Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 02.10.2023 12:00
Ilma, Skaidris
Dienas teikums

Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/

Meklējot Latvijas zaļāko novadu un pilsētu, „Zaļā josta” izsludina makulatūras vākšanas konkursu izglītības iestādēm

„Zaļā josta” uzsāk Latvijas zaļākā novada un pilsētas meklējumus, aicinot Latvijas vispārējās, pirmsskolas un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties praktiskajā makulatūras vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai”. Par zaļāko novadu un zaļāko pilsētu kļūs attiecīgi tas novads un Latvijas Republikas pilsēta, kuras izglītības iestādes savāks un konkursa ietvaros pārstrādei nodos visvairāk makulatūras – papīru, žurnālus un kartona izstrādājumus.

Makulatūras vākšanas konkursu „Tīrai Latvijai” rīko „Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Papīrfabriku „Līgatne” un AS „Latvijas Valsts meži”. Konkursa mērķis ir rosināt bērnus un jauniešus rīkoties videi draudzīgi, lai saudzētu dabas resursus. Ar konkursa palīdzību tiks pievērsta bērnu un jauniešu uzmanība makulatūras šķirošanas nepieciešamībai un nozīmei ikdienas dzīvē, kā arī veidota izpratne, ka pareizi sašķiroti un nodoti atkritumi pārstrādei kļūst par vērtīgām izejvielām jaunu produktu ražošanā. Paceļot makulatūras vākšanas filozofiju novadu līmenī, tiek sekmēta visu Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu iesaiste otrreizējo resursu vākšanā.
Lai piedalītos makulatūras vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai”, izglītības iestādēm līdz 2012. gada beigām ir jāreģistrējas konkursam SIA „Zaļā josta” mājas lapā www.zalajosta.lv sadaļā „Makulatūras vākšanas konkurss”. Pēc reģistrācijas veikšanas izglītības iestāžu uzdevums ir vākt makulatūru - rakstāmpapīru, avīzes, žurnālus, grāmatas, bukletus, kā arī kartona izstrādājumus. Konkursantiem makulatūras vākšanā aicinātas palīdzēt arī vietējās pašvaldības iestādes, bibliotēkas, uzņēmumi, nododot viņu rīcībā esošos nevajadzīgos papīra un kartona izstrādājumus, tādējādi pietuvinot savas apdzīvotās vietas izglītības iestādes tuvāk uzvarai un vērtīgām balvām no SIA „Zaļā josta” un AS „Latvijas valsts meži”. Savukārt tas Latvijas novads un pilsēta, kuras izglītības iestāžu audzēkņi būs savākuši visvairāk makulatūras, veselu gadu varēs lepoties ar Latvijas zaļākā novada titulu vai Latvijas zaļākās pilsētas godu.
Makulatūras vākšanas konkurss „Tīrai Latvijai” norisināsies divos posmos. Skolēni aicināti makulatūru vākt līdz 2013. gada 15. martam, savukārt maijā tiks apkopoti visi rezultāti un noteikti konkursa uzvarētāji – visvairāk makulatūras savākušās izglītības iestādes, izglītības iestādes, kas savākušas vislielāko makulatūras apjomu uz vienu audzēkni, kā arī tiks sumināti čaklākie individuālie makulatūras vācēji.
 
Plašāka informācija:
Velga Vilciņa, tālr. 67808320, e-pasts konkurss@zalajosta.lv
www.zalajosta.lv

« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »