centrā viesojās Vārkavas novada senioru deju kopa „Dzīves virpulī”, kura dalībniekus ar jautrām dejām priecēja SAC iemītniekus.Cienastā dāmas  bija atvedušas ar mīlestību ceptus mājas pīrāgus un skaisti krāsotas olas. Vārkavas novada kultūras centra vadītāja Antra Skutele kā soliste akordeona pavadībā  dziedāja latgaliešu dziesmas „Tik skaidrā volūdā ”, „Auga, auga rūžeņa” un  citas. Kopā ar pašdarbniekiem viesojās akordeonists Jāzeps Lazdāns, kuram koncertēt piepalīdzēja SAC iemītnieks Mihaīls Botvina, sitot ritmu ar karotēm. Mīļš paldies Vārkavas novada pašdarbniekiem par pavasarīgo, jauko noskaņojumu šajos baltajos Lieldienu svētkos, kā arī paldies Vārkavas novada domei par transporta nodrošinājumu mūsu viesiem.

 

                                                                  SAC “Aglona” sociālā darbiniece Inga Sprūģe 

06.04.2013, 12:22Vārkavā un Vanagos aplūkojamas medību trofeju izstādes
Vārkavā un Vanagos aplūkojamas medību trofeju izstādes

2012.gada nogalē, 2013.gada sākumā pa Vārkavas novadu ceļoja Vārkavas novadpētniecības muzeja veidotā  izstāde „Mans vaļasprieks un ne tikai...”, kurā bija aplūkojami novadnieku rokdarbi un dažādas kolekcijas. Kā tas nereti notiek, kur ir viena ideja, tur to rodas aizvien vairāk, un, turpinot vaļasprieku tēmu, Vārkavas pagasta pārvaldes vadītājai Intai Kivleniecei un Vārkavas novadpētniecības muzeja vadītājai Elvīrai Āboliņai bija radusies iecere izveidot izstādi par ļoti vīrišķīgu un novadā iecienītu nodarbi, proti, medībām un to trofejām.

Lasīt vairāk...
25.03.2013, 09:18PATEICĪBA
PATEICĪBA

Saku mīļu paldies savā un visas radošās filmēšanas grupas vārdā par saturīgi pavadītām 55 spraiga darba un atpūtas stundām 15., 16., 17.martā Vanagos, pateicos labajiem sponsoriem un atbalstītājiem: Vārkavas novada pašvaldības domei; a/s „Latgales piens” direktoram Paulim Onckulim; vokālā ansambļa „Dziedi līdzi!” meitenēm; vietējiem uzņēmējiem Jānim Romānam un Zanei Praņevskai, zemnieku saimniecībām „Ceriņi” un „Alūksnes” īpašniekiem; Vārkavas novadpētniecības muzeja - kultūrvēstures un tūrisma centra vadītājai Elvīrai Āboliņai un viņas komandai – Albīnai Spūlei un Irēnai Lazdānei; Arendoles muižas kungu mājas īpašniekam Arvīdam Turlajam; Vārkavas novada pašvaldības izpilddirektoram Elmāram Sparānam; Vārkavas novada domes sabiedrisko attiecību speciālistei Maijai Praņevskai; Skuteļu ģimenei, Otīlijai Mundurei un zirga saimniekam Antonam Ušackim! Īpašs paldies čaklajām saimniecēm Janīnai Vilcānei, Inārai Kļavinskai, Lidijai Kļavinskai.

IAC „Vanagi” vadītāja Janīna Praņevska
02.04.2013, 11:09Vārkavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājas vietnieces Elgas Upenieces iedzīvotāju pieņemšanas laiki š.g. aprīlī
Vārkavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājas vietnieces Elgas Upenieces iedzīvotāju pieņemšanas laiki š.g. aprīlī

11.aprīlī no plkst.9.00 - 13.00 Rimicānos, Rožkalnu pagasta pārvaldē;

15.aprīlī no plkst.10.00 - 13.00 Vanagos, IAC "Vanagi";

16.aprīlī no plkst.9.00 - 11.00 Vārkavā, Vārkavas pagasta pārvaldē, no plkst.11.15 - 13.00 Piliškās, Pilišku saieta vietā;

22.aprīlī no plkst.10.00 - 13.00 Arendolē, Arendoles bibliotēkā;

25.aprīlī no plkst.9.00 - 13.00 Rimicānos, Rožkalnu pagasta pārvaldē.

27.03.2013, 22:44Seminārs
Seminārs

3.aprīlī – Preiļu NVO centrā, Kooperatīva ielā 6, Preiļos, notiks apmācību seminārs "Inovatīvas mārketinga tehnoloģijas".

Vai viegli būt un palikt mūsdienīgam XXI gadsimtā? Lai arī mēs dzīvojam aizraujošā, tehnoloģijām un notikumu bagātā pasaulē, tās apgūšana prasa laiku un iedziļināšanos. Vai mēs drīkstam ignorēt tehnoloģiju novitātes? Protams. Taču mums ik uz soļa sevi „jāpārdod” – klientiem, paziņām, biznesa partneriem, dažkārt arī pašiem tuvākajiem. Kā šajā „informācijas troksnī” un visaptverošo risinājumu pasaulē palikt pamanītiem to acīs, kas mums ir svarīgi? Daudzi eksperti uzskata, ka panākumus ar klasiskajām metodēm vairs nevar panākt. Radošums un ikdienā pieejamo tehnoloģiju vienkāršots kopums ir katra indivīda palīgs trauksmainajā pasaulē gan pareizajās izvēlēs, gan sīvajā konkurences cīņā. Semināra programma un cita informācija. 

27.03.2013, 22:36Paziņojums
Paziņojums

Pamatojoties uz Vārkavas novada domes 03.09.2010. darba koplīguma 5.6. apakšpunktu, Vārkavas novada domes pirmssvētku - 28.03.2013. darba dienas laiks būs līdz plkst. 13:00.

 

 
 

 

20.03.2013, 20:38Martā top izstāde par medībām, arī Vanagos būs medību trofeju izstāde
Martā top izstāde par medībām, arī Vanagos būs medību trofeju izstāde

Vārkavas novadpētniecības muzejs - kultūrvēstures un tūrisma centra vadītāja  Elvīra Āboliņa, sadarbojoties ar IAC „Vanagi” vadītāju Janīnu Praņevsku, aicināja vanadziešus piedalīties izstādē par medību tēmu. Tieši Vanagu pusē uzrunāti 16 mednieki, un saņemtas apstiprinošas atbildes, ka medību trofeju izstāde Vanagos būs! Ceru, ka atsaucība nenoplaks, un izstāde būs skatāma no š.g. 31.marta līdz 30.aprīlim. Protams, izstāde noslēgsies ar mednieku saietu IAC „Vanagi”. Lai izdodas viss, ko esam iecerējuši!

 IAC „Vanagi” vadītāja Janīna Praņevska
14.03.2013, 13:36Nepieļausim kūlas dedzināšanu!

15.03.2013, 15:23Kas dzeivoj munā sātā? LaKuGa izsludynoj stuostu konkursu
Kas dzeivoj munā sātā? LaKuGa izsludynoj stuostu konkursu

Marta suokumā izguojuse jauna bārnu kruosojamuo gruomota „Munā sātā”, kur trejuos burtneicuos var puorskaiteit Ontona Slišāna bārnu dzejūleišus, latgalīšu tautys meiklis i Ilzis Spergys stuostu.LaKuGa sovim skaiteituojim pīduovoj tikt pi ituos gruomotys — viņ pareizi juoatbiļd iz konkursa vaicuojumim i juoatsyuta stuosts par sovim sātys kustūnim i jūs pīdzeivuojumim.

 
Lasīt vairāk...
06.03.2013, 08:55Latgales plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centrs informē par jaunumiem finanšu piesaistē (papildināts 11.03.2013)
Latgales plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centrs informē par jaunumiem finanšu piesaistē (papildināts 11.03.2013)

Latgales plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centrs (Latgales RSIC) aicina iepazīties ar jaunākajām ziņām par finanšu piesaistes iespējām no reģionālajiem Eiropas Savienības struktūrfondu informācijas centriem. Plašāku informāciju skatīt www.latgale.lv/esfinanses un www.esfinanses.lv. 

 

Lasīt vairāk...
11.03.2013, 14:12Aicinām uz radošo darbnīcu Vārkavas vidusskolā!
Aicinām uz radošo darbnīcu Vārkavas vidusskolā!

15.martā plkst.14.00 Vārkavas vidusskolā 5. un 11.klases skolēnu vecāki ielūdz uz radošo darbnīcu vecākiem kopā ar bērniem "Telpu dekorējumi Lieldienām". Līdzi jāņem: avīze, dzija, klūdziņas, dekoratīvas spalvas, krāsains papīrs, sizals, puķu podiņš, mākslīgie ziediņi, ja ir-arī līmes pistole. Būsiet ļoti gaidīti!
 

05.03.2013, 15:04Vēl var slēgt līgumus par atkritumu savākšanu un izvešanu
Vēl var slēgt līgumus par atkritumu savākšanu un izvešanu

11., 12.martā Vanagos, Vārkavā un Piliškās pieņems Vārkavas novada domes vides inženiere Lilita Gavare, kas ir atbildīga par atkritumu savākšanas un izvešanas līgumu slēgšanu starp SIA "Preiļu saimnieks" un privātpersonām: 11.martā no plkst.11.00 - 14.00 Vanagos, informācijas un atbalsta centrā "Vanagi";12.martā no plkst.9.00 – 10.00 Vārkavā, Vārkavas pagasta pārvaldē; 12.martā no plkst.10.15 - 11.00 Piliškās, Pilišku saieta vietā.

04.03.2013, 14:36Aicinām piedalīties piektajā Stipro skrējienā!
Aicinām piedalīties piektajā Stipro skrējienā!

2013. gadā 4. maijā norisināsies jau piektais Stipro skrējiens - sportisks izaicinājums un pasākums, kur var iemācīties pārvarēt sevi, izbaudīt kopības sajūtu trasē un godīgā cīņā pārspēt visus pārējos, arī konkurentus. Neierasts veids, kā visiem kopā atzīmēt Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienu.

Lasīt vairāk...
04.03.2013, 11:45Vārkavas novada pašvaldības paziņojums par autoceļu slēgšanu
Vārkavas novada pašvaldības paziņojums par autoceļu slēgšanu

Pamatojoties uz likumu „Par autoceļiem” 5. panta otro daļu, kas nosaka, ka autoceļu lietošanu uz laiku var aizliegt vai ierobežot nelabvēlīgu ceļa vai klimatisko apstākļu dēļ, Ceļu satiksmes likuma 8.panta pirmo daļu, kas nosaka, ka ceļa pārvaldītājs satiksmi uz laiku var ierobežot vai aizliegt, ja radušies nelabvēlīgi ceļa, klimatiskie vai citi apstākļi (paredzētas sporta sacensības, publiski pasākumi u.tml.), kas apdraud satiksmes drošību, un 1998.gada 15.decembra Ministru kabineta noteikumu Nr.456 „Noteikumi par autoceļu valsts aizsardzību un kārtību, kādā ieviešami transportlīdzekļu satiksmes aizliegumi un ierobežojumi” 4.2., 5.apakšpunktu, Vārkavas novada pašvaldība paziņo, ka no 2013.gada 20. marta līdz 2013.gada 1. maijam slēdz kustību transportam ar kopējo masu lielāku par 7,0 t (septiņām tonnām) uz Vārkavas novada pašvaldības autoceļiem (autoceļu saraksts). Kontakttālr.29446486.

Vārkavas novada pašvaldība aicina mežu izstrādātājus, zemniekus, citus kravu pārvadātājus plānot kravu izvešanu, ņemot vērā minētos ierobežojumus!
04.03.2013, 13:12Vārkavas novada pašvaldība piedalīsies akcijā "Zemes stunda"
Vārkavas novada pašvaldība piedalīsies akcijā

”Zemes stunda” – 2013. gada 23. marts plkst. 20:30 - 21.30! Aicinām pievienoties vairāk kā 7000 pilsētām 152 valstīs, svinot „Zemes stundu” 2013! „Zemes stundā” ikviens iedzīvotājs, pašvaldība, uzņēmums, valdība ir aicināta simboliski izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu. Tomēr – „Zemes stunda” ir daudz vairāk, kā simboliska rīcība vienu stundu izslēdzot ēku vai objektu ārējo apgaismojumu! Tas ir aicinājums mainīt rīcību un uzsākt iniciatīvas, lai sekmētu enerģijas un resursu taupīšanu un veidotu videi draudzīgāku iedzīvotāju dzīvi ikdienā.  

Lasīt vairāk...
12.03.2013, 09:53E-prasmju nedēļas aktivitātes Vārkavas novadā

 

28.02.2013, 12:58Novada lauksaimnieki! Aicinām jūs apgūt e-prasmes!
Novada lauksaimnieki! Aicinām jūs apgūt e-prasmes!

E-prasmju nedēļas 2013 ietvaros, kas Latvijā norisināsies no 18.- 24.martam, Lauksaimniecības datu centrs piedāvā lauksaimniekiem apgūt e-prasmes savā dzīvesvietā! Apmācības notiks:

18.martā  no plkst.9.00 - 10.00 Arendoles bibliotēkā;

18.martā no plkst.10.20 - 12.00 Upmalas bibliotēkā;

18.martā no plkst.12.20 - 13.30 Rožkalnu bibliotēkā;

18.martā no plkst.14.00 - 15.00 Vanagu bibliotēkā.

19.martā no plkst.15.00 - 16.00 Vārkavas bibliotēkā.

Nodarbības vadīs Terēzija Jaunromāne, tālr.22019976.

27.02.2013, 13:06Seminārs lauksaimniekiem Vecvārkavā
Seminārs lauksaimniekiem Vecvārkavā

7.martā plkst.10.00 Vecvārkavā, Skolas ielā 5, notiks LLKC Preiļu nodaļas rīkotais informatīvais seminārs. Semināra tēma: Par ES un valsts likumdošanas izmaiņām, kas attiecas uz lauku un mežu apsaimniekošanu. Semināra nosaukums: Aktualitātes lauksaimniecībā. Semināra programma.

27.02.2013, 12:10VAKANCE (aktuāla līdz š.g.20.martam)
VAKANCE (aktuāla līdz š.g.20.martam)

Vārkavas novada pašvaldība Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta „Speciālistu piesaiste Vārkavas novada pašvaldībā" ietvaros, vienošanās Nr.1DP/1.5.3.1.0/11/IPIA/VRAA/012/127, konkursa kārtībā aicina pieteikties šādu speciālistu: SOCIĀLAIS DARBINIEKS (profesijas klasifikatora kods – 263501). Darba vieta Vārkavas novada pašvaldības Sociālais dienests, adrese: Kovaļevsku iela 4, Vārkava, Vārkavas pagasts, Vārkavas novads. Galvenie darba pienākumi, prasības un cita informācija pretendentiem (ēm).

28.02.2013, 09:44Top dokumentālā filma par Antonu Juhņeviču, filmēšana notiks arī Vārkavas novada Vanagos
Top dokumentālā filma par Antonu Juhņeviču, filmēšana notiks arī Vārkavas novada Vanagos

Studija „NPGD” uzņem dokumentālo filmu „Segvārds Vientulis”, kuras pamatā ir Vanagu draudzes katoļu priestera Antona Juhņeviča (attēlā) traģiskā dzīvesstāsta beigu posms, kas norisinājās Latvijai un Latgalei vēsturiski dramatiskos apstākļos. Filmas centrā ir priestera Antona Juhņeviča iekšējais konflikts starp garīdznieka morāli ētiskajiem uzstādījumiem un patriotisma jūtām, kas liek ņemt rokā ieroci, lai aizstāvētu Tēvzemi un Baznīcu laikā, kad Latgalē atgriežas padomju okupācijas režīms. Juhņeviču mocīja pretrunas un iekšējs konflikts pēc tam, kad bija izvēlējies iesaistīties partizānu cīņā, jo arī partizānu metodes – atriebes akcijas, slepkavības un laupīšanas, viņam kā priesterim bija nepieņemamas. Un vēl  filmā tiks risināta kolaboracionisma jeb nodevības tēma. Paredzēts, ka filma tiks uzņemta vairākās Latvijas vietās, tostarp arī Vanagos, kur pārsvarā norisinājās filmā atainotie  notikumi, kur gan baznīca, gan mācītājmāja ir saglabājusi savu autentisko izskatu. Kā informē filmas režisors un producents Normunds Pucis, filmēšana Vanagos ir ieplānota šī gada marta beigās (iecerēts, ka tā ilgs 3 dienas), un vietējie iedzīvotāji ir aicināti piedalīties masu skatos, ja vien viņu krājumos ir pagājušā gadsimta 1.puses apģērbi, apavi un citas vēsturiskās reālijas. Vanagos plāno uzņemt ainu, kur norit NKVD operācija pie Vanagu baznīcas, A.Juhņeviča un partizānu izbēgšanu, kā arī meža ainas.Filmas tapšanu atbalsta daudzas organizācijas, tai skaitā arī pašvaldības, kurās notiek filmēšana. Vārkavas novada pašvaldībai filmas veidotāji lūdza līdzfinansējumu filmēšanas komandas izguldināšanai un ēdināšanai, ko pašvaldība sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem - pastāvīgiem Vanagu apkaimes aktivitāšu sponsoriem - centīsies nodrošināt.

Lasīt vairāk...
28.02.2013, 08:40Aicina pieteikties mobilitātes programmā "Uzņēmējdarbība un rūpniecība"
Aicina pieteikties mobilitātes programmā

Ziemeļu Ministru padomes birojs aicina Ziemeļvalstu un Baltijas reģiona mazos un vidējos uzņēmumus, biznesa inkubatorus un organizācijas pieteikties dalībai mobilitātes programmā "Uzņēmējdarbība un rūpniecība", kas veidota ar mērķi veicināt ekonomisko sadarbību, reģionālo saišu stiprināšanu un inov āciju attīstību Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā. Mobilitātes programmas ietvaros, kuru finansē Ziemeļvalstu un Baltijas valstu valdības, finansiālu atbalstu mācību vizīšu, stažēšanās un sadarbības tīklu veidošanai Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā (Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Īslandē, Latvijā, Igaunijā, Lietuvā) var saņemt uzņēmējdarbības un ražošanas jomā strādājošie. Konkursa kārtībā izvēlētajiem programmas dalībniekiem tiks atlīdzināti 70% no ceļa, uzturēšanās un apdrošināšanas izdevumiem.

Pieteikšanās termiņš - 2013. gada 5. aprīlis. Ar detalizētu informāciju par programmu un pieteikšanos var iepazīties tīmekļa vietnē www.NB8businessmobility.org. 2012. gadā finansiālajam atbalstam programmas ietvaros tika iesniegti 50 pieteikumi, no kuriem 44 tika atbalstīti. Kopējā projektiem piešķirtā summa 2012. gadā bija 170 000 latu. Šogad programmai atvēlētais finansējums pārsniedz 200 000 latu. Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas "Uzņēmējdarbība un rūpniecība" darbības laiks ir no 2009. līdz 2013. gadam un to administrē Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā. Kontaktpersona: Kārlis Valters, tel. 67213231, 26344758, e-pasts business.industry@norden.lv

 

27.02.2013, 13:26Aicinām uz Novadu 12.Grāmatu svētkiem!
Aicinām uz Novadu 12.Grāmatu svētkiem!

Lauku bibliotēku atbalsta biedrība aicina uz Novadu 12.Grāmatu svētkiem Preiļos š.g.8.martā no plkst.9.30! Svētku programma.

Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »