Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 12.08.2022 10:59
Vizma, Klāra
Dienas teikums

Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/

„Ģimenes atbalsta centra „Ligzda”” un Vārkavas novada sociālā dienesta rīkotā ekskursija

 Ikviens no mums— Vārkavas novada iedzīvotājiem — zina, kur atrodas tuvākā pilsēta — pārdesmit minūšu braucienā no mājām. Apmeklējot pilsētu,  bez vilcināšanās mēs atrodam nozīmīgas valsts iestādes, lielveikalus, radu un draugu adreses. Dzīvojam mūsu vajadzībām pakārtotu dzīvi, rakstām savu vēsturi.

Tuvojas Latvijas simtgade. Mēs, Latvijā, Latgalē, Vārkavā dzīvojošie, arī esam daļa no mūsu valsts. Apliecinot savu identitāti, mīlestību pret  savu valsti ir jāzina arī tās izcelsme un vēsture. Sadarbībā ar programmu „Eiropas atbalsta fonds vistrūcīgākajām personām 2014-2020”, 28.novembrī kopā ar nevalstisko organizāciju „Ģimenes palīdzības centrs ”Ligzda””, tika organizēta izzinoša ekskursija uz Preiļiem. Aizejošā rudens noskaņās ekskursijas dalībnieki izgāja pastaigā pa Preiļu muižas parku gida pavadībā. Apmeklēta tika restaurētā Preiļu parka kapela un Preiļu novadpētniecības muzejs. Ekskursijas noslēgumā  ekskursanti devās uz  Preiļu bibliotēkas bērnu un jauniešu nodaļu, kur nodaļas vadītāja Vilhelmīne Jakimova dalījās ar īpašu stāstījumu.  Apskatīta tika arī bērnu darbu izstāde, kas veltīta Rainim un Aspazijai. Sajūsmu radīja radošums, kas saskatāms bērnu darbos. Interesanti bija atmiņu stāstījumi par jaunībā redzēto un piedzīvoto Preiļos  un nostalģiskas nopūtas par aizgājušo. Liels prieks par  gida stāstījumā dzirdēto,  Preiļu pilsētā restaurēto un uzlaboto!  

Kā gandarījums organizatoriem, ekskursijas izskaņā  izskanēja pateicības vārdi par braucienu  un izrādīta vēlme iesaistīties jaunos pasākumos.

 „Ģimenes atbalsta centrs „Ligzda”” un

Vārkavas novada sociālais dienests


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »