Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 02.10.2023 10:12
Ilma, Skaidris
Dienas teikums

Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/

Izskanējis Vanagu sieviešu vokālā ansambļa „Dziedi līdzi!” 10 gadu jubilejas koncerts

 

Aizvadītajā sestdienā bijušajā Vanagu pamatskolā, kur kopš šī gada augusta darbojas informācijas un atbalsta centrs „Vanagi”,  ar ļoti sirsnīgu koncertu „Ļaujiet man šodien izsapņot sapni” noslēdzās Vārkavas novada mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu jubilejas koncertu maratons. Šogad uz 10 darbības gadiem atskatījās četri pašdarbnieku kolektīvi. Šoreiz skaistos nostalģijas un dziedātprieka svētkus svinēja Vanagu sieviešu vokālais ansamblis „Dziedi līdzi!”.
Šī kolektīva vēsture cieši saistīta ar Vanagu pamatskolu. Pirms desmit gadiem, rudenī, skolas vecāku sapulcē skolas direktore Janīna Praņevska izteica ideju, ka vajadzētu nodibināt vecāku vokālo ansambli. Ideja vecākus ļoti aizrāva, atsaucība izrādījās liela, dziedātāju pieteicās daudz, tai skaitā arī 3 vīrieši. Togad uz Vanagiem strādāt atnāca jauna mūzikas skolotāja Liliāna Groskaufmane, viņa kandidātus pa vienam sauca klasē un vērtēja balsi. Kā jau tas mēdz gadīties, vīrieši apmeklēja mēģinājumus aizvien retāk, līdz pazuda pavisam, bet izturīgās un patiesi dziedošās balsis palika, un tā izveidojās sieviešu, skolēnu māmiņu vokālais ansamblis „Dziedi līdzi!”, kuras sastāvs ir mainījies ļoti maz – šobrīd tajā nedzied vien ansambļa ilggadējā dalībniece Vēsma Smagare, kā arī pirms pāris gadiem tā rindas papildināja vanadziete, Vārkavas novada domes priekšsēdētāja Antra Vilcāne. Šobrīd dziesmā savijas 8 skanīgas un tembrāli ļoti līdzīgas balsis. Viņu dziedājums izceļas ar to, ka dziedātājas ļoti labi prot ieklausīties viena otrā, viņas patiešām veido īstu ansambli. Nedaudz vairāk par sastāvu mainījās kolektīva vadītāji – pēc Liliānas Groskaufmanes, tagad Zarānes, kolektīvu vadīja Oļegs Koļesņičenko un pašlaik to jau pāris gadus vada Līga Gžibovska.
Ansambļa tēls ir ļoti romantisks, sievišķīgs, nedaudz draisks – nu gluži kā raganiņām, šo domu kolektīvs ņēma par pamatu scenārijam – un tad gan pašas, gan ciemiņi centās šo gaisotni uzburt un visa pasākuma laikā nezaudēt. Dalībnieču idejas skaistos vārdos ietērpa Natālija Skutele, viņa pasākumu arī vadīja. Jubilāres koncertā izpildīja 8 savas mīļākās dziesmas. Pie klavierēm vai sintezatora sēdās ne tika pašreizējā kolektīva vadītāja Līga Gžibovska, bet arī ansambļa pirmā vadītāja Liliāna Zarāne. Jubilāres atraktīvi sveica novada vokālie ansambļi – „Savādi gan” no Rimicāniem un „Melodīva” no Vārkavas, senioru deju kopa „Dzīves virpulī”, bijusī Rožkalnu kultūras nama vadītāja Janīna Ancāne, kurai ansamblis ir pateicīgs par rīkotajām iespējām uzstāties ārpus novada robežām; jautrību un nepiespiestību ar savām dejām uzšķīla tautas deju kopa „Vanagi”; raganisku deju un skeču dāvāja Vanagu pamatskolas absolventes, īpašs prieks un gandarījums par pašas izloloto kolektīvu bija arī informācijas un atbalsta centra „Vanagi” vadītājai Janīnai Praņevskai, kā arī siltus vārdus jubilārēm teica Vārkavas novada domes priekšsēdētājas vietniece Anita Brakovska un Vārkavas novada Kultūras centra pārstāve Iveta Some. Sveicēji īpaši uzsvēra kolektīva apzinīgumu, uzņēmību, čaklumu, atraktivitāti, labsirdību, draiskumu, „lakstīgalu balsis”. Taču vissirsnīgāko sveicienu bija sagādājuši dalībnieču bērni un mazbērni. Meiteņu dziedātā, māmiņām veltītā dziesma un ziedu kalni izvilināja patiesas asaras visu zālē esošo māmiņu acīs. Kolektīva sievas ir devušas dzīvību 31 bērnam un jau auklē 6 mazbērnus. Taču kolektīvs skatītājus priecēja ne tikai ar kvalitatīvo dziedāšanu un emociju pārbagātību, bet arī eleganto izskatu. Par jaunajiem tērpiem - vecrozā krāsas kleitām un ceriņkrāsas žaketēm, kā arī par svētku cienastu kolektīvs pateicās Vārkavas novada domei, kas visiem kolektīviem - šī gada jubilāriem – piešķīra 50 latus katra kolektīva dalībnieka tērpa iegādei, kā arī dāvāja 200 latus jubilejas pasākuma organizēšanai. Taču rezultāts nebūtu tik spīdošs, ja tērpu modelēšanā savu roku nebūtu pielicis profesionālis – tērpu skices zīmēja vietējā jauniete, topošā tērpu dizainere Sintija Isajeva. Palīdzīgu roku kolektīvam gan šim pasākumam, gan citreiz allaž sniedz vietējais uzņēmējs Jānis Romāns un zemnieku saimniecības „Alūksnes” īpašnieks Arnis Vilcāns; jubilejas pasākumam skatuves noformējumu dāvāja floriste Zane Praņevska, svētku kliņģeri - SIA „Arka”. Par iedvesmu un atbalstu 10 gadu garumā kolektīvs pateicās ansambļa idejas autorei Janīnai Praņevskai, kā arī raganisko ielūgumu veidotājai Ivetai Somei. Bet vislielāko paldies par pacietību un dziedāšanas gudrību mācīšanu kolektīvs teica saviem jaukajiem vadītājiem - Liliānai Zarānei, Līgai Gžibovskai un Oļegam Koļesņičenko. Svētki turpinājās ar balli, kurā muzicēja grupa „Kivi”.
Maija Praņevska,
Vārkavas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste, 21.10.2012.

« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »