Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 06.07.2022 19:09
Anrijs, Arkādijs
Dienas teikums

Cilvēks nekad nevar būt brīvs no pienākuma. (A. Bels)

16.11.2017, 13:37Asins donoru centrs aicina uz Donoru dienu Vārkavas novadā

16.11.2017, 13:34Biedrība "Dzintars 2007" rīko kokapstrādes nodarbību

22.11.2017, 14:13Sociālais dienests aicina pievienoties ekskursijai

27.11.2017, 13:50Valsts svētku pasākuma laikā tika pasniegti Goda un Atzinības raksti

Valsts svētku pasākuma laikā 19. novembrī Rožkalnu kultūras namā tika pasniegti Vārkavas novada pašvaldības domes Goda un Atzinības raksti.

2017. gadā ar Goda rakstiem tika apbalvoti: Marija Salceviča — par kultūrvides saglabāšanu Arendolē, ilgstošu un pašaizliedzīgu darbu Arendoles bibliotēkas vadītājas amatā un Arendoles vārda popularizēšanu; Helēna Piziča —  par aktīvu un radošu darbošanos Vārkavas novada vecākās paaudzes dzīves kvalitātes uzlabošanā; Antons Danovskis — par ieguldīto darbu novada lauksaimniecības attīstībā un par ražošanas attīstības kāpināšanu savā saimniecībā; Ernests Lazdāns  — par izciliem sasniegumiem un novada vārda popularizēšanu LTV spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”; Antoņina Rusiņa — par apzinīgi nostrādātajiem 40 darba gadiem Vārkavas novada pašvaldībā.

Ar Atzinības rakstiem tika apbalvoti: Ella Januševska –par ilggadēju, apzinīgu un prasmīgu darbu Rimicānu pirmsskolas izglītības iestādē; Sandis Vuškāns – par zemnieku saimniecības “CIDO” attīstības veicināšanu un ģimenisko vērtību saglabāšanu; Emīlija Kancāne – par aktīvu piedalīšanos novada sabiedriskajā dzīvē; Skaidrīte Trafimova –par veiksmīgu projektu realizāciju Vārkavas pagastā vairāku gadu periodā; Mārtiņš Landsmans – par veiksmīgu uzņēmējdarbības uzsākšanu; Valērijs Kitajevs - par ieguldīto darbu novada lauksaimniecības attīstībā un par ražošanas attīstības kāpināšanu savā saimniecībā; Ēriks Purviņš - par ieguldīto darbu uzņēmējdarbības attīstībā un par ražošanas attīstības kāpināšanu savā saimniecībā; Jānis Spūls — par ieguldīto darbu uzņēmējdarbības attīstībā un par ražošanas attīstības kāpināšanu savā zemnieku saimniecībā; Valentīna Ruzģe – par ilgstošu un pašaizliedzīgu darbu Vārkavas vidusskolā. Vairāk foto.

 

 

22.11.2017, 14:58“Latvijas stāsti Latvijas simtgadei” salidojumā piedalījās arī Gavaru ģimene

Vārkavas novada Gavaru ģimene 18. novembrī piedalījās raidījuma “Latvijas stāsti Latvijas simtgadei” dalībnieku salidojumā Latvijas Radio 1. studijā. Pasākumā pulcējās raidījumu varoņi ar ģimenēm, Valsts prezidents Raimonds Vējonis, dažādu uzņēmumu pārstāvji, radio darbinieki. Skaistu svētku koncertu sniedza Raimonds Pauls un Dināra Rudāne.  

Vairākām salidojuma ģimenēm tika pasniegti dažādu veidu apbalvojumi: Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis balvu pasniedza Medņu ģimenei no Saldus novada, Valsts akciju sabiedrība Latvijas valsts meži savu simpātiju balvu piešķīra Valdim un Zentai Štokmaņiem no Ikšķiles, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs balvu pasniedza Igoram Viktorovam un Lijai Galvanovskai no Ogres,  Latvijas Pašvaldību savienība savu balvu pasniedza Artim un Kristīnei Šimpermaņiem no Kuldīgas, Izdevniecība Latvijas mediji savu balvu pasniedza Skaidrītei Urbānei no Tērvetes novada, Latvijas Radio balvu saņēma Olga un Aivars Jirjeni no Auces novada, Rita un Juris Skrējāni no Jēkabpils novada, Kristīne Nicmane no Preiļu novada.

Visiem  raidījuma varoņiem bija iespēja apmeklēt Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Raidījums “Latvijas stāsti Latvijas simtgadei” pie Marijas un Jura Gavariem bija viesojies jūnijā (raidījumu var noklausīties šeit).

 

 

 

22.11.2017, 15:23Izdota grāmata par Vanagu puses vēsturi

9. novembrī Vārkavas novada Vanagos norisinājās novadpētnieka Jāņa Vaivoda grāmatas “Vanagus vēstures lappuses” atklāšanas pasākums.  Grāmatas saturu — vēsturiskus faktus, cilvēku atmiņu stāstus un fotogrāfijas grāmatas autors vācis daudzu gadu garumā. Vairāk kā 300 lapaspušu biezo grāmatu ar Vārkavas novada domes līdzfinansējumu, izdevusi izdevniecība “Jumava”.

Vaivodu ģimene novadā ir pazīstami ne tikai ar stiprām dzimtas tradīcijām un patriotismu, bet arī ar muzikalitāti. Grāmatas atklāšanas pasākumu ar muzikāliem priekšnesumiem bagātināja autora dēls Juris Vaivods, mazbērni Kristīne Kārkle-Kalniņa un Edgars Kārklis. Satikšanās prieks ar autoru, interese par izdoto grāmatu bija sapulcinājusi tālus un tuvus. Vaivodu ģimenei Vanagi nudien ir īpaša vieta, kur bērnības atmiņas un tēva mājas, skola, baznīca, līdzcilvēki.

 

Lasīt vairāk...
17.11.2017, 09:22Vārkavas novada dome sveic Valsts svētkos

17.11.2017, 08:08Vārkavas novada pašvaldības domes komiteju sēde
Vārkavas novada pašvaldības domes komiteju sēde

Vārkavas novada domes Finanšu komitejas, Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas, Attīstības un infrastruktūras komitejas apvienotā sēde notiks š. g.  21. novembrī plkst. 10:00 Vecvārkavā, Skolas ielā 5, Kultūras centra zālē. Sēdes darba kārtība.

16.11.2017, 14:14Paziņojums

Pamatojoties uz Vārkavas novada domes 03.09.2010. darba koplīguma 5.6. apakšpunktu un to, ka 17.novembris ir pirmssvētku diena, Vārkavas novada domes administrācijas un iestāžu darba laiks 17.novembrī būs līdz plkst.13.00.      20. novembris – brīvdiena.

 

16.11.2017, 14:08Vārkavas vidusskolas jaunieši aicina piedalīties akcijā „Izgaismosim Vārkavas novadu valsts svētkos!”
Vārkavas vidusskolas jaunieši aicina piedalīties akcijā „Izgaismosim Vārkavas novadu valsts svētkos!”

Vārkavas vidusskolas jaunieši aicina piedalīties akcijā

„Izgaismosim Vārkavas novadu valsts svētkos!”

Aicinām visus Vārkavas novada iedzīvotājus

18. novembrī plkst.17.00 godināt, pieminēt un izrādīt cieņu visien tiem, kas rūpējas par to, lai šodien mēs dzīvotu brīvā un neatkarīgā Latvijā! Cilvēkus, kuri riskēja ar savu dzīvību, ar visu, kas tiem ir, lai tēvzeme būtu brīva. Tāpēc aicinām piedalīties akcijā     „Izgaismosim Vārkavas novadu valsts svētkos!”.

Piedalīties varar arī Jūs, noliekot svecītes šajās vietās:

  • Pie Vārkavas baznīcas,
  • Lazdānu kapos,
  • Vārkavas kapos,
  • Lielajos Stradišķos pie pieminekļa,
  • Vanagos pie piemiņas plāksnes,
  • Vārkavā pie Baltā krusta,
  • Arendolē pie pieminekļa,
  • Uz Dubnas tilta Vecvārkavā,
  • vai arī kādās citās jums svarīgās un nozīmīgās vietās.

Lai gaiši Latvijas  valsts dzimšanas svētki!

 

16.11.2017, 13:53Inese Vaidere aicina skolēnus piedalīties konkursā “100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki”
Inese Vaidere aicina skolēnus piedalīties konkursā  “100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki”

Tuvojoties Latvijas simtgadei, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere izsludina konkursu 10.-12. klašu skolēniem „100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki”, kura mērķis - apzināt un apkopot stāstus, kas atklātu viņu dzimtās vietas “nerakstīto vēsturi”. Konkursa uzvarētājiem būs iespēja doties ceļojumā uz Briseli un viesoties pie Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres, tāpat labāko darbu autori saņems veicināšanas balvas.

Lasīt vairāk...
07.11.2017, 10:26Uz Jāņa Vaivoda grāmatas atklāšanas pasākumu tiks norīkots domes autobuss
Uz Jāņa Vaivoda grāmatas atklāšanas pasākumu tiks norīkots domes autobuss

Ceturtdien, no Vecvārkavas uz Vanagiem (uz J.Vaivoda grāmatas atklāšanas pasākumu) tiks norīkots domes autobuss. Izbraukšana plkst. 11.30 no Vārkavas novada domes, atgriešanās plkst. 14.30. Lūdzam braucienam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālr. 20385972.

31.10.2017, 15:429. novembrī Jāņa Vaivoda grāmatas "Vanagu vēstures lappuses" prezentācija

31.10.2017, 11:55Lāčplēša dienai veltītie pasākumi (precizēti aktivitāšu laiki)

   10. novembrī:

  14:30 Latvijas okupācijas muzeja lektoru lekcija-nodarbība “Latvijas Republikas dibināšana un neatkarības   atjaunošana” (Vārkavas vidusskolas aktu zāle).

     15:30   Svinīgs atceres brīdis pie Vārkavas vidusskolas kopā ar Zemessardzes 35.nodrošinājuma bataljona  zemessargiem.

     16:00  “Melnās kafijas vakars”  un dokumentālās filmas “Ievainotais jātnieks” demonstrēšana (Vārkavas vidusskolas aktu zāle).

 

Aicinām visus Vārkavas novada iedzīvotājus piedalīties pasākumā un nolikt iedegtu svecīti par godu visiem karavīriem.

 

25.10.2017, 10:06Upmalas bibliotēka un Vārkavas novadpētniecības muzejs aicina veidot izstādi "Tradīcijas. Receptes. Foto."

Ziemassvētku laikā Vārkavas novada kultūras centra zālē veidosim izstādi "Tradīcijas. Receptes. Foto". Izstādei lūdzam iesniegt senas pavārgrāmatas izstādei, kā arī fotogrāfijas par tradīcijām Vārkavas novadā. Materiālus varat iesniegt Vārkavas novadpētniecības muzeja vadītājai Elvīrai Āboliņai (e-pasts:  elvira.abolina@varkava.lv vai elillija@inbox.lv  tālr.:  27059046) vai Aldai Upeniecei Upmalas bibliotēkā (e-pasts alda.upeniece@gmail.com tālr.: 29295225). Materiālus gaidīsim līdz 15. decembrim.

Jūsu fotogrāfijas ieskenēsim un saglabāsim elektroniskā formātā bibliotēkas vai muzeja krājumos. 

 

 

06.11.2017, 10:20Vārkavas novada dome aicina apmeklēt iedzīvotāju sapulces!
Vārkavas novada dome aicina apmeklēt iedzīvotāju sapulces!

No 13.  līdz  16. novembrim Vārkavas novadā norisināsies Vārkavas novada domes rīkotās iedzīvotāju sapulces, lai informētu iedzīvotājus par aktualitātēm pašvaldībā un atbildētu uz jautājumiem.

 

13.novembrī plkst. 11.00 Rimicānos (Rožkalnu kultūras namā).

13.novembrī plkst. 14.00 Vanagos (Vanagu IAC).

14.novembrī plkst. 10.00 Pilišķos (saietu namā).

14.novembrī plkst. 14.00 Arendolē (bibliotēkas telpās).

16.novembrī plkst. 10.00 Vārkavā (Vārkavas tautas namā).

16.novembrī plkst. 15.30 Vecvārkavā (Kultūras centra zālē).

 

Sapulcēs piedalīsies Vārkavas novada domes vadība, izpilddirektors, pagastu pārvalžu vadītāji un pašvaldības domes speciālisti.

09.11.2017, 09:08Ģimenes svētku kāzu jubileju gaviļnieki

31.10.2017, 16:05Projekta "Dubnas pieRaksti" prezentācijas pasākums
Projekta

No 2017. gada aprīļa līdz novembrim biedrība “Latgolys Studentu centrs” īsteno jauniešu iniciatīvu projektu “Dubnas pieRaksti”, kura laikā tika organizēts laivu brauciens — ekspedīcija. Projekta mērķis bija apvienot Daugavpils, Līvānu, Preiļu un Vārkavas novadu jauniešus, izmantojot dažādas mācību metodes pētīt Dubnas upi un tās apkārtni, tādā veidā veicinot jauniešos lokālpatriotismu, pilsonisko iniciatīvu un līdzdalību.

 

Projekta īstenošanā aktīvi iesaistījās jaunieši no Daugavpils, Līvānu, Preiļu un Vārkavas novadiem. Vasaras sākumā –jūnijā jaunieši devās laivu braucienā pa Dubnas upi, tikās ar tās krastos dzīvojošajiem ļaudīm, iepazina upes krastā esošos kultūrvēsturiskos objektus, te sastopamos augus un pētīja Dubnas upi no ģeogrāfiskā, ģeoloģiskā vides viedokļa.

Apkopojot ekspedīcijas laikā iegūto informāciju, intervijas, video un foto materiālus jaunieši izveidojuši filmu, kurā atspoguļoti Dubnas krastos esošie kultūrvēsturiskie objekti un piekrastē dzīvojošo cilvēku dzīvesstāsti. Projekta laikā tapusi arī fotoizstāde ar spilgtākajiem ekspedīcijas mirkļiem, dabu un cilvēkiem, kā arī savdabīga lielformāta karte, kurā attēlots Dubnas upes tecējums, nozīmīgākie objekti piekrastē, kā arī dzīvnieki un augi, kas sastopami upes gultnē un krastos.

 

 

Biedrība “Latgolys Studentu centrs” ikvienu aicina uz tikšanos ar projekta “Dubnas pieRaksti” dalībniekiem 15. novembrī Vārkavas novada Kultūras centrā, kur tiks prezentēta projekta laikā izveidotā filma, fotoizstāde un karte.

Neatsveramu ieguldījumu projekta īstenošanā devuši Višķu pagasta jauniešu centrs, Līvānu jaunatnes un iniciatīvu centrs “Kvartāls”, Preiļu jauniešu centrs “Četri”, kā arī Vārkavas novada jaunieši. Īpašs paldies par finansiālo atbalstu Latvijas Republikas Kultūras ministrijai un Dienvidlatgales NVO atbalsta centram.

 

 

 

07.11.2017, 12:55Vārkavas novada pašvaldības domes ārkārtas sēde
Vārkavas novada pašvaldības domes ārkārtas sēde

Vārkavas novada pašvaldības domes ārkārtas sēde notiks š.g. 8.novembrī plkst. 08.15 Vecvārkavā, Skolas ielā 5, Kultūras centra zālē. Sēdes darba kārtība.

18.10.2017, 13:3711. novembrī Vārkavas tautas namā Ģimeņu svētki

09.11.2017, 09:19Valsts svētku pasākums

01.11.2017, 15:30Veselības diena Vārkavā

30.10.2017, 13:06Mūžībā devies Vārkavas novada domes deputāts, savas dzimtās puses patriots Artūrs Štagars (1962 – 2017)
Mūžībā devies Vārkavas novada domes deputāts, savas dzimtās puses patriots Artūrs Štagars (1962 – 2017)

2017.gada 25.oktobrī pēc cīņas ar slimību, 55 gadu vecumā mūžībā aizgājis Vārkavas novada domes deputāts, bijušās Vārkavas pagasta padomes priekšsēdētājs, zemnieku saimniecības “Dolgi-Bors” vadītājs, savas dzimtās puses patriots Artūrs Štagars.

Artūrs ir dzimis 1962. gada 7. aprīlī Zaķīšu ciema “Dolgi-Borā”.  Mācības uzsāka Zaķīšu pamatskolā, kurā nomācījās divus gadus, tad pēc skolas slēgšanas turpināja mācīties Preiļu 1. vidusskolā. 1977.  gadā beidza pamatskolu un turpināja mācības Saukas 9 Lauku profesionāli tehniskajā vidusskolā, kur mācījās trīs gadus un ieguva vidējo izglītību un elektromontiera specialitāti. Darba gaitas uzsāka Preiļu siera rūpnīcā. 1979. gadā no kara komisariāta tiek norīkots uz šoferu kursiem un iegūst autovadītāja apliecību.

No 1980. gada līdz 1982. gadam Artūrs dienēja Padomju armijā, kur dienesta pienākumi viņu aizveda uz Azerbaidžānu, Uzbekistānu un Afganistānu.  

Dzimtā puse Artūru vienmēr ir aicinājusi atpakaļ, atgriezies no dienesta, 1983. gadā Artūrs Štagars uzsāka darbu kolhozā “Vārkava”  kā galvenais elektriķis. Pēcāk strādājis paju sabiedrībā “Vārkava -1” par enerģētiķi.

Artūrs aktīvi iesaistījās tautas frontes darbībā un bija iniciators sarkanbaltsarkanā karoga pacelšanai Vārkavā. No 1994. gada līdz 2009. gadam Artūrs Štagars bija Vārkavas pagasta padomes priekšsēdētājs. Šajā laikā Artūrs ar lielu entuziasmu darbojās Vārkavas pagasta attīstīšanā — sakārtoja ūdens saimniecību, daudz  darba ieguldīja Vārkavas pamatskolas saimnieciskajos darbos, kultūras jomā, ceļu sakārtošanā un Vārkavas centra sakopšanā. 

 

Lasīt vairāk...
17.11.2017, 10:47Par pieņemšanu Arendolē
Par pieņemšanu Arendolē

Vārkavas novada dome paziņo, ka saistībā ar domes pieņemto lēmumu par Arendoles bibliotēkas likvidēšanu, no 1. novembra reizi nedēļā trešdienās laikā no 10.00 līdz 12.00 Arendoles bibliotēkas telpās ieradīsies uz pieņemšanu  Rožkalnu pagasta pārvaldes vadītāja Mairita Stulpiņa un Rožkalnu bibliotēkas vadītāja Iveta Some.  Šajā laikā visi interesenti aicināti ierasties, apspriest sev interesējošos jautājumus par novadā notiekošo, izņemt un nodot grāmatas. 

27.10.2017, 16:20Vārkavas novada dome izsaka līdzjūtību

         Kad vakaram tavam neaust vairs rīts,
         Kad mūžības gājiens tev iezvanīts,
         Tad dvēsele brīva mūžībā iet,
         Kur saule nekad vairs nenoriet.

 

Vārkavas novada pašvaldības dome izsaka visdziļāko līdzjūtību Artūra Štagara tuviniekiem, draugiem un kolēģiem sēru brīdī!

 

27.10.2017, 08:24Vārkavas novada pašvaldības domes kārtējā sēde
Vārkavas novada pašvaldības domes kārtējā sēde

Vārkavas novada pašvaldības domes kārtējā sēde notiks š.g. 30.oktobrī plkst. 13.30 Vecvārkavā, Skolas ielā 5, Kultūras centra zālē. Sēdes darba kārtība.

24.10.2017, 00:00Veselīga uztura lekcijas

20.10.2017, 10:46Šogad Lūgšanu brokastis Vārkavas novadā

"Viduslatgales pārnovadu fonds” sadarbībā ar novadu pašvaldībām jau ceturto gadu pēc kārtas rīko  Lūgšanu brokastis, šogad 27. oktobrī, Vārkavas novada Rimicānos.  Šī gada tēma ir: tuvākmīlestība, labestība…  

Kā katru gadu, tā arī šogad  uz pasākumu tiek aicināti iestāžu un uzņēmumu vadītāji, domes deputāti, biedrību vadītāji, uzņēmēji, ārsti, mākslinieki un sportisti un visu garīgo konfesiju pārstāvji.

 Savu dalību  pasākumā var pieteikt līdz šī  gada 23. oktobrim. zvanot uz tālruni: 22026684, 29988509 vai rakstot  elektroniski uz e-pastu: vlpf@inbox.lv

 

18.10.2017, 14:28Sociālā dienesta paziņojums Vārkavas novada iedzīvotājiem

Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »