.jpg)
Vārkavas novads ir kļuvis par vēl vienu lietderīgu objektu bagātāks. Ar sporta stadionu tagad var lepoties ne tikai Vecvārkava, bet arī Vārkava. Lai arī jaunais stadions ir daudz mazāks un vienkāršāks par Vārkavas vidusskolas stadionu, vārkavieši, it īpaši bērni un jaunieši, par jauno būvi ļoti priecājas un ar ļoti lielu nepacietību gaidīja, kad būvdarbi būs galā. Lai arī daudzi apgalvo, ka mūsdienu jaunatne to vien dara, kā sēž pie datora, par vārkaviešu jauno paaudzi to nevar teikt – aktīvs dzīvesveids te joprojām ir lielā cieņā, īpaši mīļš vārkaviešiem ir futbols. Tā iemaņas viņi gadu gadiem ir slīpējuši improvizētā sporta laukumā, kas atrodas blakus estrādei; pamatskolas pagalms ir aprīkots ar volejbola tīklu un basketbola groziem, taču jaunajā stadionā vārkavieši varēs vairāk pievērsties sporta karalienei vieglatlētikai, kā arī nodoties savam iecienītākajam sporta veidam – futbolam.
Stadiona būves iecere radās pirms vairākiem gadiem – to izloloja Vārkavas pagasta padomes deputāti, taču administratīvi teritoriālās reformas dēļ šī nodoma īstenošana tika atlikta uz nenoteiktu laiku. Šis laiks neizrādījās pārāk garš, un pēc trijiem gadiem, lai arī nedaudz citāds, nekā sākotnēji bija iecerēts, stadions beidzot ir atvērts visiem aktīvā dzīvesveida piekritējiem. Kā pavēstīja Vārkavas novada domes projektu vadītāja Vija Šmeikste, stadions ir uzbūvēts ar Eiropas Savienības fonda ELFLA atbalstu. Stadions atrodas blakus Vārkavas pamatskolai, par ko izglītības iestādei arī liels prieks, jo dažas sporta disciplīnas tagad varēs apgūt daudz kvalitatīvāk. Izvēlētā vieta ir klusa un nedaudz nomaļa, un tas ir ieguvums gan sportotājiem, gan ciemata iedzīvotājiem – pirmie varēs netraucēti trenēties, otrie nevarēs sūdzēties par nemitīgo kņadu un klaigām. Stadions ir uzbūvēts uz pašvaldībai piederoša zemes gabala, kur pirms projekta uzsākšanas bija pļava. Sporta laukums uzbūvēts paralēli skolas žogam. Visapkārt laukumam ir 250 m garš skrejceļš, stadiona daļā, kas piekļaujas skolas teritorijai, nākotnē plānotas skatītāju tribīnes, tāpēc šajā stadiona malā ierīkots 100 m skrejceļš. Diemžēl skrejceļu segums nav no mīkstā, specializētā materiāla, bet gan no asfalta.Taču, izvēloties piemērotus apavus un apģērbu, šis iemesls nevarētu būt šķērslis veiksmīgai sportošanai. Stadiona vidū ir futbola laukums ar zāles segumu, no tā pa labi atrodas tāllēkšanas un augstlēkšanas sektori, pa kreisi - lodes grūšanas sektors. Šobrīd visi sportot gribētāji var izmantot skrejceļus, tāllēkšanas, augstlēkšanas un lodes grūšanas sektorus, taču futbola laukums būs izmantojams tikai nākamgad, kad iesētā zāle būs labi iesakņojusies un saaugusi. Stadiona būvnieki - SIA „Aļņi AS” - vārkaviešiem sagādāja arī īpaši patīkamu pārsteigumu – no nostumtās zemes stadiona malā viņi izveidoja uzkalniņu, kam vislabākais pielietojums būs ziemā. Pamazām pašvaldība gādās arī nepieciešamo inventāru – futbola vārtus, augstlēkšanas stieņus un matračus, skatītāju tribīnes. Sporta stadiona būvniecības kopējās izmaksas ir 44 070.56 LVL, no kuriem ELFLA finansējums ir 21 106.17 LVL, pārējie līdzekļi nāk no pašvaldības pamatbudžeta.
Maija Praņevska,
Vārkavas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste,19.09.2012.
Attēlā: Pieņemšanas komisija – SIA „Aļņi AS” direktors Āris Sparāns, Riebiņu, Vārkavas novadu pašvaldību apvienotās būvvaldes vadītājs Artūrs Poplavskis, SIA „Aļņi AS” ceļu būves nodaļas vadītājs Andris Upenieks, pašvaldības izpilddirektors Elmārs Sparāns, Vārkavas pagasta pārvaldes vadītāja Inta Kivleniece, Vārkavas pamatskolas direktore Skaidrīte Medne, pedagogs un domes deputāts Mindaugas Bitinas, domes priekšsēdētājas vietniece Anita Brakovska - jaunajā stadionā aplūko un pārbauda katru sīkumu.