Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 06.07.2022 10:55
Anrijs, Arkādijs
Dienas teikums

Cilvēks nekad nevar būt brīvs no pienākuma. (A. Bels)

11.05.2020, 10:58Pērn savāktais atkritumu daudzums mežā - lielākais pēdējo 10 gadu laikā

Neskatoties uz sabiedrības informēšanu un izglītošanu vides aizsardzības jautājumos, novērojam, ka daļa cilvēku joprojām neizprot atkritumu nodarīto kaitējumu dabai – piemēram, atpūšoties dabā aiz sevis ugunskura vietu tuvumā atstāj atkritumus ar domu, ka kāds aiz viņiem tos savāks. Kā vēl viens no papildu iemesliem tam, ka pērn savāktais atkritumu daudzums mežā ir bijis lielākais pēdējo 10 gadu laikā, ir atkritumu apjoma pieaugums, kā arī “robi” atkritumu apsaimniekošanas sistēmā. Palielinās arī atkritumu apsaimniekošanas maksa – un ir cilvēki, kuri uzskata, ka naudas taupības nolūkos, par izgāztuvi varētu kļūt tuvējais mežs. “Latvijas valsts meži” darbinieki mežā joprojām atrod visdažādākos atkritumus – salīdzinot ar 2018. gadu, pērn, par 32 % pieaudzis arī LVM iztērēto līdzekļu apjoms, savācot teju divus tūkstošus kubikmetru atkritumus.

Lasīt vairāk...
08.05.2020, 16:33Biedrības un nodibinājumi NVA filiālēs var pieteikties bezdarbnieku iesaistei darbā sabiedrības labā
Biedrības un nodibinājumi NVA filiālēs var pieteikties bezdarbnieku iesaistei darbā sabiedrības labā

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina biedrības un nodibinājumus pieteikties pasākuma "Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā" īstenošanai un iesaistīt bezdarbniekus vecumā no 18 līdz 29 gadiem (iesakitot) un bezdarbniekus ar invaliditāti darbā sabiedrības labā. Pieteikumus līdz šī gada 21.maijam pieņem NVA filiāles Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Dobelē, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Kuldīgā, Liepājā, Limbažos, Ludzā, Madonā, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā un Talsos.

Lasīt vairāk...
08.05.2020, 14:22NVA aicina darba devējus līdz 21. maijam pieteikties vajadzīgo darbinieku apmācībai
NVA aicina darba devējus līdz 21. maijam pieteikties vajadzīgo darbinieku apmācībai

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) līdz šī gada 21.maijam pieņem darba devēju pieteikumus vajadzīgo darbinieku apmācībai Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” pasākumā „Apmācība pie darba devēja”. Tā ir iespēja darba devējiem saņemt dotāciju, lai sagatavotu vajadzīgos speciālistus, izvēloties un apmācot NVA reģistrētos bezdarbniekus uzņēmuma vidē.

Lasīt vairāk...
07.05.2020, 15:15Digitalizēti jau 54% no jaunā, pirmskolām paredzētā mācību satura un metodiskajiem materiāliem
Digitalizēti jau 54% no jaunā, pirmskolām paredzētā  mācību satura un metodiskajiem materiāliem

Šobrīd ir sagatavoti jau  54% no pirmskolu jaunā digitalizētā mācību satura un attālināti norit aktīvākais darbs pie visām pirmsskolām paredzētā, apjomīgā projekta realizēšanas. Covid-19 dēļ noteiktie tikšanās ierobežojumi projekta īstenošanu neaizkavēs – tā realizēšanā iesaistītās skolotājas attālinātā režīmā veiksmīgi turpina savas līdzšinējās radošās metodikas kopīgiem spēkiem pārveidot digitālos mācību materiālos. Līdz ar to no 2021. gada septembra visām pirmskolām būs pieejama līdzvērtīga mācību un metodisko materiālu bāze – digitalizētās mācību kopas, kas atbilst kompetenču izglītībai. Jau šī gada septembrī pirmajās četrās pirmsskolas izglītības iestādēs, pilotprojekta ietvaros, sāksies jauno, digitalizēto mācību materiālu izmantošana. Jaunais mācību saturs bērniem nodrošinās aizraujošas rotaļas un radošu mācību procesu matemātikā, valodu apguvē, veselības mācības un fizisko aktivitāšu jomā.

 

Lasīt vairāk...
08.05.2020, 09:59Iedzīvotāju ievērībai!

07.05.2020, 09:15 Ekonomikas atlabšanai pēc Covid-19 krīzes Zemkopības ministrija piedāvā vērienīgu atbalsta pasākumu plānu lauksaimniecībai un pārtikas ražošanai
  Ekonomikas atlabšanai pēc Covid-19 krīzes Zemkopības ministrija piedāvā vērienīgu atbalsta pasākumu plānu lauksaimniecībai un pārtikas ražošanai

Trešdien, 6. maijā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga vadīto attīstības grupu tautsaimniecības stimulēšanai Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai iepazīstināja ar Zemkopības ministrijas priekšlikumiem.

Lasīt vairāk...
06.05.2020, 14:25 Aktīvo iedzīvotāju fonds sāk darbību Latvijas pilsoniskās sabiedrības labā
   Aktīvo iedzīvotāju fonds sāk darbību Latvijas pilsoniskās sabiedrības labā

Demokrātijas nedēļas ietvaros 8. maijā plkst. 13:00-15:30 tiešsaistē notiks Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) atklāšanas pasākums. Tajā Latvijas biedrības un nodibinājumi, aktīvie iedzīvotāji un citi interesenti saņems detalizētu informāciju par šo Latvijā jauno Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalsta programmu un finansējuma saņemšanas iespējām.

Lasīt vairāk...
06.05.2020, 09:27Vārkavas novada pašvaldība aicina pieteikties Zemes lietu SPECIĀLISTA amatam
Vārkavas novada pašvaldība  aicina pieteikties Zemes lietu SPECIĀLISTA amatam

Vārkavas novada pašvaldība (Reģ. Nr. 90000065434) aicina pieteikties Zemes lietu SPECIĀLISTA amatam (uz nenoteiktu laiku), kods pēc profesiju klasifikatora 3334 08.

Pieteikuma dokumentus ar norādi “Zemes lietu SPECIĀLISTS” iesniegt vai nosūtīt līdz 15.05.2020 līdz plkst. 15:00 Vārkavas novada domes kancelejā, Skolas iela 5, Vecvārkava, Upmalas pag., Vārkavas novads, LV-5335. E-pasts: dome@varkava.lv . Tālrunis uzziņām: 65329632.

Lasīt vairāk...
05.05.2020, 12:16 Aicina iesniegt pieteikumus Vārkavas novada domes komisijas locekļu amatiem
 Aicina iesniegt pieteikumus Vārkavas novada domes komisijas locekļu amatiem

Vārkavas novada dome aicina iesniegt pieteikumus Vārkavas novada domes komisijas locekļa amatam šādām komisijām:

•Īpašuma atsavināšanas komisija  

•Darījumu ar lauksaimniecības zemi izvērtēšanas komisija.

 

Iesniegumus sūtīt līdz 2020.gada 20. maijam uz e-pastu dome@varkava.lv vai pa pastu Skolas iela 5, Vecvārkava, Upmalas pag., Vārkavas novads, LV-5335.


Komisijas locekļa amatam var pieteikties tikai Vārkavas novadā deklarētie iedzīvotāji.

05.05.2020, 09:29Aicinām iesniegt jaunatnes iniciatīvas projektus mācību motivācijas palielināšanai
Aicinām iesniegt jaunatnes iniciatīvas projektus mācību motivācijas palielināšanai

Vārkavas novada dome aicina biedrības/nodibinājumus, kas veic darbu ar jaunatni, no 2020.gada 5. maija līdz 5. jūnijam iesniegt jaunatnes iniciatīvu projektu pieteikumus mācību priekšlaicīgas pārtraukšanas mazināšanai. Projekta PuMPuRS* ietvaros tiks atbalstīti jauniešu iniciatīvu projekti, lai veicinātu atbalsta aktivitātes jauniešu vidū arī ārpus formālās izglītības.

Lasīt vairāk...
30.04.2020, 09:43Zemessardzes orķestra un kora dāvana Latvijas Brīvības svētkos

Zemessardzes orķestris un Zemessardzes koris “Stars” sagatavojis video sveicienu, kas veltīts Latvijas Neatkarības atjaunošanas 30.gadadienai. Video sveiciena pamatā ir jaundarbs “Mēs dzīvojam”, kuram mūziku radījusi komponiste Inga Meijere un par tekstu izvēlēts Leona Brieža dzejolis. Dziesmas ierakstā piedalījušies 74 Zemessardzes orķestra un Zemessardzes kora “Stars” mūziķi, ierakstu veicot pa vienam. Video montāžu veicis Zemessardzes orķestra mūziķis un video  mākslinieks Jānis Porietis.

Lasīt vairāk...
15.04.2020, 08:46Vakance
Vakance

 Jaunsardzes centrs izsludina atklātu konkursu uz  2.novada nodaļas jaunsargu instruktoru amatiem Preiļu novadā un Riebiņu novadā (1 slodze) uz nenoteiktu laiku, Līvānu novadā un Vārkavas novadā (1 slodze) uz nenoteiktu laiku

Lasīt vairāk...
16.04.2020, 10:48 Lielā Talka kā plānots norisināsies 16. maijā
   Lielā Talka kā plānots norisināsies 16. maijā

Ņemot vērā, pašreizējo situāciju Latvijā un visā pasaulē, kā arī paaugstinātas drošības un sociālās distancēšanās apstākļus, Lielā Talka šogad tiek organizēta, lielāku uzsvaru liekot uz individuālo talkošanu. Kā iepriekš tika ziņots, talka norisināsies 16.maijā, taču visus talkotājus aicinām izvēlēties vienu no sev piemērotākajiem un pašreizējos apstākļos pieļaujamajiem talkošanas formāliem.

Lasīt vairāk...
28.04.2020, 09:17NVA aicina darba devējus līdz 7. maijam pieteikties vajadzīgo darbinieku apmācībai
NVA aicina darba devējus līdz 7. maijam pieteikties vajadzīgo darbinieku apmācībai


Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) līdz šī gada 7. maijam pieņem darba devēju pieteikumus vajadzīgo darbinieku apmācībai Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” pasākumā „Apmācība pie darba devēja”. Tā ir iespēja darba devējiem saņemt dotāciju, lai sagatavotu vajadzīgos speciālistus, izvēloties un apmācot NVA reģistrētos bezdarbniekus uzņēmuma vidē.

Lasīt vairāk...
30.04.2020, 09:25Labdarības akcija “Piepildīt sapni - 7”
Labdarības akcija “Piepildīt sapni - 7”

Paradoksāli, bet Covid-19 apstādinātais laiks ir atraisījis mūsos cēlākas jūtas: solidaritāti, pieticību, jēgpilnāku attieksmi pret ikdienas rutīnu. Tas arī ir licis uz savas ādas izjust to, ko nozīmīga sabiedrības daļa jūt gadiem, - vecāka gada gājuma cilvēki, cilvēki ar invaliditāti, hroniskām saslimšanām, fiziskiem un garīgiem traucējumiem, kuri bieži vien arī „normālajā” ikdienā spiesti pavadīt laiku izolēti vai baudīt dzīvi ar ierobežojumiem.

Lasīt vairāk...
27.04.2020, 16:53Biedrības un nodibinājumi astoņpadsmit NVA filiālēs var pieteikties jauniešu iesaistei darbā sabiedrības labā
Biedrības un nodibinājumi astoņpadsmit NVA filiālēs var pieteikties jauniešu iesaistei darbā sabiedrības labā

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina biedrības un nodibinājumus pieteikties pasākuma "Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā" īstenošanai un iesaistīt jauniešus vecumā no 18 līdz 29 gadiem darbā sabiedrības labā. Pieteikumus līdz šī gada 7.maijam pieņem NVA filiāles Aizkrauklē, Bauskā, Cēsīs, Dobelē, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Krāslavā, Liepājā, Limbažos, Ludzā, Madonā, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā, Siguldā, Valmierā un Ventspilī.

Lasīt vairāk...
23.04.2020, 15:47Iepirkums kurināmā piegādei Vārkavas novada pašvaldības iestādēm
Iepirkums kurināmā piegādei Vārkavas novada pašvaldības iestādēm

Pasūtītājs

Vārkavas novada dome

Identifikācijas numurs

VND 2020/3

Procedūras veids

Iepirkums Publisko iepirkumu likuma 9.panta noteiktajā kārtībā

Līguma veids

Piegādes

Iepirkuma priekšmets

Kurināmā piegāde Vārkavas novada pašvaldības iestādēm 2020.gadā

Kontaktpersona

Elmārs Sparāns

Publikācijas datums

23.04.2020

Iesniegšanas datums

07.05.2020

Iepirkuma apjoms, līguma izpildes vieta, termiņš

https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/37159

24.04.2020, 15:40Sācies meža ugunsnedrošais periods
Sācies meža ugunsnedrošais periods

Pamatojoties uz Ministru kabineta 2016.gada 19.aprīļa noteikumu Nr. 238 "Ugunsdrošības noteikumi" 412. punktu un Valsts meža dienesta ģenerāldirektora 2020. gada 20. aprīļa rīkojumu Nr. 65 „Par meža ugunsnedrošo laikposmu" visā valsts teritorijā ar 24. aprīli tika noteikts ugunsnedrošā laikaposma sākums. Līdz ar to Dienvidlatgales virsmežniecības teritorijā, ka arī visā valstī, sākas dežūras ugunsnovērošanas torņos un meža ugunsdzēsības stacijās.

Lasīt vairāk...
23.04.2020, 14:05Aicina dažādu profesiju speciālistus pieteikties projektā „Mācītspēks” un jau šogad sākt apgūt skolotāja profesiju

Skolotājs ir viena no svarīgākajām profesijām ikvienā sabiedrībā. Lai veicinātu Latvijas izglītības kvalitāti un risinātu kvalificētu pedagogu trūkumu, dažādu jomu pārstāvjiem tiks sniegta iespēja iegūt pedagoga izglītību un dalīties savās zināšanās un pieredzē ar skolēniem. 23. aprīlī sācies šogad pēdējais pieteikšanās posms projektā „Mācītspēks” ar mērķi Latvijas skolotāju rindas papildināt ar 100 dažādu jomu profesionāļiem. Projekta kandidāti var pieteikties līdz 18. maijam.

Lasīt vairāk...
22.04.2020, 11:08Pētījuma ietvaros noris personu ar invaliditāti vai viņu likumisko pārstāvju aptauja
Pētījuma ietvaros noris personu ar invaliditāti vai viņu likumisko pārstāvju aptauja

Labklājības ministrija pētījuma “Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām ieviešanas izvērtējums” ietvaros noris personu ar invaliditāti vai viņu likumisko pārstāvju aptauja.

Aptaujas mērķis ir noskaidrot cilvēku ar invaliditāti viedokli par ANO konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām ieviešanu dažādās dzīves jomās. Aptaujas jautājumi ir par izglītības, nodarbinātības, veselības aprūpes, sociālo pakalpojumu, vides pieejamības jomām, kā arī sabiedrības, dažādu institūciju un iestāžu pārstāvju attieksmi pret cilvēkiem ar invaliditāti un kā ir mainījusies cilvēku ar invaliditāti situācija dažādās dzīves jomās. Minēto aptauju īsteno nodibinājums „Baltic Institute of Social Sciences”.

Anketa pieejama - https://www.club-interactive.com/opinio/s?s=8215

Vairāk informācijas - http://www.lm.gov.lv/lv/aktuali/aktuali-list/91658-labklajibas-ministrija-aicina-piedalities-aptauja-cilvekus-ar-invaliditati

Aptauja ir anonīma un pieejama latviešu un krievu valodā. Anektas aizpildīšanas laiks līdz 20 min.

20.04.2020, 15:3928 lieliskas idejas izraudzītas īstenošanai konkursā „Iedzīvotāji veido savu vidi 2020”

Neskatoties uz pēkšņām pārmaiņām ikdienas ritumā, ko atnesa globāla vīrusa pandēmija, četru novadu iedzīvotāji ir apņēmīgi kaluši plānus, rakstījuši projektus Mazo grantu projektu konkursam „Iedzīvotāji veido savu vidi 2020”. Viduslatgales pārnovadu fonds ir saņēmis 42 projektu pieteikumus. Kopumā iesniegtie pieteikumi ir kvalitatīvi, vajadzības skaidras un rīcības plāns pamatots. Tomēr un diemžēl nevaram atbalstīt visus iesniegtos projektus. Projektu finansējumu nodrošina Preiļu, Līvānu, Aglonas un Vārkavas pašvaldības, katra savu iespēju robežās. Pārsteidzoši ražīgi sevi pieteica Rožupes pagasta iedzīvotāji – gandrīz viena trešdaļa no visiem Līvānu novada projektu pieteikumiem bija no Rožupes. Līvānu novadā bija arī vissīvākā konkurence,-varējām apstiprināt mazliet vairāk par pusi no iesniegtajiem projektiem. Jāpiebilst, ka Līvānu novadā ne visi apstiprinātie projekti bija pieprasījuši maksimālo finansējumu 550 EUR, tāpēc radās iespēja dot zaļo gaismu vēl vienam projektam par nepilnu finansējumu.

Lasīt vairāk...
17.04.2020, 12:00Izsludina "Garās pupas" ikgadējo dzejoļu konkursu bērniem un pusaudžiem
Izsludina

Biedrība "Ascendum" un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) izsludina dzejoļu konkursu, kurā ar saviem darbiem tiek aicināti piedalīties 5–15 gadus veci bērni un pusaudži no visas Latvijas. Labākie darbi tiks publicēti dzejas gadagrāmatā bērniem "Garā pupa 2020", kas iznāks septembrī, Dzejas dienu laikā.

Lasīt vairāk...
16.04.2020, 16:07Var pieteikties akcīzes degvielas saņemšanai
Var pieteikties akcīzes degvielas saņemšanai

No šā gada 8.aprīļa līdz 1.jūnijam dienesta klienti var pieteikties marķētās dīzeļdegvielas ar samazinātu akcīzes nodokļa likmi saņemšanai – ir jāaizpilda Akcīzes degvielas iesniegums Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā. Iesniegumā jānorāda ieņēmumi no lauksaimnieciskās ražošanas par 2019.gadu.

Lasīt vairāk...
16.04.2020, 16:02Ārkārtējās situācijas pašvaldību saistošos noteikumus publicē "Latvijas Vēstnesī"
Ārkārtējās situācijas pašvaldību saistošos noteikumus publicē

15. aprīļa oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” laidienā publicēts tieslietu ministra Jāņa Bordāna rīkojums, lai atvieglotu pašvaldībām likuma “Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību” 36. panta pirmajā daļā noteiktā uzdevuma izpildi.

     Vietnē likumi.lv pašvaldību saistošie noteikumi, kas izdoti, lai īstenotu pasākumus ārkārtējās situācijas laikā pieejami tematiskajā sadaļā: “Covid-19 pašvaldībās”

Lasīt vairāk...
16.04.2020, 12:46Covid-19 laikā VTUA aicina ievērot savstarpējo distancēšanos

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk-VTUA) atgādina, ka klātienes pakalpojumu saņemšanas laikā var veidoties rindas, tāpēc iedzīvotājus aicinām būt iecietīgiem un ievērot VTUA nodarbinātā norādījumus par pakalpojuma nodrošināšanas organizāciju, ievērot savstarpējo divu metru distanci starp personām (attiecas gan uz publiskām iekštelpām, gan publiskām ārtelpām) un citus epidemioloģiskos drošības noteikumus.

Lasīt vairāk...
16.04.2020, 10:40Ogres tehnikums ir uzsācis elektronisku pieteikšanos mācībām 2020./2021.m.g. pēc 9. un 12. klases

01.04.2020, 11:11Informācijai!

15.04.2020, 12:24NMPD iegādājies īpašu aprīkojumu smagi slimu Covid -19 pacientu transportēšanai
NMPD iegādājies īpašu aprīkojumu smagi slimu Covid -19 pacientu transportēšanai

Lai slimnīcā droši varētu nogādāt Covid-19 pacientus ar ļoti smagiem saslimšanas simptomiem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) tieši šim mērķim iegādājies īpašu aprīkojumu – kapsulai līdzīgu mobilu izolācijas sistēmu, kurā transportēšanas laikā tiek ievietots pacients.

Lasīt vairāk...
15.04.2020, 08:56Zemkopības ministrija sniedz plašu atbalstu 45,5 miljonu eiro vērtībā lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem Covid-19 izraisītās krīzes laikā
Zemkopības ministrija sniedz plašu atbalstu 45,5 miljonu eiro vērtībā lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem Covid-19 izraisītās krīzes laikā

Šī gada 14. aprīlī valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos normatīvus, kas paredz no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” sniegt atbalstu 45,5 miljonu eiro vērtībā lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem. Noteikumi nosaka kārtību, kādā administrē un uzrauga ārkārtas atbalsta pasākumus lauksaimniecības un pārtikas nozarē saistībā ar Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi.

Lasīt vairāk...
14.04.2020, 09:07Līdz 12.maijam visās NVA filiālēs saziņa ar klientiem un sadarbības partneriem notiek attālināti, aktualizēts klientu klātienes NVA apmeklējuma datumu pārcelšanas grafiks
Līdz 12.maijam visās NVA filiālēs saziņa ar klientiem un sadarbības partneriem notiek attālināti, aktualizēts klientu klātienes NVA apmeklējuma datumu pārcelšanas grafiks

Ņemot vērā to, ka valstī līdz šī gada 12.maijam tika pagarināta ārkārtas situācija Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanai, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) informē, ka arī visās NVA filiālēs  saziņa ar klientiem un sadarbības partneriem attālināti notiks līdz 12.maijam.

Lasīt vairāk...
Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »