Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 13.08.2022 06:13
Elvīra, Velga
Dienas teikums

Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/

Jāzeps Strods nosvinējis savu 105. dzimšanas dienu: "Es gribēju un es dzīvoju!"

Tieši nedēļu pirms Ziemassvētkiem, 18. decembrī savu dzimšanas dienu svinēja Rožkalnu pagasta un arī Vārkavas novada vecākais iedzīvotājs Jāzeps Strods. Jāzeps nosvinēja savu 105. dzimšanas dienu. Tikpat mierīgs un kluss, cik laiks jubilāra dzimšanas dienas svinību pusdienlaikā 18. decembrī, ir arī pats jubilārs, bet jubilāra kundze gan čalo kā mazs  strautiņš pavasara saulē.

Abi ar kundzi Veroniku dzīvo tikko iebraucot Rimicānu ciemā “Vecrimicānu” mājās, līdz galvenajam autoceļam vien kādi simts metri arī līdz ciemata centram nav tālu, bet jau kādu laiku abi sirmgalvji savus soļus ārā nav spēruši, Jāzeps staigā vairs tikai pa savas mājas istabām. Kopā ar sievu Jāzeps klausās arī kristīgās pārraides un skaita lūgšanas, kas stiprina un dod spēku nespēka mirklī. Abi ir lieli lasītāji – daudz lasa dažādas avīzes un žurnālus, klausās radio un skatās televīzijas pārraides, tāpēc ir informēti par visu notiekošo Latvijā un citviet pasaulē.

Jāzeps ir dzimis Rožkalnu pagasta “Strodos”, kur kopā ar brāļiem un māsu arī uzaudzis, bet apprecoties ar Veroniku pārcēlies uz sievas mājām, pašreizējo dzīvesvietu. Jāzeps ar Veroniku lielāko dzīves daļu nostrādājuši kolhozā - Jāzeps par traktoristu, bet Veronika  - cūku fermā un dažādos lauku darbos.

Pāris šogad nosvinējis savu četrdesmito kāzu gadadienu, un joprojām starp abiem virmo mīlestība. No abiem sirmgalvjiem strāvo mīļums, maigums un rūpes vienam par otru.

Jāzepu un Veroniku visos svētkos neaizmirst apsveikt Jāzepa brāļa meita Aija, kas jau vairākus gadus dzīvo Anglijā. Aija uz jubileju bija atsūtījusi brīnumsvecītes tortei ar skaitli “105”, dedzot šīs sveces abiem sejā bija patiess smaids un prieka dzirksts acīs.   

“Jāzeps ir ļoti labs un sirsnīgs cilvēks, visu mūžu bijis taupīgs. Ar viņu var runāt par politiku un ekonomiku, viņš ir ļoti gudrs un neskatoties uz saviem gadiem, ļoti gaišu galvu” tā par Jāzepu saka Aelita Kancāne, kas šobrīd ir liels palīgs Jāzepam un Veronikai ikdienas darbos un svētku reizēs. Arī šajā jubilejā Aelita bija parūpējusies par bagātīgi klātiem galdiem ar ko pacienāt visus gaviļnieka sveicējus – kaimiņus, radus, draugus un vietējās pašvaldības pārstāvjus. Arī šogad Jāzepu sveikt skaistajā dzīves jubilejā bija ieradušās Vārkavas novada domes priekšsēdētāja Anita Brakovska un Rožkalnu pagasta pārvaldes vadītāja Mairita Stulpiņa. Jāzeps ar sievu Veroniku ļoti priecājas, ka var sagaidīt un uzņemt ciemiņus savās mājās. Uz jautājumu “Kā Tev izdevās tik ilgi nodzīvot?” Jāzeps atbild: “Es gribēju un es dzīvoju!”.

Vēlreiz sirsnīgi sveicam Jāzepu 105. dzimšanas dienā! Vēlam pacietību, neizsīkstošu spēku un mīlestību turpmākajos dzīves gados!

Vārkavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Marika Smane

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »