Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 04.10.2022 12:14
Modra, Francis
Dienas teikums

Pasaulei nav gala, un debesīm nav malas. Īstā dzīve ir liela kā pasaule un augsta kā debesis. /Kārlis Skalbe/

Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA „Clean R” informē

 

Informāciju par atkritumu izvešanas grafiku Vārkavas iedzīvotāji var iegūt, sazinoties ar mūsu Klientu centru, sūtot e-pastu kc@cleanr.lv vai zvanot pa tālruni 67111001 (darba dienās plkst. 8.00 - 17.00). Tāpat grafiku var saņemt, vēršoties Vārkavas novada domē pie Lindas Pudules (8. kab.).

 

 

Ja radies papildu atkritumu apjoms, kas neietilpst konteinerā, uzņēmums aicina to pieteikt Klientu centram savlaicīgi. Nepieteiktus atkritumu maisus, kas novietoti pie konteinera, «Clean R’» darbinieki nesavāc. Izņēmums ir situācijas, ja papildu apjoms radies uzņēmuma vainas dēļ, piemēram, tehnisku iemeslu dēļ ir atlikta izvešanas reize. Šādā gadījumā izvedīsim papildu atkritumu apjomu maisos bez maksas. Jāuzsver, ka «Clean R» pārceļ izvešanu vienīgi ārkārtas jeb force-majeure gadījumos. Tad mūsu Klientu centrs sazinās ar klientu un vienojas par citu izvešanas reizi.

 

 

Saskaņā ar līgumu atkritumu radītājs ir atbildīgs par to, lai konteiners atrastos pieejamā vietā. Tas attiecas arī uz gadījumiem, ja piebraucamais ceļš ir netīrīts vai nav izbraucams. Šādās situācijās iespējams vienoties par citu izvešanas reizi, taču ievērojot pašvaldības saistošajos noteikumos noteikto minimālo izvešanas reižu skaitu - vismaz vienu reizi trijos mēnešos.

 

 

No 2018. gada 1. janvāra lielākajā daļā Latvijas pašvaldību mainīsies sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs. Būtiski pieaugot dabas resursu nodoklim (DRN), kas ir daļa no tarifu veidojošās summas, lielākoties kopējais tarifs Latvijas pašvaldībās paaugstināsies.

 

 

Turpretī vides pakalpojumu uzņēmuma «Clean R» apsaimniekotajā Vārkavas novadā tarifs samazināsies. No 2018. gada 1. janvāra maksa par 1m3 sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs 19,40 €/m3 (līdz 01.01.2018 - 19,90 €/m3). Zemāku pakalpojuma maksu novada iedzīvotājiem nodrošina «Clean R», kas, pieaugot citām pakalpojuma maksas komponentēm un respektējot novada iedzīvotāju intereses, ir pārrēķinājis un samazina savu pakalpojumu izmaksu daļu.

 

 

Vārkavas novadā kopējās pakalpojuma maksas samazinājums ir kļuvis iespējams, pateicoties «Clean R» tarifa maksas samazinājumam, kas tiek piemērots par sadzīves atkritumu savākšanu un apsaimniekošanu. Pārējās tarifa komponentes - poligona izmaksas un DRN - nākamgad palielināsies.

 

 

Ikviens iedzīvotājs var vēl vairāk samazināt izmaksas par atkritumu izvešanu, aktīvi iesaistoties atkritumu šķirošanā. Vislielāko apjomu sadzīves atkritumu tvertnē sastāda, tieši tie atkritumi, kurus ir iespējams atšķirot un nodot pārstrādes rūpnīcām atkārtotai pārstrādei. Tāpēc šķirojot atkritumus mēs palīdzam ne tikai dabai, veicinot dabas resursu saudzīgu izmantošanu un ierobežojot vides piesārņošanu, bet arī, atbalstam tautsaimniecības ilgtspējīgu attīstību un, kā minēts iepriekš, samazinām personīgās izmaksas par atkritumu izvešanas pakalpojumu.

 

 

Kaspars Līcītis,

 

 

«Clean R» preses sekretārs

 

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »