Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 02.10.2023 11:31
Ilma, Skaidris
Dienas teikums

Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/

Vārkavā durvis vēra jauniešu centrs

 Ar monstriņiem pie sienas, improvizētu buru un skatuvi, iepretim kurai uzstādīts milzīgs spogulis, divām ģitārām plauktos un ļoti lielu apņemšanos radīt, 24.septembrī durvis vēra Vārkavas jauniešu centrs, kas savu pajumti ir radis Vārkavas pagasta pārvaldes ēkā, telpā, kur iepriekš atradās „Latvijas Pasta” Vārkavas nodaļa. Pēc pasta nodaļas likvidēšanas šī gaišā, plašā, labi izremontētā telpa stāvēja tukša. Pašvaldībai bija dažas ieceres, kā to izmantot, taču risinājums nāca negaidot un izrādījās vislabākais – telpu atvēlēja jauniešu jaunradei. Šādu telpas izmantošanas risinājumu piedāvāja Vārkavas pagasta pārvaldes vadītāja Inta Kivleniece, bet īstenot uzņēmās Vārkavas bibliotēkas bibliotekāre Skaidrīte Trafimova, kas ir pedagoģe gan pēc izglītības, gan pēc aicinājuma, kā arī jaunais centrs atrodas blakus bibliotēkas telpām, tāpēc bērni un jaunieši te vienmēr būs pieskatīti un nodarbināti. Šurp viņi varēs doties pēc stundām un darboties līdz puspieciem, pāris dienu nedēļā arī līdz pussešiem. Šobrīd bērnu un jauniešu viskvēlākais sapnis ir iemācīties spēlēt ģitāru – šai iecerei ir pakārtotas visas pārējās, kuras, kā apgalvo bērni un sola pieaugušie, noteikti neizsīks.

Kad jauniešu vēlmes bija izzinātas un telpa atvēlēta, atlika vien atrast finansējumu inventāra iegādei, un tas nebija ilgi jāgaida – šī gada pavasarī biedrība „Preiļu rajona partnerība” izsludināja mazo grantu projektu konkursu „Iedzīvotāji veido savu vidi”. (Biedrība nodrošina šī projekta administrēšanu, taču finansējums tiek piešķirts no pašvaldību budžetiem.) Vārkavas jaunieši – Kristiāna Trafimova, Amanda Spūle, Žaklīna Kivleniece, Intars Vaivods, Ivars Vaivods, Oskars Mednis, Valentīns Amosovs, Anastasija Amosova, Māris Gavars, Deniss Ļitvjakovs, Guna Stubure, Inta Gavare, Maija Brūvere - un rosīgā bibliotekāre Skaidrīte Trafimova izveidoja iniciatīvas grupu „Bez stereotipiem” un uzrakstīja projekta pieteikumu, kas guva atbalstu. Par piešķirtajiem 300 latiem iniciatīvas grupa pielāgoja telpu savām radošajām vēlmēm – tā radās improvizēta skatuve, milzīgais spogulis, bura, kas veic arī aizslietņa funkciju, sienu dekori monstriņu veidā 2 akustiskās ģitāras. Jaunieši ļoti cer, ka viņiem šī instrumenta spēle nebūs jāapgūst pašmācības ceļā, bet gan ar speciālista palīdzību - šobrīd norit pārrunas ar mūzikas pedagogu un jācer, ka tās būs bijušas veiksmīgas. Iniciatīvas grupa pateicas algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos iesaistītajiem vārkaviešiem un pašvaldības darbiniekam Andrim Plonim, kuri palīdzēja veikt telpas labiekārtošanas praktiskos darbus.

            Jauniešu centra atklāšanas svētki pagāja pirātiskā gaisotnē. Jaunieši savus viesus pārsteidza un ieintriģēja jau ar ielūgumiem, kas pie saviem adresātiem ceļoja pudelē un izskatījās pēc senas, no ūdens un laika zoba cietušas kartes. Viesiem bija noteikts dreskods, proti, viņiem bija jāierodas pirātu tērpos un ar pirātu aksesuāriem. Tad gan viesi, gan iniciatīvas grupas „pirāti” lika lietā jaunizveidotās skatuves „mēli” un piedalījās modes skatē. Pēc tās viņi tika sadalīti grupās un ķērās pie pirātu cepuru izgatavošanas, kad tās bija gatavas, sacerēja pirātu saukļus un savu veikumu prezentēja.

Vārkaviešu kārtējo iniciatīvu uzteikt bija ieradusies Vārkavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājas vietniece Anita Brakovska, pašvaldības izpilddirektors Elmārs Sparāns, biedrības „Preiļu rajona partnerība” koordinatore Valija Vaivode, Vārkavas pagasta pārvaldes vadītāja Inta Kivleniece, Vārkavas pamatskolas direktore Skaidrīte Medne un pedagoģe Astrīda Spūle. Viņi jauniešiem un viņu iniciatīvas lielākajām atbalstītājām Skaidrītei Trafimovai un Intai Kivleniecei teica vissiltākos pateicības vārdus un dāvāja jaukas un noderīgas dāvanas. Skaļākās un priecīgākās ovācijas jauniešos izraisīja Vārkavas novada domes dāvinājums - dāvanu karte 500 km vērtībā, t.,n., ka iniciatīvas grupa varēs doties diezgan tālā bezmaksas braucienā. Turpinājumā pasākuma dalībnieki devās uz Vārkavas tautas namu, kur aizrautīgu, dinamisku pirātu šovu pēc romāna „Mellsila pirāti” motīviem rādīja tā autors Arvīds Dinijs Deģis un viņa skatuves partnere Elīza.

 

Attēlā – Vārkavas bērnu un jauniešu centra atklāšanas pasākuma dalībnieki. (Visas pasākuma fotogrāfijas skatāmas www.varkava.lv fotogalerijā.)

 

Maija Praņevska,

Vārkavas novada domes

sabiedrisko attiecību speciāliste, 27.09.2012.


« Atgriezties pie rakstiem



Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »