Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 06.07.2022 10:48
Anrijs, Arkādijs
Dienas teikums

Cilvēks nekad nevar būt brīvs no pienākuma. (A. Bels)

20.03.2014, 12:26Izsludina vēlēšanu iecirkņu komisijas locekļu kandidātu pieteikšanos
Izsludina vēlēšanu iecirkņu komisijas locekļu kandidātu pieteikšanos

Vārkavas novada vēlēšanu komisija saskaņā ar likumu „Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likums” izsludina vēlēšanu iecirkņu komisijas locekļu kandidātu pieteikšanos Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas notiks 2014.gada 24.maijā.

Lasīt vairāk...
17.03.2014, 14:52Saņemts atbalsts 2014. gada darbības programmai

Sabiedrības integrācijas fonda padome ir apstiprinājusi biedrības „Preiļu NVO centrs” izstrādātā projekta„Līdzdalības demokrātijas attīstības veicināšana Preiļu, Aglonas, Vārkavas, Riebiņu un Līvānu novados” ( Finansēšanas līguma Nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/203/1/L/050/2014) darbības programmu 2014. gadam,Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta finansētās programmas „NVO fonds" apakšprogrammā „NVO darbības atbalsta programma".

Lasīt vairāk...
12.03.2014, 11:15Noderīga informācija
Noderīga informācija

Informatīvs buklets par astoņiem Veselības inspekcijas e-pakalpojumiem

12.03.2014, 09:31Būsim fiziski aktīvi! Aicinām uz koriģējošās vingrošanas nodarbībām Vanagos!
Būsim fiziski aktīvi! Aicinām uz koriģējošās vingrošanas nodarbībām Vanagos!

Mūsu ķermenis ir radīts, lai pārvietotos un kustētos: riteņbraukšana, peldēšana, nūjošana, darbs dārzā - tie ir tikai daži vienkārši  ikdienas fiziskās aktivitātes veidi. Neviens cits nevar kustēties mūsu vietā!

Mūsu IAC „Vanagi” organizētajām fiziskajām aktivitātēm pievienojas jauna : koriģējošā vingrošana. Interesenti vecumā pēc 40 gadiem tiek aicināti uz pirmo nodarbību š.g. 20.martā plkst.17.00. Nodarbības vadīs Iveta Isajeva.

 

IAC „Vanagi” vadītāja Janīna Praņevska

 

13.03.2014, 09:02"Baltijas Vēnu klīnikas" piedāvājums no š.g.1.marta līdz 30.aprīlim

"Baltijas Vēnu klīnikas" ikgadējais projekts "Solis pretī veselām kājām"

12.03.2014, 09:30Ziņas no IAC „Vanagi”
Ziņas no IAC „Vanagi”

Vanagu sieviešu vokālajam ansamblim „Dziedi līdzi” jauns vadītājs: daudziem labi pazīstamais ansambļa „Patrioti.lg” solists Juris Ostrovskis (attēlā).

10.03.2014, 14:01Akcijas „Piepildīt sapni” mērķa grupa - bērni ar īpašām vajadzībām Vārkavas novadā
Akcijas „Piepildīt sapni” mērķa grupa - bērni ar īpašām vajadzībām Vārkavas  novadā

Viduslatgales pārnovadu fonds aicina piedalīties labdarības akcijā „Piepildīt sapni” un ziedot līdzekļus ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Līdzekļu piesaiste akcijai aizsākās pagājušā gada nogalē ar pasākumu „Labs darbs divus mūžus dzīvo”, uz šo brīdi ir saziedoti 1190  EUR.

Lasīt vairāk...
06.03.2014, 15:21Vārkavas vidusskolas skolēnu vokālajiem ansambļiem teicami sasniegumi konkursā „Balsis – 2014”

4. martā Vārkavas vidusskolas meiteņu un zēnu ansambļi piedalījās starpnovadu vokālās mūzikas konkursā „Balsis - 2014” Preiļos.

Zēnu ansamblis (Māris Brakovskis, Niks Plots, Ēriks Pūga, Arnolds Sparāns, Arvis Spuriņš, Mairis Ormanis, Uldis Valainis, Agris Vilcāns, Arvis Vilcāns) ieguva 2. pakāpes diplomu; meiteņu ansamblis (Diāna Bartuseviča, Lāsma Bramane, Marita Ērgle, Zane Lāce, Aiga Spiridonova, Elīna Vilcāne, Natālija Vilcāne (attēlā)) – 1. pakāpes diplomu, kā arī ceļazīmi uz Latgales novadu vokālās mūzikas konkursu „Balsis - 2014” 15. martā Preiļos. Paldies visiem konkursa dalībniekiem un mūzikas skolotājam Romualdam Kairānam par atsaucību un ieguldīto darbu. Lai meitenēm skanīgas balsis 15. martā!

 

03.03.2014, 11:17Konkursā „Skolēni eksperimentē” Vārkavas vidusskolas skolniecēm teicami sasniegumi
Konkursā „Skolēni eksperimentē” Vārkavas vidusskolas skolniecēm teicami sasniegumi

26. februārī Preiļu Bērnu un jauniešu centrs rīkoja konkursu „Skolēni eksperimentē”. Tajā ar ļoti labiem rezultātiem piedalījās Vārkavas vidusskolas Dabas pulciņa dalībnieces Daniela Smolenska, Aurēlija Vaivode-Šulte un Simona Līna Liepiņa.

Simona Līna ar eksperimentu „Vielu elektrības vadītspēja” ieguva 2. vietu, bet Daniela un Aurēlija ar savu eksperimentu „Sarkanie kāposti kā bāzu un skābju indikatori” ieguva 1. vietu. Abām meitenēm 15. martā jāpiedalās Jauno vides pētnieku forumā „Skolēni eksperimentē” Rīgā.

Paldies bioloģijas-ķīmijas skolotājai Ingrīdai Ločmelei un vecākiem par atbalstu!

 

27.02.2014, 14:58Pašvaldība aicina uz apspriedi
Pašvaldība aicina uz apspriedi

Vārkavas novada pašvaldība aicina ikvienu interesentu uz pašvaldības autoceļa Piliškas - Dovale tehniskā projekta apspriedi 4.martā plkst.10.30 Pilišku saieta vietā. Vairāk informācijas pa tālruni 29446486 (pašvaldības izpilddirektors Elmārs Sparāns).

26.02.2014, 09:34Vidusskolēni iegūst jaunas zināšanas un paplašina redzesloku
Vidusskolēni iegūst jaunas zināšanas un paplašina redzesloku

Vēl rudenī Vārkavas vidusskolas audzēkņi piedalījās Latviešu valodas aģentūras rosinātajā radošo darbu konkursā "Dzimtas stāsti. Ar saknēm Latvijā.'' Valsts svētku nedēļas laikā skolēni varēja rakstīt šos darbus. Konkursa dalībnieki no visas Latvijas un latviešu diasporas mītnes valstīm 21. februārī tika uzaicināti uz Dzimtās valodas dienas pasākumu Rīgas Latviešu biedrības namā. Uz šo konkursa noslēguma pasākumu tika uzaicinātas arī mūsu skolas skolniece Marita Ērgle un skolotāja Silvija Stankeviča.

Par konkursa rezultātiem un iecerēm stāstīja Latviešu valodas aģentūras direktors prof. J.Valdmanis. Pasākuma laikā noderīgu informāciju par Dzimtas koka veidošanu sniedza Ina Grosena, valsts vēstures arhīva pētniece. Lekcijā "Latviešu saknes Livonijā: ko vēsta arheoloģija?" arheologs Rūdolfs Brūzis iepazīstināja ar katram latvietim svarīgu informāciju. Pasākumā notika arī "sarunas pie tējas''. Dienas otrajā daļā norisinājās, manuprāt, atraktīvākā šī pasākuma daļa. Sarunā ar vēsturiskās triloģijas "Zīmogs sarkanā vaskā'' autoru Jāni Lejiņu uzzinājām latvieša pašapziņu stiprinošus vēstures faktus un atziņas. Tika rādīti arī kadri no iecerētās vēsturiskās filmas. Patiešām iespaidīgi! Cerams, ka izdosies sameklēt finansējumu šai filmai. Autors interesanti stāstīja gan par šo darbu, gan par savu dzīves pieredzi. Pasākuma noslēgumā notika gan izglītojošs, gan māksliniecisku baudījumu sniedzošs folkloras kopas „Vilki” koncerts "Latviešu karavīru gaitas cauri gadsimtiem dziesmās”.

Šī bija gara, bet pamācoša diena. Varēja iegūt informāciju, kas pirms tam nebija zināma. Katram ieteiktu rosīgi piedalīties konkursos, lai balvā saņemtu iespēju iegūt jaunas zināšanas un paplašināt redzesloku.

 

                                        Vārkavas vidusskolas 10. klases skolniece Marita Ērgle

 

26.02.2014, 09:22Zinātniski pētniecisko darbu konference un skolēnu sasniegumi mācību priekšmetu olimpiādēs

19. februārī vidusskolēni aizstāvēja zinātniski - pētnieciskos darbus. Vislabāko vērtējumu ieguva šādi darbi:

Arta Ērgļa darbs „Mazgāšanas līdzekļu ķīmiskais sastāvs un to ietekme uz vidi”, Santas Annas Lutinskas darbs „Dzeramā ūdens sastāva salīdzinājums dažādās Vārkavas akās”, kā arī Marinas Šakalovas un Lāsmas Bramanes kopdarbs „Pirmās nepieciešamības preču monitorings pirms un pēc eiro ieviešanas” (attēlā). Šie darbi tika izvirzīti uz Skolēnu zinātniski – pētniecisko darbu konkursu Daugavpilī.

Diāna Čeketa uzrakstīja darbu „Sociālo tīklu ietekme uz mutvārdu saziņu”, Ieva Gavare un Laura Vaivode - „Zobu pastu sastāvs, tā ietekme uz cilvēka veselības stāvokli”, Inta Gavare, Guna Stubure - „Reitterapija”. Līga Plone, Maija Gailuma rakstīja darbu par tēmu „Pārtikas piedevas čipsos un to ietekme uz cilvēka organismu”, Jānis Kusiņš, Osvalds Savickis apskatīja lauksaimniecības attīstību Latvijā. Baiba Mačulāne un Klinta Vaivode rakstīja darbu „Kvēlspuldžu un ekonomisko spuldžu salīdzinājums”.

5.-8. klašu skolēni piedalījās starpnovadu matemātikas olimpiādē. 5. klase skolēni: Andrejs Ločs ieguva 2. vietu, Kristians Plots 3. vietu un Anna Zakareviča - atzinību,

6. klase skolēni Rinalds Pākste - 1.vietu, Aurēlija Vaivode-Šulte - atzinību.

11. klases skolniece Diāna Bartuseviča ieguva 2. vietu un ir izvirzīta uz valsts olimpiādi, kura notiks 13.-14. martā.

1. martā 12. klases skolniece Līga Plone piedalīsies valsts olimpiādē krievu valodā.

Paldies matemātikas un krievu valodas skolotājām par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā olimpiādēm. Paldies arī skolēnu vecākiem par atbalstu un bērnu motivēšanu mācībām!

 

Dir. vietn. izglītības jomā Sandra Lazdāne

 

25.02.2014, 11:40Jaunākais Vārkavas vidusskolā

20.februārī Līvānos notika Dienvidlatgales Rotaļnieku konkurss, kurā labus rezultātus uzrādīja Simona Līna Liepiņa (6.kl.) un Zigmārs Lozda (8.kl.). Abi konkursa dalībnieki saņēma 1.pakāpes diplomus. Īpašu atzinību no žūrijas puses izpelnījās Zigmārs, kuram rotaļa būs jāvada arī lielajā „Pulkā eimu, pulkā teku” sarīkojumā Dienvidlatgales novadā.

 Reizē ar Rotaļnieku konkursu notika arī stāstnieku konkurss „Anekdošu virpulis - 2014”, kurā veiksmīgi startēja Kristians Plots (5.kl.) un Zigmārs Lozda (8.kl.). Abi stāstnieki saņēma 1.pakāpes diplomus un ceļazīmes uz konkursa finālu Rīgā, kurš notiks aprīļa mēnesī.

Noslēdzies makulatūras vākšanas konkurss Vārkavas vidusskolā. Labākie makulatūras vācēji ir: Jānis Kusiņš (12.kl.) - 877 kg, Ernests Lazdāns (2.kl.)- 793 kg, Sanija Poplavska (2.kl.) - 530,5 kg, Uldis Gavars (5.kl.) - 410 kg, Elizabete Maija Some (2.kl.) - 391 kg, Aurēlija Vaivode-Šulte (6.kl.) - 337,5 kg. Starp klasēm visvairāk makulatūras ir savākuši: 2.klase- 2552,6 kg, 5.klase - 1608,5 kg, 12. klase - 1279 kg.

Kopējo savākto makulatūras daudzumu zināsim nedaudz vēlāk, kad saņemsim apkopojumu par paveikto no Līgatnes papīrfabrikas.

Noslēdzies arī izlietoto bateriju vākšanas konkurss.1.vieta - 5.klasei (16,9 kg),2.vieta - 2. klasei (15,4 kg), 3.vieta - 8.klasei (5,2 kg). Čaklākie konkursa dalībnieki ir: Elvis Jaudzems - 6 kg, Ernests Lazdāns - 4,8 kg, Dāvis Sparāns - 4,6 kg.

Paldies visiem skolēniem, skolotājiem un vecākiem, kuri iesaistījās makulatūras un bateriju vākšanas konkursos! Prieks, ka mēs rūpējamies, lai Latvija un it īpaši Vārkava būtu zaļāka!

20.02.2014, 14:11Slēgti pašvaldības autoceļi
Slēgti pašvaldības autoceļi

Vārkavas novada pašvaldība paziņo, ka no 2014.gada 4. marta līdz 2014.gada 1. maijam slēdz kustību transportam ar kopējo masu lielāku par 7,0 t (septiņām tonnām) uz Vārkavas novada pašvaldības autoceļiem: Vanagi - Kļavinski, Pūgaiņi – Egļupe – Svaļbišķas, Raunieši – Slapkava – Svaļbiški – Mačāni, Svaļbiški – Mazkursīši, Lielkursīši – Dambīši, Kazēri – Dzeņi, Vārkavas apvedceļš – Ksaverinova – Vecvārkava, Brokovski – Kaļvi, Mežarijas – Upenieki – Panijoņi, Brokavski – Dolgais Bors, Augšmukti – Purviņi,  Alkšņāres – Augšmuktu kapi, Līdums – Jaundzemi, Kvedervecumi – Romānvecumi, Sergunta – Brieži, Brieži –Jadvigova – Strodi, Brieži – Lapsas, Rimicāni – Birži – Vaivodi, Līdumnieki – Luterāņu baznīca, Lazdāni – Andiņi – Rudenova, Lazdāni – Kalēji, Kalēji – Arendole, Arendole – Aizalksne, Vet. iecirknis – Luterāņu baznīca, Vārkavas apvedceļš, Gateris – Kaļvi, Akmens – Ančkini, Novasele – Šustas ezers – Šaripovka, Borkava –Aizpūrieši, Akmens – Piliškas Apvedceļš – Mazie Klapari, Brišķi – Aizpūrieši, Dovole – Piliškas, Borkova – Ignalina, Spūles – Lidlauks – Ašenieki, Zibergova – Pūtkas – Klapari. Kontakttālrunis 29446486 (pašvaldības izpilddirektors E.Sparāns).

 

18.02.2014, 23:44Vecvārkavā otro reizi notika asins donoru diena

18. februārī Vārkavas novada administratīvajā centrā Vecvārkavā, Kultūras centra zālē, Vārkavas novada domei sadarbojoties ar Latvijas asinsdonoru centra Latgales filiāli un „Latvijas Sarkanā krusta” Preiļu nodaļu, otrreiz notika asins donoru  diena, kuras laikā asinis nodeva 36 iedzīvotāji. Septiņi eventuālie donori tika aizraidīti, jo neatbilda nepieciešamajiem nosacījumiem. Vairāki donori asinis nodeva pirmoreiz, viens no viņiem bija vairāk satraucies, un viņam bija nepieciešama neliela medicīniska palīdzība, savukārt pārējie cēlās misijas veicēji bija donori ar lielāku vai mazāku pieredzi un jutās labi un apmierinoši.

Kad Vārkavas novada pašvaldība rakstīja par pirmoreiz Vecvārkavā notikušo asins donoru dienu, tad izskanēja iecere, ka tā centīsies sagādāt papildu palīdzību, kas arī tika panākts – pašvaldība no savas puses, neņemot vērā deklarēto dzīvesvietu, t.i., jebkuram donoram, kas piedalās Vecvārkavā rīkotajās asins donoru dienās, izmaksāja pabalstu – 2,84 eiro, tādu pat summu katram donoram ziedoja arī z/s „Šņepstu Jaunāres”, kā arī papildinājumu uzkodu paciņai – „Laimas” šokolādi „Ekstra” - dāvāja SIA „TU Lauki”. Donori bija ļoti iepriecināti par šo papildu materiālo pabalstu, un pašvaldība ļoti pateicas saviem sadarbības partneriem par atbalstu šajā cēlajā akcijā – z/s „Šņepstu Jaunāres” direktoram, novada domes deputātam Pēterim Šņepstam un SIA „TU Lauki” vadītājai Olgai Kukarei.

Protams, ikviens donors turpat, asins nodošanas vietā, saņēma arī valsts pabalstu - 4,27 eiro un uzkodu paciņu ar cepumiem, riekstiem un minerālūdeni, kā arī tie, kuriem vēl nebija  - asins donora apliecību. Ir vienošanās, ka asins donoru diena Vecvārkavā notiks divreiz gadā. Nākamreiz tā būs jūlijā.

 

Foto: Vārkavas vidusskolas skolnieks Jānis Kusiņš asinis nodeva pirmoreiz. Satraukums nedaudz bijis, taču viss noritēja veiksmīgi, un Jānis, kad vien būs tāda iespēja, neatteiksies nodot asinis vēlreiz.

 

Maija Praņevska,Vārkavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 

18.02.2014, 23:42Vārkavas novada pašvaldībā viesojās Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis

Vārkavas novada pašvaldība 14.februārī uzņēma ciemiņus – Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdi Andri Jaunsleini, priekšsēža  padomnieci un padomnieci kultūras jautājumos Olgu Kokāni, padomnieci  veselības un sociālajos jautājumos Silviju Šimpfu un izdevuma „Logs” galveno redaktori Guntu Klismetu. Vizītes mērķis bija viesošanās Latvijas pašvaldībās, kurās pēc pēdējām pašvaldību vēlēšanām amatos stājušies jauni domes priekšsēdētāji. Pirms viesošanās Vārkavas novadā, augstie viesi pabija Varakļānu novadā, bet pēc tam devās uz Jēkabpili. Uz tikšanos bija ieradušies novada domes deputāti, pašvaldības izpilddirektors, Vārkavas novada Sociālā dienesta darbinieki un biedrības „Vārkavas novada pensionāri” pārstāvji. Domes priekšsēdētāja Anita Brakovska un domes deputāti sarunā pieskārās visaktuālākajām novada problēmām – valsts un pašvaldības autoceļu stāvoklim, mazo skolu un lauku vidusskolu liktenim, pašvaldības pašpārvadājumiem, pašvaldību saistošajiem noteikumiem, valsts iestāžu darbībai. LPS apkopoja problēmas un solīja sniegt palīdzīgu roku sāpīgāko jautājumu risināšanā.

Lasīt vairāk...
03.02.2014, 14:28Bezmaksas konsultāciju piedāvājums, kas varētu būt īpaši saistošs mazturīgajiem

31.01.2014, 15:48Vārkavas novada Sociālajā dienestā jauns darbinieks

Kā pavēstīja Vārkavas novada Sociālā dienesta vadītāja Baiba Ruča, 2010.gadā Valsts reģionālās attīstības aģentūra sāka ieviest Eiropas Sociālā fonda darbības programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība” aktivitāti „Speciālistu piesaiste plānošanas reģioniem, pilsētām un novadiem”. Šīs aktivitātes mērķis bija paaugstināt reģionu, pilsētu un novadu pašvaldību administratīvo kapacitāti, sekmējot efektīvas publiskās pārvaldes vajadzībām atbilstošu speciālistu piesaisti plānošanas reģionu un vietējās pārvaldes līmenī pilsētās un novados.

Arī Vārkavas novada pašvaldība rakstīja pieteikumu projektam un guva atbalstu. Kādi speciālisti pašvaldībai nepieciešami, lēma domes deputāti. Un viens no speciālistiem, kurš bija aktuāls novadam – bija sociālais darbinieks. Bet ar speciālista piesaisti tik raiti nemaz nav gājis. Bija jāpaiet gana lielam laika sprīdim, kad uz vakanto vietu pieteicās speciālists, kaut konkurss uz šo vakanci tika sludināts vairākkārt.

2013.gada 1.decembrī Sociālajā dienestā darbu uzsāka sociālā darbiniece Lidija Krasnais (attēlā), kuras dzimtā puse ir Kalupē, bet viņa jau ilgus gadus dzīvo un strādāja Preiļos. Lidija ir beigusi vadības un sociālā darba augstskolu „Attīstība” un ieguvusi profesionālo maģistra grādu sociālajā darbā. Darbs ar cilvēkiem nav svešs, jo ilgus gadus Lidija ir nostrādājusi apdrošināšanas sabiedrībā „Balta” par apdrošināšanas aģenti. Ģimenē ir izaudzināti – dēls un meita, bet šobrīd nedalītu abu vecvecāku mīlestību saņem mazmeitiņa.

Speciālisti, kuri strādā projekta ietvaros, tiek finansēti no Eiropas Savienības fonda, arī apmācības vienreiz gadā tiek apmaksātas 143 eiro apmērā. Pašvaldībai speciālists ir jāiekļauj savos štatos un ar darbu jānodrošina vēl 12 mēnešus pēc projekta beigšanās. 

 

31.01.2014, 09:50Vienotā platības maksājuma saņemšanai var pieteikt visu zemi, kas ir labā lauksaimniecības stāvoklī
Vienotā platības maksājuma saņemšanai var pieteikt visu zemi, kas ir labā lauksaimniecības stāvoklī

 

No 2014. gada vienotā platības maksājuma saņemšanai var pieteikt visu zemi, kas ir labā lauksaimniecības stāvoklī un tiek apsaimniekota, jo ir atcelts 2003.gada nosacījums. 

Līdz šim vienoto platības maksājumu varēja saņemt par lauksaimniecībā izmantojamo zemi, kura tika apsaimniekota un bija bijusi labā lauksaimniecības stāvoklī 2003.gada 30.jūnijā. Šis nosacījums neļāva saņemt maksājumu par to lauksaimniecības zemi, ko lauksaimnieki bija iekopuši pēc 2003.gada, piemēram, bija atbrīvojuši no krūmiem. Šobrīd šis nosacījums ir atcelts.

 

Lasīt vairāk...
29.01.2014, 15:58Vārkavas pamatskolas skolēniem teicami rezultāti „Tatjanas dienas” konkursā
Vārkavas pamatskolas skolēniem teicami rezultāti „Tatjanas dienas” konkursā

Par šīm aktivitātēm vēsta Vārkavas pamatskolas 9.klases skolnieces Santa Jukša un Ineta Pastare: „Mēs dzīvojam pēc daudzkultūru vides noteikumiem, kad ļoti būtiskas ir svešvalodu zināšanas un seno laiku kultūra. Citu valstu valodas mēs mācāmies ne tikai skolā.

Mūsu skolas skolēni regulāri iesaistās dažādos pasākumos, kas veltīti krievu valodai un kultūrai. Viens no vissvarīgākajiem projektiem mums kļuva „Tatjanas diena”- Krievu kultūras un izglītības svētki Latvijā. Valstī šie svētki tiek svinēti jau 15.reizi, un šī gada tēma bija „Krievu literatūras zelta laikmets”, tāpēc lielākā daļa skolēnu darbu tika veltīta šī gada jubilāriem: A.Puškinam, I.Krilovam, M.Ļermontovam, N.Gogolim.

 

Lasīt vairāk...
23.01.2014, 15:37Vārkavas novada pašvaldība piedalīsies "Ēnu dienā 2014"
Vārkavas novada pašvaldība piedalīsies

Vārkavas novada pašvaldība arī šogad piedalīsies karjeras izglītības akcijā "Ēnu diena 2014", kas norisināsies 12.februārī. Piedāvāto vakanču klāsts ir visai plašs un, iespējams, līdz vakanču reģistrēšanas beigām (31.janvārim) vēl tiks papildināts.

Ar to, kādas vakances pašvaldība piedāvā "ēnot", var iepazīties - www.enudiena.lv/vakancu-saraksts. Gaidām skolēnu pieteikumus un ar prieku iepazīstināsim ar sava darba ikdienu!

22.01.2014, 10:22Apsveicam!
Apsveicam!

20.janvārī Preiļos norisinājās Preiļu, Aglonas, Riebiņu un Vārkavas novadu apvienības latviešu valodas un literatūras olimpiādes 8. un 9. klasēm. Mūsu novadu pārstāvēja 6 skolēni. Vārkavas pamatskolas 9.klases skolnieces parādīja ļoti labus rezultātus: Santai Jukšai -1.vieta, Alisei Lutinskai - 3.vieta, Amandai Spūlei - atzinība.

S.Medne, Vārkavas pamatskolas direktore

 

19.01.2014, 20:16Lūdzam palīdzēt ugunsnelaimē cietušajai Kivlenieku ģimenei no Vārkavas pagasta „Štaģeriem”

Diemžēl, sākoties aukstākam laikam, Latviju ik pa laikam pāršalc ziņas par ugunsnelaimēm. Tā skāra arī mūsu, Vārkavas novada Vārkavas pagasta „Štagaros”, dzīvojošo Kivlenieku ģimeni. 19.janvārī liesmas izcēlās kokapstrādes darbnīcā, kas bija  ģimenes galvenais  iztikas avots, un, iekams atsteidzās palīdzība (pašvaldība vērsīsies pie atbildīgajām institūcijām ar oficiālu vēstuli ar lūgumu izskaidrot, kāpēc palīdzība kārtējo reizi bija jāgaida tik ilgi), liesmas aprija ne tikai darbnīcu, bet arī dzīvojamo māju. Kivlenieku ģimene ir daudzbērnu ģimene – lielākais dēls strādā ārzemēs, bet 3, 5 un 13 gadus vecās meitiņas, viņu mamma un Juris nu ir palikuši gan bez pajumtes, gan bez jebkā cita. Ģimene lūdz aizlienēt dzīvošanai treileri. Jurim (attēlā), kas ir tuvu un tālu pazīstams kokamatnieks trešajā paaudzē jeb Latgales mucu meistars, ir sadeguši visi darbarīki, pasūtījumi un sagatavotais sausais materiāls, kā arī pasūtītāju kontakti. Ja kāds Jura klients redz šo paziņojumu, lūdzam Jūs sazināties ar meistaru.

Vārkavas novada pašvaldība aicina jebkādā Jums iespējamā veidā palīdzēt nelaimē nonākušajai ģimenei, kā arī pati sniedz visu iespējamo atbalstu.

Bankas konti:

LV10HABA0551034999474 vai LV88UNLA0050019779798, Juris Kivlenieks (saņēmēja personas kods, lai veiktu pārskaitījumu, vairs nav nepieciešams, šo ailīti var atstāt tukšu), J.Kivlenieka tālrunis 28326781. Palīdzību var nodot arī Vārkavas novada Sociālajā dienestā un Vārkavas pagasta pārvaldē.

 

21.janvārī pēc Vārkavas novada pašvaldības lūguma pie Kivlenieku ģimenes viesojās LNT raidījums "Degpunktā". Palīdzības sniegšanā šobrīd ir piesaistīts arī ziedošanas portāls ziedot.lv. Saite, kur sniegta plašāka informācija par Kivlenieku ģimeni, kā arī norādīti ziedošanas  konti un tālruņa numurs - http://www.ziedot.lv/lv/project/1953

Ziedot Kivlenieku ģimenei iespējams, zvanot uz ziedojumu tālruni 9000 6385 (maksa par zvanu 1,42 EUR).

 

20.01.2014, 15:19Piesakieties komisijas locekļa amatam!
Piesakieties komisijas locekļa amatam!

Vārkavas novada dome izsludina pieteikšanos uz dzīvokļu jautājumu
komisijas locekļa amatu. Pieteikumu un CV iesniegt līdz 31.janvārim
plkst.16.00 Vārkavas novada domē pie sekretāres.
 

15.01.2014, 15:2816.janvārī nenotiks iedzīvotāju pieņemšana
16.janvārī nenotiks iedzīvotāju pieņemšana

Vārkavas novada domes priekšsēdētājas vietniece Antra Vilcāne informē un atvainojas par sagādātajām neērtībām, ka 16.janvārī nenotiks paredzētā iedzīvotāju pieņemšana Vārkavas tautas namā un Vārkavas pagasta pārvaldē.

14.01.2014, 15:27Vārkavas novadā demogrāfiskajā situācijā mazas izmaiņas
Vārkavas novadā demogrāfiskajā situācijā mazas izmaiņas

Vārkavas novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Antoņina Rusiņa informē, ka pērn reģistrēti 14 jaundzimušie (2012.gadā – 13). 2013.gadā reģistrētas 6 meitenes: Marta, Elīza, Agija, Līva, Anete, Sofija un 8 zēni: Roberts, Gustavs, Jānis, Ivo, Kristians, Ārons, Ralfs, Artis, Edvards. Astoņi bērni dzimuši reģistrētā laulībā, sešiem bērniem noteikta paternitāte. Desmit mazuļi dzimuši kā pirmie bērni ģimenē, trīs bērni reģistrēti kā otrie, viens bērns kā trešais bērns ģimenē.

Pērn reģistrētas trīs laulības (2012.gadā – 5). Divas laulības reģistrētas dzimtsarakstu nodaļā, viena – baznīcā. Jaunlaulātie bija vecumā no 25 – 28 gadiem, visiem tā bija pirmā laulība.

Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 20 miršanas gadījumi, tikpat cik pērn. Mūžībā aizgājušas 8 sievietes un 12 vīrieši. Vecākajai mirušajai personai bija 98 gadi, jaunākajai – 49 gadi. 2012.gadā veikta viena vārda maiņas lieta.

 

14.01.2014, 14:27Izdevies piepildīt 400 bērnu sapņus, tostarp arī 25 Vārkavas novada bērniem
Izdevies piepildīt 400 bērnu sapņus, tostarp arī 25 Vārkavas novada bērniem

Kā informē projekta „Garā pupa” vadītāja Zane Kālberga, A/S „Laima” sadarbībā ar biedrības „Ascendum” bērnu kultūras projektu „Garā pupa” 2013.gada nogalē rīkoja Ziemassvētku labdarības akciju, aicinot apdāvināt tos Latvijas reģionu trūcīgos bērnus, kuru vecāki nevar atļauties nopirkt Ziemassvētku dāvanas. Līdz 2014.gada 10.janvārim ikviens interesents tika aicināts iegriezties „Laimas” Mīlestības un sirds siltuma mājiņā, lai izvēlētos kādu no bērnu zīmētajām kartiņām un piepildītu viņu sapni. Kopumā izdevās apdāvināt 400 bērnus no dažādiem Latvijas reģioniem.

Lasīt vairāk...
14.01.2014, 12:06Bijusī Rožkalnu pagasta iedzīvotāja, bet pašlaik līvāniete Tatjana Bogdanova nosvinēja 100.dzimšanas dienu
Bijusī Rožkalnu pagasta iedzīvotāja, bet pašlaik līvāniete Tatjana Bogdanova nosvinēja 100.dzimšanas dienu

Līvānu iedzīvotāja Tatjana Bogdanova savā 100.dzimšanas dienā sveicējus sagaida uzposusies un moža. Godināt viņu nozīmīgajā jubilejā ieradušies ne tikai Līvānu novada pašvaldības pārstāvji, kuri kundzei dāvāja Pagodināšanas rakstu un naudas balvu, bet arī pārstāvji no Vārkavas novada, jo simtgadniece lielāko sava mūža daļu nodzīvojusi tagadējā Vārkavas novada teritorijā – laukos.

Lasīt vairāk...
Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »