Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 12.08.2022 11:43
Vizma, Klāra
Dienas teikums

Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/

Noslēdzies jauniešu projekts “Dubnas pieRaksti”

 

No 2017. gada aprīļa līdz novembrim biedrība “Latgolys Studentu centrs” īstenoja jauniešu iniciatīvu projektu “Dubnas pieRaksti”, kura laikā tika organizēts laivu brauciens — ekspedīcija. Projekta mērķis bija apvienot Daugavpils, Līvānu, Preiļu un Vārkavas novadu jauniešus, izmantojot dažādas mācību metodes pētīt Dubnas upi un tās apkārtni, tādā veidā veicinot jauniešos lokālpatriotismu, pilsonisko iniciatīvu un līdzdalību.

Projekta īstenošanā aktīvi iesaistījās jaunieši no Daugavpils, Līvānu, Preiļu un Vārkavas novadiem. Vasaras sākumā –jūnijā jaunieši devās laivu braucienā pa Dubnas upi, tikās ar tās krastos dzīvojošajiem ļaudīm, iepazina upes krastā esošos kultūrvēsturiskos objektus, te sastopamos augus un pētīja Dubnas upi no ģeogrāfiskā, ģeoloģiskā vides viedokļa.

Apkopojot ekspedīcijas laikā iegūto informāciju, intervijas, video un foto materiālus jaunieši izveidojuši filmu, kurā atspoguļoti Dubnas krastos esošie kultūrvēsturiskie objekti un piekrastē dzīvojošo cilvēku dzīvesstāsti. Projekta laikā tapusi arī fotoizstāde ar spilgtākajiem ekspedīcijas mirkļiem, dabu un cilvēkiem, kā arī savdabīga lielformāta karte, kurā attēlots Dubnas upes tecējums, nozīmīgākie objekti piekrastē, kā arī dzīvnieki un augi, kas sastopami upes gultnē un krastos.

Novembrī projekta dalībnieki, viesi un citi interesenti tika aicināti uz izstādes, kartes un filmas prezentācijas pasākumiem Špoģos, Preiļos, Līvānos un Vecvārkavā.  Šo tikšanos laikā visiem klātesošajiem tika piedāvāta iespēja iepazīties ar fotogrāfiju izstādi, lielformāta karti un ekspedīcijas laikā uzfilmēto filmu. Pirmais pasākums notika Špoģu vidusskolā. Jaunieši ar prieku  un interesi klausījās stāstos un skatījās izveidoto filmu. Projekta lielformāta karte tika uzdāvināta Špoģu vidusskolas ģeogrāfijas kabinetam, lai to mācību procesā varētu izmantot visi skolēni. Otra karte tika uzdāvināta projekta partnerim – Višķu pagasta jauniešu centram, izvietošanai centra telpās. Otrs prezentācijas pasākums notika Preiļos – jauniešu centrā “ČETRI”. Pasākumā muzikālus priekšnesumus sniedza projekta dalībnieks Andris Lazdāns, tika rīkoti konkursi, bija ieradušies daudzi projekta dalībnieki. Lielformāta karte tika uzdāvināti arī jauniešu centram “ČETRI”. Trešais prezentācijas pasākums notika Līvānos, jauniešu centrā “Kvartāls”. Ceturtais prezentācijas pasākums notika Vecvārkavā, Vārkavas novada Kultūras centra zālē. Šajā pasākumā ar muzikāliem priekšnesumiem uzstājās projekta dalībnieki un eksperti.

Kopumā projektā tieši tika iesaistīti vairāk kā 30 jaunieši un vairāk kā 200 novadu iedzīvotāji. Biedrība plāno nākotnē īstenot arī citas līdzīgas aktivitātes. Paldies par sadarbību un atbalstu projekta partneriem Višķu jauniešu centram, Vārkavas novada Kultūras centram, Preiļu jauniešu centram „ČETRI”, Līvānu jaunatnes un iniciatīvu centram „ Kvartāls”. Biedrības pateicas par atsaucību arī visiem ekspedīcijas laikā sastaptajiem cilvēkiem.

Projekts tika īstenots ar LR Kultūras ministrijas un biedrības „Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” atbalstu.

 

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »