Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/
Vārkavas tautas namā notika Adventa ieskaņas pasākums
Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros 25. novembrī Vārkavas tautas namā biedrības ģimenes palīdzības centrs „Ligzda” organizēja izglītojošu lekciju „Klusais Adventes laiks-pārdomu un sevis izprašanas laiks” un pēc lekcijas notika radošā darbnīca „Ziemassvētku rotājumu gatavošana”. Radošais process mijās ar stāstījumu par adventa laiku.
Advents ir četru nedēļu periods, kas šogad sākas 27.novembrī un ilgst līdz 24.decembra vakaram. Šis vārds cēlies no latīņu vārda “advenire”, kas nozīmē atnākšanu. Advents mums atgādina to, ka Kristus nāks vēlreiz. Katrai Adventa svētdienai ir sava pamattēma, kuru kristieši pārdomā, tādejādi svētot laiku līdz Ziemassvētku svinēšanai.
Katrai Adventa svētdienai ir sava pamattēma, kuru kristieši pārdomā, gatavojoties Kristus atnākšanas svinēšanai. Tradicionālā Adventa krāsa ir violeta, kas norāda, ka gaidāms ķēniņš, kā arī to, ka tas ir gavēņa laiks. Pēdējos gados baznīcas tradīcijā tiek izmantota arī debeszilā krāsa, norādot uz cerību un nākamo laiku, vienlaikus arī izceļot to, ka Adventa laika noskaņa atšķiras no ciešanu laika.
Adventa pirmajā svētdienā sākas jaunais Baznīcas liturģiskais gads, kas tradicionāli noslēdzas ar Mūžības svētdienu. Šāda kārtība veidojusies no izpratnes, ka cilvēka ticības dzīve sākas līdz ar sastapšanos ar Kristu. Kristus ir Dievs, kurš kā bērns ienāk cilvēka dzīvē, pieaug, atstāj savu mācību, mirst pie krusta, Lieldienās augšāmceļas un vada cilvēku uz sastapšanos ar Dievu pēc laicīgās dzīves.
Mūsdienās Adventa svētdienās bieži tiek lietots šāds tematisks iedalījums:
1. svētdiena — Dieva solījums par pasaules Pestītāju Ēdenes dārzā;
2. svētdiena — praviešu solījumi Vecajā Derībā par pasaules Pestītāja nākšanu;
3. svētdiena — Jāņa Kristītāja norādījumi par Pestītāju tautas vidū;
4. svētdiena — Kristus norādījumi par Viņa otro atnākšanu Lielajā Tiesas Dienā.
Adventa vainagam ir ļoti dziļa reliģiska un simboliska nozīme. Aplis, ko veido adventes vainags, kopš senseniem laikiem simbolizē mūžību un vienotību. Vainagam ir gredzena forma un nozīme: tā ir uzticības zīme Dievam un viņa apsolījumiem.
Priežu vai egļu zari, ko izmanto pinot vainagus, vienmēr ir zaļi, kas simbolizē cerību un mūžīgo dzīvību.
Adventa vainaga dekorēšanai var izmantot sarkanas vai violetas lentes. Sarkanā krāsa simbolizē Jēzus mīlestību uz cilvēkiem, violetā — grēku nožēlu un atgriešanos līdz Kristus otrreizējai atnākšanai. Četrām svecēm adventes vainagā ir sava nozīme:
· pirmā tiek saukta par pravieša sveci (cerība, kas ir Kristus),
· otrā ir Betlēmes svece (universālais aicinājums uz Pestīšanu),
· trešā — ganiņu svece (prieks),
· ceturtā — eņģeļu svece (mīlestība).
Advents ir tas laiks, kad ikviena sirsniņā iedegas cerība un gaidas pēc Ziemassvētku brīnuma. Šajā laikā ir pieņemts miers un līdzsvara meklējumi sevī. Tas ir laiks, ko pavadīt mājās, kopā ar ģimeni, sirsnīgās sarunās.
Visas forogrāfijas var apskatīt sadaļā "Fotogalerija".
Elvīra Āboliņa
Biedrība ģimenes palīdzības centrs „Ligzda”
« Atgriezties pie rakstiem
Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32
