Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 30.11.2021 17:31
Andrievs, Andrejs, Andris
Dienas teikums

Pat viss tas zemākais grib kļūt augstāks, nekā viņš ir. Šī griba ir visas cilvēces attīstības pamata spēks . /J. Poruks/

Ar sirsnību, smaidiem un jauku kopā būšanu Starptautiskais senioru deju festivāls aizvadīts

„Mēs bijām trīs māsiņas” — šāds nosaukums tika izvēlēts Starptautiskajam senioru deju festivālam, kas 28. un 29. jūlijā norisinājās Vārkavas novadā. Ar spilgtiem priekšnesumiem festivālā piedalījās  vietējie senioru deju kolektīvi „Odziņas” un „Dzīves virpulī”, ciemiņi no tālākiem novadiem —senioru deju kopas “Sens tik sens”  no Jelgavas novada, “Vēlreiz” no Bauskas, “Vakarvējš” no Jelgavas novada Vircavas pagasta un senioru deju kopa “Vienmēr” no Madonas novada Sauleskalna, kā arī kaimiņu valstu deju kolektīvi “Zunda” no Lietuvas, “Sügiskulla Leedid” un “Päripidi” no Igaunijas.  Festivāla laikā trīs pasākumos dažādās novada vietās tika izdejotas krāšņākās, skaistākās un jestrākās dejas.

Festivāla galvenie iniciatori un rīkotāji senioru deju grupa “Dzīves virpulī” (vadītāja Larija Lazdāne) bija parūpējusies, lai šī divas dienas novada viesiem būtu neaizmirstamas, jautras un pozitīvām emocijām piepildītas. Un tā arī notika!

Uzreiz pēc festivāla viesu sagaidīšanas, pusdienām, Rožkalnu kultūras namā notika festivāla ieskaņas  koncerts. Festivāla dalībnieki, prezentējot savu kolektīvu, uzstājās katrs ar divām pašu izvēlētām dejām.  Pēc koncerta viesi devās uz Vārkavas vidusskolu, kas uz brīdi bija kļuvusi par viņu naktsmājām.

Sestdienas vakarā festivāla lielkoncerts  tika uzsākts ar svētku gājienu, kura laikā senioru deju kopas varēja padižoties ar krāšņajiem tērpiem, ar lepnumu nest savu kolektīvu, pagastu, novadu un valstu karogus. Vecvārkavas estrādē festivāla un gājiena dalībnieki tika sagaidīti ar aplausiem un koncerts varēja sākties. Vēl tikai viens svarīgs uzdevums – mastā jāuzvelk festivāla norises vietas, Vārkavas novada, karogs. Šo godpilno uzdevumu ar lielu atbildību veica Lazdānu ģimene.  

Vārkavas novada domes priekšsēdētāja Anita Brakovska savas uzrunas laikā festivāla dalībniekus un skatītājus aicināja, par spīti valodas barjerai, pieskarties viens otram ar smaidiem, gaišām domām un padarīt šo  kopā būšanas mirkli laimīgu.  

Festivāla kolektīvu draudzību apliecināja pirmā kopīgā uzstāšanās – trejdancis “Saule brida miglājā”, kur dejā vienojās pieci kolektīvi  “Vēlreiz”, “Vakarvējš”, “Vienmēr”, “Odziņas” un “Dzīves virpulī”, iegriežot koncertu skaistā krāsu, skaņu un sajūtu virpulī, ko vairs nebija iespējams apturēt. Smaidošie, priecīgie un mundrie dejotāji izdejoja vienu deju pēc otras, veidojot arī kopīgus priekšnesumus. Vecvārkavas estrādē ieskanējās arī lietuviešu un igauņu dziesmas un koncerta apmeklētāji varēja iepazīt kaimiņu valstu senioru dejas.

Pēc garā koncerta izskaņas, festivāla dalībnieki devās uz Vārkavas vidusskolu, kur svētku organizatori bija sarūpējuši skaisti klātus vakariņu galdus, pateicības vārdus un piemiņas dāvanas visiem festivāla dalībniekiem. Sirsnīgā atmosfērā ar sarunām, smiekliem,  dziesmām un dejām tika sagaidīti pirmie rīta gaiļi. Liels paldies par skaisto dziedāšanu un vakara mūziķim Dinam Sumeragam!

Svētdienas rītā ilgi gulēt nebija ļauts, jo pusdienlaikā Vārkavas estrādē norisinājās  trešais festivāla koncerts. Spītējot karstajiem laika apstākļiem, kolektīvu priekšnesumi bija vēl jestrāki. Dejojošajiem senioriem patiesi ir laba humora izjūta un nezūdoša enerģija un atraktivitāte, arī, lai pasmietos pašiem par sevi.

Kā jau Latgalē pienākas, ciemiņus tukšiem vēderiem mājup laist nedrīkst, viesus un festivāla apmeklētājus  pasākuma organizatores cienāja ar uz ugunskura vārītu zupu. “Dzīves virpulī” dejotāja, galvenā saimniece Anita Barovska ne velti tika apbērta ar komplimentiem par viesmīlību un par gardo ēdienu – pirmās dienas sautējums un zupa bija izcili garšīgi! To apliecināja lielā rinda pie katla un papildporciju gribētāji. Un tad jau arī turpinājās neformālākas sarunas, dziesmas (arī dejas), atvadu vārdi un solījumi satikties vēlreiz Latvijā, Lietuvā vai Igaunijā. 

Ar festivāla laikā redzēto, dzirdēto un justo jautāju padalīties  arī pašiem koncerta dalībniekiem.

“Nezinājām, ka šeit ir tika skaista apkārtne un jauki ļaudis, jums ir ļoti labas estrādes,  gan šī Vārkavas estrāde, gan arī Vecvārkavā — mazas, jaukas un ir kur pārģērbties.  Viss bija ļoti labi saorganizēts, vienkārši — perfekti!  Tādas iniciatīvas priecē, paldies Larijai!”  ar savām sajūtām dalījās Madonas novada Sauleskalna lustīgās meitenes no dāmu deju kopas “Vienmēr” un šova deju studijas “Oreo”.

Senioru deju kopa “Vēlreiz”  no Bauskas pirmo reizi viesojās Vārkavas novadā un bijuši patīkami pārsteigti, ka latgaliešu izdaudzinātā viesmīlība nav tikai stereotips, bet balta patiesība!

Igauņu dejotāji Vārkavas novadā viesojās jau otro reizi:  “Mēs kopā dejojam jau 10 gadus, mūsu kolektīva nosaukumu “Päripidi” varētu tulkot kā “Saules rits”. Mēs nākam no kaņepju audzētāju pagasta, kam arī ir tāds pats nosaukums “Kanepi”, tas ir Pelvas apriņķis. Gājienā mēs nesām sava pagasta karogu.  Kad saņēmām ielūgumu uz šo pasākumu ļoti priecājāmies un uzreiz teicām – brauksim! Mums viss ļoti patika. Vakardienas muzikants skolā bija ļoti, ļoti labs!  Mums arī 5. augustā notiks deju festivāls, “Dzīves virpulī” arī brauks! Par to ir liels prieks!”.

Arī citi senioru deju kolektīvi lielīja novadu, organizators un jauko uzņemšanu un solīja braukt ciemos vēlreiz.

“Paldies visiem rīkotājiem, kas visu to izturēja. Gatavoties mēs sākām jau pirms trim mēnešiem — viss bija jāizplāno, jāsazinās ar cilvēkiem, kuri var palīdzēt. Godīgi sakot, šādu pasākuma sarīkot nav nemaz tik viegli!” par gatavošanos festivālām pastāstīja “Dzīves virpulī” dejotāja Helēna Piziča.

Par to, kādas sajūtas ir festivālā izskaņā,  jautāju galvenajai pasākuma iniciatorei Larijai Lazdānei. “Jūtos ar labām emocijām pilnu sirdi — piepildītu līdz maliņām. Nejūtu, ka sāp kājas, nejūtu,  ka varbūt  šobrīd ne pārāk labi izskatos...  Viss ir ļoti labi! Visi mūsu draugi šobrīd brauc prom, bet mums paliks labas atmiņas ilgi, jo ilgi!  Mēs jau esam sarunājuši kad un kur tiksimies nākamajā reizē,” stāsta “Dzīves virpulī” vadītāja. “Mums ir ļoti labs un stiprs kolektīvs, dalībnieki bez ierunām, paši sadala darba pienākumus un apsolīto izdara.  Kaut vai tāds vienkāršs pienākums, kā atvest kurpju somu un nolikt īstajā vietā un laikā, ir ļoti svarīgs. Dod Dieviņ, katrā kolektīvā tādu saliedētību un dalībniekus ar augstu atbildības sajūtu. Mēs nevaram rīkot pasākumu “šā tā”, mums vajag, lai viss ir augstā līmenī,” turpināja Larija.

Vai viss bija kā plānojāt? “Jā, viss bija kā plānojām, protams, bija arī dažas nianses, kas varēja būt labāk, piemēram, “Zunda” nomaldījās, vairākus liekus  kilometrus nobrauca, tādēļ Rimicānos neiesākām laikā.  Tad arī mūsu draugi — ārzemju deju kopas nesaprot, ka mūziku vajag atsūtīt laicīgi, vai pirms pasākuma iedot skaņotājam, nevis tad, kad pasākums jau notiek. Skaņotājs jau arī pārdzīvo un grib, lai viss būtu augstākajā līmenī. Vai, piemēram, scenārijā ir plānota viena deja, bet viņi nodejo trīs.  Bet ir liels prieks, ka viņiem ir tik daudz spēka. Viņi var dejot un dejot! Mums patīk draudzēties!” atceras Larija.

Festivāla dalībnieki no sirds pateicas svētku rīkotājiem senioru deju kopai “Dzīves virpulī”, Vārkavas novada domei, Vārkavas vidusskolai, saimniecēm un visiem pasākuma organizēšanā iesaistītajiem cilvēkiem!

 

Vārkavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Dagnija Dudarjonoka

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »