Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 28.09.2023 03:22
Sergejs, Svetlana, Lana
Dienas teikums

Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/

Izsludina ideju konkursu Latvijas augstskolu studentiem „Latvija runā, Eiropa dzird!”

            Sākot ar šī gada 25. septembri Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP), Eiropas Ekonomikas un Sociālo lietu komitejas loceklis Armands Krauze un zemkopības ministre Laimdota Straujuma aicina ikvienu Latvijas augstskolu studentu pieteikties lobēšanas ideju konkursam„Latvija runā, Eiropa dzird!”. Konkursa uzdevums - sagatavot prezentāciju, kas sniedz jaunas, radošas idejas Latvijas lauksaimnieku interešu pārstāvniecībai Eiropas Savienībā (ES). Balva uzvarētājam - 1000 Eiro.

 
No 25.septembra – 25.oktobrim ikvienam studentam ir iespēja pieteikties ideju konkursam „Latvija runā, Eiropa dzird!”.Konkursa mērķis rosināt augstskolu studentos vēlmi un interesi aktīvi iesaistīties Eiropas Savienības (ES) Kopējās lauksaimniecības politikas veidošanā. Sekmēt Latvijas interešu aizstāvību lauksaimniecības jautājumos, lai panāktu Latvijas zemniekiem labvēlīgu Eiropas Savienības daudzgadu budžetu nākamajam periodam.
Līdz 25. oktobrim studentiem jāiesniedz Power Point prezentācija ar idejām Latvijas lauksaimnieku interešu lobēšanai Eiropas Savienībā. 1. novembrī tiks paziņoti 10 labāko darbu autori, kas piedalīsies konkursa pusfinālā, aizstāvot savus darbus žūrijas komisijai. Labāko ideju autoram balva – 1000 Eiro. Visiem pusfinālistiem apbalvošanas pasākuma noslēgumā tikšanās ar Latvijas lobistiem ES, Eiropas komisijas pārstāvniecības pārstāvjiem un zemkopības ministri Laimdotu Straujumu.
Armands Krauze, LOSP valdes loceklis, lauksaimnieku pārstāvis Eiropas Ekonomikas un Sociālo lietu komitejā: “Kad tika noteikti šobrīd esošie tiešie maksājumi lauksaimniekiem, Latvija vēl nebija Eiropas Savienības dalībvalsts. Arī lobēšanas pieredzes toreiz vēl nebija. Gadu gaitā esam to ieguvuši. Šobrīd notiek mērķtiecīga darbība – dodamies pie citu Eiropas valstu politiķiem, ierēdņiem un organizācijām, informējam par Latvijas lauksaimnieku situāciju, pārliecinām viņus un risinām lauksaimniekiem svarīgus jautājumus.
Domājot par nākotni, vēlamies zināt, ka nodosim stafeti jauniem, izglītotiem un ieinteresētiem cilvēkiem, kas spēs veiksmīgi pārstāvēt Latvijas lauksaimnieku intereses Eiropā. Konkurss „Latvija runā, Eiropa dzird!”ir iespēja jau tagad jauniešiem izteikt savas idejas un skatījumu, iepazīties ar pieredzējušiem speciālistiem. Ceram sagaidīt radošas un inovatīvas idejas, ko varēsim izmanot jau šogad lobēšanas procesa noslēguma posmā, cīnoties par godīgiem, ar citām ES valstīm līdzvērtīgiem tiešajiem maksājumiem 2014.-2020. gadam, kā arī nākamgad aizstāvot lauku attīstības pasākumu detaļas. Lauksaimniecība ir viena no svarīgākajām nozarēm Latvijas ekonomikā. Nozare, kas spēj nodrošināt ar izdzīvošanai pašu svarīgāko – pārtiku. Mums visiem ir jāatbalsta Latvijas dabiskās pārtikas unikalitāte. Tai ir jābūt pieejamai ikvienam Latvijas patērētājam. Lauksaimniekiem ir jāsaņem godīgi platību maksājumi, lai saimniecības varētu realizēt savu produkciju gan vietējā tirgū, gan eksportā.”
 
Konkursa nolikums pieejams Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) mājas lapā www.losp.lv
 
Informāciju sagatavoja:
Ieva Zēģele
Konkursa „Kā rīkoties, lai mūs sadzird ES!” sabiedrisko attiecību speciāliste
Papildus informācija:
Indra Cimermane
Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP)
E-pasts: indra.cimermane@losp.lv
Mob.tel.: 29566675
 

« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »