Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 06.07.2022 10:44
Anrijs, Arkādijs
Dienas teikums

Cilvēks nekad nevar būt brīvs no pienākuma. (A. Bels)

30.08.2013, 10:52SEB banka dāvina dzīvības apdrošināšanu visiem Latvijas pirmklasniekiem
SEB banka dāvina dzīvības apdrošināšanu visiem Latvijas pirmklasniekiem

SEB bankas dzīvības apdrošināšana arī šajā mācību gadā vēlas iepriecināt visu pirmo klašu skolēnu vecākus, dāvinot nelaimes gadījumu apdrošināšanu 1000 latu vērtībā visiem Latvijas pirmklasniekiem.

Vecāki ir laipni aicināti uzzināt vairāk un saņemt apdrošināšanas noteikumus jebkuras SEB bankas klientu apkalpošanas centrā, vai arī reģistrējoties interneta mājaslapā www.seb.lv/pirmklasnieks.

30.08.2013, 10:39Izmaiņas kārtībā dzīvnieku vakcinācijā pret trakumsērgu
Izmaiņas kārtībā dzīvnieku vakcinācijā pret trakumsērgu

Otrdien, 27. augustā, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas izstrādātos grozījumus noteikumos, kas precizē kārtību, kādā tiek veikta dzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu. Izmaiņas noteikumos izstrādātas saskaņā ar Veterinārmedicīnas likumā noteiktajām prasībām.

Veterinārmedicīnas likumā noteikts, ka dzīvnieku īpašniekiem vai turētājiem ir pienākums nodrošināt suņu, kaķu un mājas (istabas) sesku vakcināciju pret trakumsērgu. Līdz šim bija noteikts, ka dzīvniekus pret trakumsērgu vakcinē reizi gadā. Savukārt jaunās prasības paredz, ka vakcināciju pret trakumsērgu praktizējošs veterinārārsts izdara saskaņā ar vakcīnas ražotāja veterināro zāļu lietošanas instrukcijā noteikto kārtību, izsniedzot Eiropas Savienības mājas (istabas) dzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību.

Izmaiņas Ministru kabineta (MK) 2010. gada 23. februāra noteikumos Nr. 178 "Trakumsērgas profilakses un apkarošanas kārtība" stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv. Plašāka informācija par noteikumiem pieejama MK mājas lapā: saite

 

30.08.2013, 10:31AS "GE Money banka" klientiem jāmaina bankas konti
AS

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē klientus par nepieciešamību mainīt AS "GE Money bankas" kontus, jo banka pārtrauc savu darbību Latvijā. Tā turpinās klientu apkalpošanu tikai līdz šā gada 20.septembrim (ieskaitot).

Lai LAD varētu saviem klientiem izmaksāt finanšu līdzekļus, laicīgi jāatver konts citā bankā, par to jāinformē LAD, iesniedzot personīgi vai elektroniski ar elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu par konta maiņu.

Sīkāk par GE Money bankas darbības pārtraukšanu informāciju var lasīt šeit: http://www.gemoneybank.lv/lv/par-mums/jaunumi/klientiem/gemb-several-portfolios-citadele/

Sīkāk par LAD klientu datu izmaiņām informāciju var lasīt LAD mājaslapā www.lad.gov.lv izvēlnē "LAD klientu reģistrācija".

 

30.08.2013, 10:26Tuvojas laiks, kad jābūt apstrādātai kadastrā esošajai lauksaimniecības zemei
Tuvojas laiks, kad jābūt apstrādātai kadastrā esošajai lauksaimniecības zemei

Lauku atbalsta dienests (LAD) atgādina, ka līdz šā gada 1.septembrim ir jāapstrādā 70% no kadastrā esošās lauksaimniecībā izmantojamās zemes, lai lauksaimniecībā izmantojamā zeme tiktu uzskatīta par apstrādātu. Līdz šim lauksaimniecībā izmantojamo zemi uzskatīja par koptu, ja tika apstrādāti tikai 30% no visas minētās zemes platības. Šī prasība tiek piemērota nekustamā īpašuma nodokļa aprēķinam.

Lasīt vairāk...
22.08.2013, 20:29Svarīga informācija par subsīdijām
Svarīga informācija par subsīdijām

Subsīdiju pretendentiem līdz 2013. gada 1. septembrim jāiesniedz pieteikums un darījumus apliecinoši dokumenti/to kopsavilkums kontroles institūcijā.  Pieteikšanās  LADā no 01.10.2013.-01.11.2013. ATBALSTS DAŽĀDĀS SHĒMĀS, SHĒMAS.

19.08.2013, 09:22„Bēbīšu spartakiādē” Vārkavā piedalījās vairāk kā 50 bērnu
„Bēbīšu spartakiādē” Vārkavā piedalījās vairāk kā 50 bērnu

17.augustā Vārkavas pamatskolas jauno stadionu pieskandināja bērnu balsis - te notika Sorosa fonda Latvija projekta „Skola mazam un lielam” jauniešu studijas organizētā „Bēbīšu spartakiāde”. Uz spartakiādi tika aicināti bērni vecumā no nulles līdz septiņiem gadiem. Kopā ar viņiem uz intriģējošo pasākumu devās vecākie brāļi, māsas, vecāki, vecvecāki un citi mazo sportistu līdzjutēji. Ierodoties uz pasākumu, mazuļus sagaidīja nerātnās Mikipeles un Ezis (jauniešu studijas dalībnieces Guna Stubure, Elīna Cimbolineca un Inta Gavare). Katrs spartakiādes dalībnieks tika piereģistrēts un saņēma savu starta numuru. Mazos censoņus startam sadalīja vecuma grupās: no 0 līdz 3 gadiem (visvairāk pārstāvētā dalībnieku grupa), no 3 līdz 7 gadiem. Tika dota iespēja startēt arī līdzjutējiem vecuma grupās no 7 līdz 11 gadiem, no 11 līdz 16 gadiem un no 16 līdz 99 gadiem.

Lasīt vairāk...
13.08.2013, 13:41Izskanējuši Vārkavas novada svētki
Izskanējuši Vārkavas novada svētki

Trīs dienas, piedāvājot daudzveidīgu programmu visām paaudzēm, ilga Vārkavas novada svētki. Svētku sajūtu jau nedēļas vidū lieliski uzbūra oriģinālās svētku dekorācijas - pie Vecvārkavas norādēm parādījās izpušķoti siena ruloni un svētku reklāma. Arī laikapstākļi svinētājus bija saudzējuši – lai arī lietus mākoņi ap Vecvārkavu riņķoja nemitīgi – tie savu varēšanu parādīja tikai sestdienas naktī, zaļumballes laikā.

Lasīt vairāk...
13.08.2013, 12:0220.augustā plkst.14.30 Vecvārkavā notiks seminārs par pilsoniskās sabiedrības stiprināšanu

 

 

 

 

 

 

Vēl nesen demokrātija nozīmēja vārda, uzskatu, pulcēšanās un preses brīvību, iedzīvotāju tiesības vēlēt, pašu pārvaldības procesu atstājot politiķu rokās. Modernu demokrātiju raksturo augsts pilsoniskās līdzdalības līmenis un attīstīta politiskā kultūra”. (S.Āboltiņa)

21.gadsimtā jāattīstās jaunai, interaktīvai komunikācijai starp valsts pārvaldes institūcijām un sabiedrību. Iedzīvotāju iesaistīšana dod svarīgu ieguldījumu demokrātijā, jo līdzdalība ir aktīva pilsoņu izpausme.

Lasīt vairāk...
06.08.2013, 12:24INFORMĀCIJA IEDZĪVOTAJIEM par rīcību iespējamās pārvades gāzesvada avārijas gadījumā un veicamajiem aizsardzības pasākumiem
INFORMĀCIJA IEDZĪVOTAJIEM par rīcību iespējamās pārvades gāzesvada avārijas gadījumā un veicamajiem aizsardzības pasākumiem

Cienījamie iedzīvotāji! Īstenojot Latvijas Republikas Ministru kabineta 05.12.2006. noteikumu Nr.982 „Enerģētikas infrastruktūras objektu aizsargjoslu noteikšanas metodika" prasības, akciju sabiedrība "1.atvijas Gāze" sniedz informāciju par rīcību iespējamās pārvades gāzesvada avārijas gadījumā un veicamajiem aizsardzības pasākumiem.

 

Lasīt vairāk...
06.08.2013, 12:21INFORMĀCIJA par pārvades gāzesvadu un to objektu aizsargjoslām, saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargjoslās
INFORMĀCIJA par pārvades gāzesvadu un to objektu aizsargjoslām, saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargjoslās

Saskaņā ar Aizsargjoslu likumu pārvades gāzesvadiem ir noteiktas ekspluatācijas un drošības aizsargjoslas. Ekspluatācijas aizsargjoslu galvenais uzdevums ir nodrošināt pārvades gāzesvada efektīvu un drošu ekspluatāciju un attīstības iespējas. Savukārt drošības aizsargjoslu galvenais uzdevums ir nodrošināt vides un cilvēku drošību šo objektu ekspluatācijas laikā un iespējamo avāriju gadījumā, kā arī pašu objektu un to tuvumā esošo objektu drošību.

 

Lasīt vairāk...
31.07.2013, 11:29ATGĀDINĀJUMS
ATGĀDINĀJUMS

Mīļie vecāki! Atgādinām, ka Vārkavas pamatskolas pirmsskolas izglītības grupa darbu atsāk no š.g. 1.augusta. Grupiņas darba laiks no plkst.8.00 - 18.30. Būsiet atkal mīļi gaidīti mūsu pulkā!

 

                              Vārkavas pamatskolas direktore Skaidrīte Medne                                                           

30.07.2013, 09:13Top "Ozolupes" jaunais numurs
Top

Top Vārkavas novada pašvaldības informatīvā izdevuma "Ozolupe" augusta numurs. Materiālus lūdzam iesūtīt līdz š.g. 7.augusta plkst.16.30 uz e-pasta adresi varkavas.novads@inbox.lv, mob.tālrunis precizējumiem 26611934. Avīze pie iedzīvotājiem nonāks no 14.-16.augustam.

26.07.2013, 22:02Sapulce bioloģiskajiem zemniekiem
Sapulce bioloģiskajiem zemniekiem

30. jūlijā plkst.10.00 Rožkalnu KN notiks bioloģisko zemnieku sapulce. Darba kārtībā:
1. Izmaiņas bioloģiskā piena iepirkšanā.
2. Jaunumi bioloģiskajā saimniekošanā 2014. gadā.
3. Pašreizējās aktualitātes.
Lektore: Ruta Norkārkle.

 

24.07.2013, 09:55Vakances
Vakances

Vārkavas novada dome izsludina atkārtotu kandidātu pieteikšanos uz patstāvīgo komisiju locekļu amatiem:

Administratīvajā komisijā;

Dzīvokļu jautājumu komisijā.

Pretendentu dokumentus (motivētu pieteikumu un CV) lūdzam līdz 2013. gada 31. jūlija plkst. 16:00 iesniegt Vārkavas novada domē Skolas ielā 5, Vecvārkavā, Upmalas pagasts, Vārkavas novads, LV-5335 vai sūtīt pa e-pastu:dome@varkava.lv, tālr. 28239646.

 

24.07.2013, 09:52Vārkavas novada dome izsludina atkārtotu kandidātu pieteikšanos uz Vārkavas novada vēlēšanu komisijas locekļa amatu
Vārkavas novada dome izsludina atkārtotu kandidātu pieteikšanos uz Vārkavas novada vēlēšanu komisijas locekļa amatu

Pieteikumā jānorāda vēlēšanu komisijas locekļa kandidāta vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvietas adrese, darbavieta un profesija (nodarbošanās), ziņas par piedalīšanos vēlēšanu sagatavošanā un sarīkošanā agrāk. Pieteikumam pievienojams katra kandidāta rakstveida paziņojums, ka viņš piekrīt savas kandidatūras pieteikšanai un savu personas datu apstrādei, kas veicama saskaņā ar šā likuma prasībām.

Pieteikumus lūdzam līdz 2013. gada 31. jūlija plkst. 16:00 iesniegt Vārkavas novada domē Skolas ielā 5, Vecvārkavā, Upmalas pagasts, Vārkavas novads, LV-5335, tālr. 28239646.

Tiesības izvirzīt un pieteikt savu pārstāvi novada vēlēšanu komisijā ir:

1)    reģistrētajām politiskajām organizācijām (partijām) vai to apvienībām;

2)    ne mazāk kā 10 balsstiesīgiem Latvijas pilsoņiem (turpmāk – vēlētāju grupa);

3)    Vārkavas novada Domes deputātiem.

Par vēlēšanu komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju:

1)    kurš prot latviešu valodu;

2)    kuram ir vismaz vispārējā vidējā izglītība;

3)    kurš nav pieteikts par deputāta kandidātu vai nav kandidātu saraksta iesniedzējs;

4)    kurš nav Eiropas Parlamenta, Saeimas vai Vārkavas novada domes deputāts;

5)    kurš nav citas vēlēšanu komisijas loceklis vai citas iecirkņa komisijas loceklis.

 

Ja kandidātu izvirza politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) apvienība, pieteikumam pievienojams arī izraksts no tās vadības institūcijas lēmuma. 

Ja kandidātu izvirza vēlētāju grupa, pieteikums jāparaksta katram vēlētājam, norādot savu vārdu, uzvārdu, personas kodu un dzīvesvietas adresi.

Pieteikuma veidlapas paraugs pieejams interneta mājaslapā www.varkava.lv vai Vārkavas novada domē un pagastu pārvaldēs.

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

16.07.2013, 20:25Biedrība „Vārkavas novada pensionāri” īsteno projektu „Dzīves kausu rokā ņemam – Vārkavā" un aicina novada iedzīvotājus tajā aktīvi iesaistīties

 

 

 

 

 

 

 

Vārkavas novada aktīvo senioru devīze ir tāda, ka viņi vēlas ne dzīvei piešķirt gadus, bet gluži otrādi – gadiem piešķirt dzīvi. Apliecinājums šiem vārdiem ir kārtējā iecere, kas ir pāraugusi projektā un šobrīd aktīvi tiek īstenota – no šī gada 1.jūnija līdz 2015.gada maija beigām dažādām Vārkavas novada iedzīvotāju grupām (priekšroku dodot, protams, novada senioriem, pensionāriem, jaunajām ģimenēm un invalīdiem, kā arī pārējiem novada iedzīvotājiem - it īpaši nodarbību apmeklējumā) būs iespēja bez maksas saņemt  psihologa konsultācijas, apmeklēt aromterapijas, veselīga dzīvesveida, fizioterapeita un citu speciālistu lekcijas, izmantot masiera pakalpojumus; šī gada 10., 11. augustā notiks pieredzes apmaiņas brauciens uz Igauniju, 2014.gadā sadraudzības valstu kolektīvi viesosies Vārkavas novadā, un šīs vizītes saistībā būs vairāki izbraukuma koncerti pa novada apdzīvotajām vietām. Koncertus sniegs Vārkavas novada mākslinieciskās pašdarbības un viesu kolektīvi. Ar šo projektu tā īstenotāji centīsies veicināt novada iedzīvotāju iekļaušanos sabiedriskajos procesos, tālākizglītību, veselības uzlabošanu un radīs lielisku  iespēju ikvienam krāt zināšanas un skaisti nodzīvot mūžu.

 

Lasīt vairāk...
10.07.2013, 08:51Vakances
Vakances

Vārkavas novada pašvaldības dome izsludina kandidātu pieteikšanos uz komisiju locekļu amatiem:

          Administratīvajā komisijā;

          Dzīvokļu jautājumu komisijā.

Pretendentu dokumentus (motivētu pieteikumu un CV) lūdzam līdz 2013. gada 18. jūlija plkst. 10.00 iesniegt Vārkavas novada pašvaldības domē Skolas ielā 5, Vecvārkavā, Upmalas pagasts, Vārkavas novads, LV-5335 vai sūtīt pa e-pastu: dome@varkava.lv, Tālr. 28239646.

                             Vārkavas novada vēlēšanu komisijā;

Pieteikumā jānorāda vēlēšanu komisijas locekļa kandidāta vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvietas adrese, darbavieta un profesija (nodarbošanās), ziņas par piedalīšanos vēlēšanu sagatavošanā un sarīkošanā agrāk. Pieteikumam pievienojams katra kandidāta rakstveida paziņojums, ka viņš piekrīt savas kandidatūras pieteikšanai un savu personas datu apstrādei, kas veicama saskaņā ar šā likuma prasībām.

Pieteikumus lūdzam līdz 2013. gada 18. jūlija plkst. 10.00 iesniegt Vārkavas novada pašvaldības domē Skolas ielā 5, Vecvārkavā, Upmalas pagasts, Vārkavas novads, LV-5335, Tālr. 28239646.

Tiesības izvirzīt un pieteikt savu pārstāvi novada vēlēšanu komisijā ir:

1)    reģistrētajām politiskajām organizācijām (partijām) vai to apvienībām;

2)    ne mazāk kā 10 balsstiesīgiem Latvijas pilsoņiem (turpmāk – vēlētāju grupa);

3)    Vārkavas novada pašvaldības domes deputātiem.

Par vēlēšanu komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju:

1)    kurš prot latviešu valodu;

2)    kuram ir vismaz vispārējā vidējā izglītība;

3)    kurš nav pieteikts par deputāta kandidātu vai nav kandidātu saraksta iesniedzējs;

4)  kurš nav Eiropas Parlamenta, Saeimas vai Vārkavas novada pašvaldības domes deputāts;

5)    kurš nav citas vēlēšanu komisijas loceklis vai citas iecirkņa komisijas loceklis.

Ja kandidātu izvirza politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) apvienība, pieteikumam pievienojams arī izraksts no tās vadības institūcijas lēmuma. 

Ja kandidātu izvirza vēlētāju grupa, pieteikums jāparaksta katram vēlētājam, norādot savu vārdu, uzvārdu, personas kodu un dzīvesvietas adresi.

Pieteikuma VEIDLAPA, kā arī tā pieejama Vārkavas novada pašvaldības domē un pagastu pārvaldēs.  

 

28.06.2013, 09:277.jūlijā izkārsim Latvijas valsts karogu!
7.jūlijā izkārsim Latvijas valsts karogu!

Lai akcentētu Dziesmu un deju svētku nacionālo un starptautisko nozīmību un lai izrādītu godu Svētku dalībniekiem, atbalstītājiem un svētku rīkotājiem pašvaldībās - lūdzam, cienījamie Vārkavas novada iedzīvotāji, atbalstīt un piedalīties sociālajā akcijā - svētku noslēguma dienā - 2013.gada 7.jūlijā - izkārt Latvijas valsts karogu!

04.07.2013, 08:56Iedzīvotāju zināšanai!
Iedzīvotāju zināšanai!

Vārkavas novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Antoņina Rusiņa no 15.07.2013.- 05.08.2013 atradīsies atvaļinājumā.

Dzimšanas un miršanas reģistrāciju varēsiet veikt Preiļu novada vai jebkurā citā dzimtsarakstu nodaļā.

 

02.07.2013, 11:12Sirsnīgi un skanīgi uz Dziesmusvētkiem pavadīta vidējās paaudzes deju kopa „Vanagi”
Sirsnīgi un skanīgi uz Dziesmusvētkiem pavadīta vidējās paaudzes deju kopa „Vanagi”

1.jūlija pievakarē ar akordeona skaņām, dejām, svinīgām, nopietnām un ne tik nopietnām runām un sarūpētiem gardumiem uz Rīgu pavadīts vienīgais Vārkavas novada kolektīvs, kas ar milzīgu darbu un lielisku rezultātu šī gada tautas deju kolektīvu skatē (E kvalitātes grupā iegūti 40,3 punkti un I pakāpes diploms) nopelnīja ceļazīmi uz  XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem Rīgā. Deju kopa savas 10 gadu pastāvēšanas laikā uz Dziesmusvētkiem dodas otrreiz – pirmoreiz tas notika 2008.gadā.

Lasīt vairāk...
29.06.2013, 11:48Vārkavas novada jaunieti! Izsaki savu viedokli!
Vārkavas novada jaunieti! Izsaki savu viedokli!

Lai plānotu, kā organizēt darbu ar jauniešiem (13-25 gadi), Vārkavas novada pašvaldība lūdz Tavu viedokli. Aptauju var aizpildīt šajā adresē:http://www.visidati.lv/aptauja/853243866/1/

 

Kultūras pasākumu organizators - jaunatnes lietu speciālists M.Rukmanis

28.06.2013, 08:10Visos trijos Vārkavas novada pagastos pacels Dziesmu un deju svētku karogus
Visos trijos Vārkavas novada pagastos pacels Dziesmu un deju svētku karogus

Simboliski pavadot  XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku dalībniekus (no Vārkavas novada došanos uz Svētkiem ar lielu darbu un teicamu rezultātu skatē nopelnīja viens kolektīvs - vidējās paaudzes deju kopa "Vanagi") uz Rīgu, kā arī radot svētku sajūtu tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri nepiedalīsies Svētku pasākumos klātienē, 2013.gada 30.jūnijā laikā no plkst.13.10 daudzviet Latvijā pašvaldības rīko Svētku Atklāšanas pasākumus. Vārkavas novads nav izņēmums, un Š.G. 30.JŪNIJĀ PLKST.13.30 ikviens laipni aicināts uz Svētku Atklāšanas pasākumiem Vārkavas novadā, kas vienlaicīgi notiks visos trijos pagastos: Upmalas pagastā - Vecvārkavas estrādē, Vārkavas pagastā - Vārkavas estrādē, Rožkalnu pagastā - pie Rožkalnu kultūras nama.

Atklāšanas pasākumā tiks pacelti Svētku karogi, kuru rotās mūsu pašvaldības radošo cilvēku iedziedātā unikālā Svētku zīme. Pasākumu īpašu dara tas, ka karoga pacelšana notiks tai brīdī, kad saule atrodas zenītā visaugstākajā punktā (sīkāka informācija www.suncalc.net). Šie svinīgie notikumi tiks fotografēti un 30 minūšu laikā no svētku karoga pacelšanas brīža tiks nosūtīti uz noteiktu e-pastu. Karogi plīvos mastā visu Svētku nedēļu.

XXV Vispārējo Dziesmu un XV Deju svētki notiks Rīgā no 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Šajos svētkos piedalīsies vairāk nekā 1700 Latvijas mākslinieciskie kolektīvi, 47 latviešu diasporas kolektīvi un 32 ārzemju vieskolektīvi, kopā vairāk nekā 40000 dalībnieki. Šajos svētkos piedalīsies lielākais dejotāju skaits visā svētku vēsturē. Svētku laikā notiks 62 dažādi pasākumi. Sīkāka informācija www.dziesmusvetki.tv.

Dziesmu un deju svētku koordinatore Vārkavas novadā ir Kultūras centra vadītāja Antra Skutele, tālr. 20004979.

21.06.2013, 11:54Pašvaldība nodrošina ar transportu kopīgai līgošanai Vecvārkavā
Pašvaldība nodrošina ar transportu kopīgai  līgošanai Vecvārkavā

Pašvaldības autobuss gaidīs ikvienu līgotājgribētāju 23.jūnijā plkst.19.30 pie Rožkalnu kultūras nama, lai aizripinātu uz Vecvārkavas estrādi, kur plkst.20.00 sāksies Līgo dienas pasākums. Būsiet ļoti, ļoti mīļi gaidīti!

 

                                                                         Vārkavas novada Kultūras centrs

20.06.2013, 11:55Par Vārkavas novada domes priekšsēdētāju ievēlēta Anita Brakovska, par domes priekšsēdētājas vietnieci - Antra Vilcāne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ceturtdien, 20.jūnijā plkst.10.00, notika jaunievēlēto Vārkavas novada domes deputātu pirmā sēde. Uz to bija ieradušies visi 9 ievēlētie deputāti. Pēc 1.jūnija vēlēšanām pirmo jaunās domes sēdi atklāja un vadīja Vārkavas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Dzintars Cimdiņš. Sēdes darba kārtībā bija 2 jautājumi: balsu skaitīšanas komisijas izveide novada domes priekšsēdētāja vēlēšanām un domes priekšsēdētāja vēlēšanas. Balsu skaitīšanas komisija tika izveidota 3 cilvēku sastāvā, tie bija Vārkavas novada vēlēšanu komisijas locekļi – Antoņina Rusiņa, Silvija Vingre un Jānis Bruss.

Deputāte Helēna Ērgle domes priekšsēdētāja amatam izvirzīja Artūru Štagaru, bet deputāte Inta Kivleniece izvirzīja Anitu Brakovsku. Balsu skaitīšanas komisija deputātus iepazīstināja ar balsošanas kārtību, kas pēc izmaiņām likumdošanā šoreiz ir savādāka. Aizklātā balsojumā vietā tagad domju vadītājus un viņu vietniekus vēlē atklāti. Uz izdalītajām vēlēšanu zīmēm ar kandidātu uzvārdiem  deputātiem bija ne vien jāatstāj zīme, kurš no kandidātiem tiek svītrots, par kuru tiek balsots „par”, bet arī pašam jāparakstās, tādā veidā atklāti paužot savu nostāju. Pēc balsu saskaitīšanas komisija iepazīstināja ar rezultātiem. No saņemtajām 9 balsošanas zīmēm kļuva zināms, ka 5 deputāti Vārkavas novada domes priekšsēdētājas amatā vēlas redzēt Anitu Brakovsku, bet 4 deputāti bija nobalsojuši par Artūru Štagaru.

Turpmāko novada domes sēdes daļu vadīja Anita Brakovska. Viņa teica pateicības runu; jaunievēlētā un iepriekšējā domes priekšsēdētāja, deputāti saņēma apsveikumus un ziedus. Sēdes noslēgumā Anita Brakovska izsludināja ārkārtas sēdi, kas notika plkst.14.15. Šīs ārkārtas domes sēdes darba kārtībā bija 2 jautājumi: balsu skaitīšanas komisijas ievēlēšana novada domes priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanām un domes priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanas, kas arī bija atklātas. Par balsu skaitīšanas komisiju atkārtoti tika ievēlēti Vārkavas novada vēlēšanu komisijas locekļi - Antoņina Rusiņa, Silvija Vingre un Jānis Bruss. Domes priekšsēdētāja vietnieka amatam deputāte Helēna Ērgle izvirzīja Antru Vilcāni, deputāts Pēteris Šņepsts - Intu Kivlenieci, kas savu kandidatūru atsauca. Ar 8 deputātu atbalstu par domes priekšsēdētājas vietnieci tika ievēlēta Antra Vilcāne.

 

Attēlā - Vārkavas novada pašvaldības jaunā dome (1.r. no kreisās - Antra Vilcāne, Ilga Pokšāne, Anita Brakovska, Inta Kivleniece, Helēna Ērgle; 2.r. no kreisās - Artūrs Štagars, Edgars Vaivods, Mindaugas Bitinas, kopbildē nevarēja nofotografēties deputāts Pēteris Šņepsts.)

13.06.2013, 12:59Notiks pirmā jaunā sasaukuma domes sēde
Notiks pirmā jaunā sasaukuma domes sēde

20.jūnijā plkst.10.00 Vārkavas novada domes Kultūras centra zālē (Skolas ielā 5, Vecvārkavā) notiks jaunievēlētās Vārkavas novada domes pirmā sēde. Darba kārtībā: balsu skaitīšanas komisijas izveide novada domes priekšsēdētāja vēlēšanām; domes priekšsēdētāja vēlēšanas.

                                                              Vārkavas novada vēlēšanu komisija

29.05.2013, 14:34Ceļā uz Pirmo Latvijas Lauku kopienu parlamentu
Ceļā uz Pirmo Latvijas Lauku kopienu parlamentu

No 6. līdz 8. jūnijam Preiļu, Aglonas, Līvānu, Vārkavas un Riebiņu novados 1. Latvijas Lauku kopienu parlamenta ietvaros pulcēsies vairāk kā 160 lauku teritoriju aktīvie iedzīvotāji no visiem Latvijas reģioniem, Latvijas un citu Eiropas valstu lauku attīstības speciālisti, pašvaldības pārstāvji, deputāti un citi, kam rūp Latvijas lauku nākotne. Lauku parlaments Latvijā tiks sasaukts pirmo reizi, un tā galvenais mērķis ir radīt veiksmīgus risinājumus un jaunas iespējas lauku attīstībai, iniciējot dažādu pušu sadarbību vietējā, reģionālā un nacionālā mērogā.

Lasīt vairāk...
28.05.2013, 13:38Vieglatlētikas sacensības Vārkavas vidusskolas stadionā
Vieglatlētikas sacensības Vārkavas vidusskolas stadionā

19.jūnijā plkst.11.00 Vārkavas vidusskolas stadionā norisināsies vieglatlētikas sacensības "Mazā olimpiāde" ar mērķi noskaidrot labākos šķēpa un bumbiņas metējus jaunākajās vecuma grupās. Sacensības rīko Latvijas Šķēpmetēju klubs /LŠK/ sadarbībā ar Ventspils sporta skolu „Spars” un Vārkavas novada sporta skolu. SACENSĪBU NOLIKUMS

29.05.2013, 15:25Pašvaldību vēlēšanu dienā, 1.jūnijā, pašvaldība nodrošinās ar transportu nokļūšanai vēlēšanu iecirkņos
Pašvaldību vēlēšanu dienā, 1.jūnijā, pašvaldība nodrošinās ar transportu nokļūšanai vēlēšanu iecirkņos

 

Sestdien, 1.jūnijā, pašvaldību vēlēšanu dienā, iedzīvotāju ērtībām tiks nodrošināts transports uz vēlēšanu iecirkņiem Vārkavā, Rimicānos, Vecvārkavā. Maršruti: Dolgais Bors - Vārkava; Neicenieki - Rimicāni; Lielie Stradišķi - Vecvārkava, Vilcāni - Vanagi - Vecvārkava, Čeirāni - Brokovski - Vecvārkava.

 

17.06.2013, 10:26Vecvārkavā piemin Komunistiskā genocīda upurus
Vecvārkavā piemin Komunistiskā genocīda upurus

14.jūnijā Vecvārkavā, Kultūras centra zālē, tika atklāta izstāde „Mans dzīves ceļš”, kas ir  nākusi  no Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja fondiem. Izstāde ir brāļu – Jāņa un Edmunda Būmaņu – novadpētnieku un sabiedrisko darbinieku – Sibīrijas reminiscences un atgriešanās bērnības zemē.

Lasīt vairāk...
10.06.2013, 14:47PATEICĪBA
PATEICĪBA

Vārkavas novada pašvaldība izsaka vislielāko PATEICĪBU par piedalīšanos Pirmā Latvijas Lauku kopienu parlamenta aktivitātēs, kas norisinājās š.g.7.jūnijā Vārkavas novada Vārkavā un Vecvārkavā – z/s „Mikalova” (Gavaru ģimenei) par ziedoto lielisko gaļas ēdienu un salātu sortimentu degustācijas galdam; Vārkavas novada sparīgā gara atveidotājām, ciemiņu sagaidītājām un iekustinātājām – Renātei Andiņai un Helēnai Ērglei; Vārkavas pašdarbnieku teātrim un tā vadītājai Aijai Bitinas par jautro, aizraujošo izrādi; Vārkavas pamatskolas kolektīvam par ciemiņu izguldināšanu un ēdināšanu, kolosālo viesmīlību un rūpēm; atpūtas vietas „Upes mājas” īpašniecei Renātei Andiņai par kopienu iniciatīvas spēka un spara atainošanu; folkloras kopai „Vecvārkava” un tās vadītājam Romualdam Kairānam par latgaliskā dzīvesprieka un dzīvesgudrības rādīšanu un ikvienam pašvaldības darbiniekam un novada iedzīvotājam, kas pielika roku, lai 1.LLKP aktivitātes Vārkavas novadā noritētu veiksmīgi, radoši un iedvesmojoši. Labie vārdi par Vārkavas novadu aizceļoja uz Preiļiem, Aknīsti, Amatu, Skaistu, Jaunpili, Ropažiem, Cēsīm, Vecumniekiem, Stāmerienu, Smilteni.

       Vārkavas novada pašvaldība ir saņēmusi vēstuli no Ropažu novada Silakroga: „Jums raksta Kristīne Ozoliņa no Ropažu novada biedrības "Cits Silakrogs". Saku sirsnīgus paldies par Latvijas Lauku kopienu parlamenta dalībnieku fantastisko uzņemšanu Vārkavas novadā un Preiļos, un visās ceļojuma vietās, kur pabijām ekskursijas laikā un turpinājām apceļot un iepazīt apvidu, cilvēkus un viņu radīto arī svētdien - mājupceļā! Joprojām domās esmu tik daudzo iespaidu pārņemta... Ir sajūta, ka gūtie iespaidi, idejas un sajūtas būs gana ilgam laikam, bet tās rada vēlēšanos redzēt un iepazīt vēl vairāk un tas ir ir brīnišķīgi, ka saņēmu šādus impulsus! Ar prieku ieteikšu ikvienam apciemot Latgali un pašiem piedzīvot, sajust, saklausīt to emociju un krāsu bagātību un iedvesmoties no visa, kas notiek visapkārt! Ieguvu dažās dienās pasakainas bagātības, kas nav mērāmas naudas izteiksmē un tas, manuprāt, ir laimes, prieka un radošu domu avots, kur ieguvēji esam ikviens, kam sirds ir atvērta. Izsaku prieku, ka Latvijā ir cilvēki un vietas, kas rada laimes un prieka sajūtas un no kuriem var iedvesmoties un skatīties nākotnē gaišu skatienu! Vēlot Jums visu to labāko! Patiesa cieņā, Kristīne Ozoliņa, biedrības "Cits Silakrogs" valdes priekšsēdētāja, biedrības "Cits Silakrogs" interneta seja - blogs: http://citssilakrogslv.wordpress.com/"

 

Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »