Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 02.10.2023 11:39
Ilma, Skaidris
Dienas teikums

Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/

Latgales plānošanas reģiona Eiropas Savienības struktūrfondu informācijas centrs informē par aktuālajiem projektu konkursiem

1. Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas „Kultūra” ietvaros līdz 10.oktobrim iespējams pieteikties finansiālajam atbalstam īstermiņa un ilgtermiņa sadarbības tīklu veidošanai.

Projekta pieteikumus var iesniegt juridiskas personas, kas darbojas mākslas un kultūras jomā.

Īstermiņa sadarbība:
- finansējums pasākumiem, kas ilgst līdz 1 gadam,
- maksimālā projekta summa ir € 25 000, lai segtu ne vairāk kā 70% no kopējiem projekta izdevumiem,
- pašam tīklam (tīkla darbībā iesaistītajām organizācijām) ir jāiegulda atlikušie 30% no projekta budžeta un pieteikumā arī norāda, kā tas tiks sasniegts,
- labi funkcionējošs īstermiņa sadarbības tīkls var pēc finansējuma perioda beigām apsvērt iespēju pieteikties atbalstam ilgtermiņa sadarbības tīkla darbībai.

Ilgtermiņa sadarbība:
- finansējums pasākumiem, kas ilgst līdz 3 gadiem,
- maksimālā projekta summa ir € 150 000, lai segtu ne vairāk kā 50% no kopējiem projekta izdevumiem,
- pašam tīklam (tīkla darbībā iesaistītajām organizācijām) ir jāiegulda atlikušie 50% no projekta budžeta un pieteikumā arī norāda, kā tas tiks sasniegts.

Plašāka informācija: http://www.kulturkontaktnord.org/lang-en/forms-of-funding/nordic-baltic-mobility-programme-for-culture/network-funding

Pieteikšanās elektroniski līdz 10.oktobrim Ziemeļvalstu Kultūras punkta mājaslapā: http://applications.kknord.org/user/login.php

 

 

2. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izsludina atklātā projektu konkursa „Atbalsts jaunatnes organizāciju darbībai un līdzdalības nodrošināšanai valsts un starptautiskajā jaunatnes politikā” otro kārtu.

Konkursa mērķis ir izvēlēties vismaz vienu projekta iesniedzēju – jaunatnes organizāciju, lai Jaunatnes programmas ietvaros sniegtu atbalstu to darbības veicināšanai un līdzdalības nodrošināšanai valsts un starptautiskajā jaunatnes politikā.

Kopējais pieejamais finansējums – 7500 LVL. Viena pieteiktā projekta finansējuma apmērs no IZM nedrīkst būt mazāks par 3 750 LVL un lielāks par 7 500 LVL. Projekta iesniedzējam projekta īstenošanā jāpiedalās ar līdzfinansējumu, kas nav mazāks par 5% no projekta iesnieguma kopējā finansējuma apmēra.

Projekta iesnieguma iesniegšanas termiņš - 2012.gada 15.oktobris.

Kontaktpersona – IZM Sporta un jaunatnes departamenta pārvaldes vecākā referente Evija Čudare, tālrunis 67047981.

Plašāka informācija par konkursu pieejama IZM mājas lapā.

 

 

3. Plānoti projektu konkursi EEZ / Norvēģijas finanšu instrumenta programmā

Finanšu ministrijā saņemta informācija par trešo donorvalstu apstiprināto programmu Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.–2014. gada plānošanas periodā „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana”. Programmu ieviesīs Kultūras ministrija sadarbībā ar partneriem – Norvēģijas Kultūras mantojuma direkciju un Norvēģijas Mākslas padomi.

Programmas „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” mērķis ir pasargāt un saglabāt nākamajām paaudzēm kultūras un dabas mantojumu, padarīt to publiski pieejamu, kā arī paplašināt kultūras dialogu, veicinot Eiropas identitāti. Programmas „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” finansējums ir 8,2 miljoni latu. Pieci īstenojamie projekti ir jau iepriekš noteikti – „Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja ostas noliktavas atjaunošana”, „Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukcija”, „Raiņa un Aspazijas muzeju atjaunošana”, “Zaļās sinagogas atjaunošana Rēzeknē” un „Rīgas Jūgendstila centra kultūras mantojuma digitalizācija un Virtuālā muzeja attīstība”.

Vienlaikus tiks izsludināti atklātie konkursi divās aktivitātēs:

· kultūras mantojuma saglabāšana, kuras atbalsts paredzēts kultūras mantojuma restaurēšanai un saglabāšanai, īpaši koka un jūgendstila arhitektūrai, ēkām un to interjera elementiem. Projektu iesniedzēji būs valsts un pašvaldību institūcijas, kuru īpašumā vai valdījumā ir kultūras mantojuma objekti;

· kultūras apmaiņa, kas būs vērsta uz starptautisku kultūras un mākslas pasākumu, piemērām, izstāžu, izrāžu, koncertu, festivālu organizēšanu, kā arī uz pieredzes apmaiņu starp kultūras aģentūrām tādās atbalsta jomās kā mūzika, dejošana, teātris, cirks, vizuālā un audiovizuāla māksla, dizains, fotografēšana, literatūra, kino māksla. Projektu iesniedzēji būs valsts un pašvaldību institūcijas, nevalstiskās organizācijas, kuru darbības sfēra ir saistīta ar kultūras aktivitātēm.

Pirmā projektu atlase plānota 2013. gada pirmajā pusgadā. Plašāku informāciju par programmu skatīt www.km.gov.lv.

 

 

Ar cieņu,

Oskars Zuģickis

Latgales plānošanas reģiona

ES struktūrfondu informācijas centrs

t.: 65423801

m.t.: 26565858

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »