Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 28.09.2023 05:10
Sergejs, Svetlana, Lana
Dienas teikums

Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/

AS “Sadales tīkls” turpina atjaunot un uzlabot elektrotīklu Vārkavas novadā

Lai paaugstinātu elektroapgādes drošumu un kvalitāti iedzīvotājiem un uzņēmumiem Vārkavas novadā, AS “Sadales tīkls” šogad novada teritorijā kopumā realizēs 5 investīciju projektus, elektrotīkla attīstībā ieguldot vairāk nekā 367 tūkst. eiro. Rūpīgi izvērtējot katra investīciju projekta nozīmīgumu klientu elektroapgādes uzlabošanā, šogad novadā plānots atjaunot vidējā sprieguma elektrolīnijas 13,5 km garumā, zemsprieguma elektrolīnijas 12,6 km garumā un rekonstruēt vai izbūvēt jaunas 9 transformatoru apakšstacijas.

 

 

 

Rūpējoties par drošu un kvalitatīvu elektroenerģijas piegādi, AS “Sadales tīkls” turpina plānveidīgi atjaunot un uzlabot elektrotīklu visā Latvijā, veikt vadu un balstu nomaiņu, kā arī zemsprieguma 0,4kV(kilovoltu), gan vidējā sprieguma 20kV gaisvadu līniju pārbūvi kabeļu līnijās. Lai elektrotīkls būtu drošs, efektīvs un elektroenerģijas piegādi lietotājiem AS „Sadales tīkls” spētu sniegt augstā kvalitātē, tas savlaicīgi un noteiktā apjomā ir jāatjauno, jo tā elementi kalpo vidēji 40 - 50 gadus. Elektrotīkla atjaunošana ir galvenais nosacījums, lai nodrošinātu kvalitatīvu elektroenerģiju iedzīvotājiem un samazinātu dažādu ārējo risku ietekmi uz elektroapgādes nepārtrauktību.

 

 

Lai uzlabotu sniegto pakalpojumu kvalitāti Vārkavas novada iedzīvotājiem, šogad elektrotīkla rekonstrukcija norisinās gan Upmalas, gan Rožkalnu pagastā. Upmalas pagastā AS “Sadales tīkls” veic apjomīgu vidējā sprieguma 20kV gaisvadu elektrolīniju pārbūvi un pagasta teritorijā uzņēmums šogad kopumā atjaunos vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīnijas 8,6 km garumā, zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēs par kabeļu līnijām 2,2 km garumā un izbūvēs 4 jaunas transformatoru apakšstacijas. Gaisvadu elektrolīnijas šķērso mežainus apvidus, kas ir galvenais cēlonis neplānotiem elektroapgādes pārtraukumiem, ko rada stipra vēja ietekmē lūzis koks vai gaisvadu elektrolīnijā ieķēries zars, tādēļ rekonstrukcijas darbu laikā vidējā sprieguma elektrolīnija 1,4 km garumā ir pārbūvēta izolētu vadu izpildījumā, kas daudz labāk izturēs situācijas, kad gaisvadu līnijai pieskaras koku zari, kā arī, neuzmanīgi veicot saimnieciskos darbus, lauksaimniecības un mežistrādes tehnika. Savukārt Rožkalnu pagastā AS “Sadales tīkls” šogad atjaunos vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīnijas 4,9 km garumā, zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēs par kabeļu līnijām 10 km garumā un veiks 4 jaunu transformatoru apakšstaciju izbūvi. Elektrotīkla rekonstrukcija norisinās elektrolīnijās, kas stiepjas no apdzīvotas vietas “Mežarejas” līdz “Brokovskiem”, no “Spričvecumiem” līdz “Vilcāniem”, kā arī gar Lielo Kolupa ezeru, un pēc šogad plānoto projektu realizēšanas elektroapgādes drošums un kvalitāte uzlabosies vairāk nekā 1 100 AS “Sadales tīkls” klientiem.

 

Elektrotīkla rekonstrukcija Vārkavas novadā turpināsies arī nākamajos gados. 2017. gadā novadā AS “Sadales tīkls” novadā plāno realizēt 2 projektus, elektrotīkla attīstībā ieguldot 142,7 tūkst. eiro. Elektrotīkla rekonstrukcija tiks veikta Upmalas pagasta ciemā “Vanagi” un Rožkalnu pagasta ciemā “Rimicāni”. Vanagu ciematā plānots veikt jaunas transformatoru apakšstacijas izbūvi, atjaunot vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīniju 0,3 km garumā, bet zemsprieguma 0,4kV gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām 2,8 km garumā, savukārt Rimicānu iedzīvotāju elektroapgādes drošuma un kvalitātes uzlabošanai nākamajā gadā AS “Sadales tīkls” pārbūvēs zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas kabeļu līnijās 4,3 km garumā, veiks 3 jaunu transformatoru apakšstaciju izbūvi un atjaunos vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīniju 0,1 km garumā. Pēc šo projektu realizēšanas elektroapgāde uzlabosies 88 klientiem.

 

Turpinot mērķtiecīgu darbu, lai atjaunotu un rekonstruētu elektrotīklu, 2018. gadā, novada teritorijā AS “Sadales tīkls” plāno realizēt divus projektus, elektrotīkla attīstībā ieguldot 121 tūkst. eiro. Viens no projektiem tiks īstenots Rožkalnu pagastā, kur AS “Sadales tīkls” atjaunos vidējā sprieguma 20kV gaisvadu elektrolīnijas 2,8 km garumā, veiks 2 jaunu transformatoru apakšstaciju un jaunas zemsprieguma 0,4kV kabeļu līnijas izbūvi 0,2 km garumā, savukārt otrs projekts - Upmalas pagastā, kur paredzēts atjaunot vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīnijas 3,5 km garumā un veikt divu jaunu transformatoru apakšstaciju izbūvi. Pēc šo projektu realizēšanas elektroapgādes drošums un kvalitāte uzlabosies iedzīvotājiem apdzīvotās vietās “Gadzāni”, “Peršaki”, “Plociņi”, Vingri”, “Vārkava”, “Ašenieki”, “Jezupova”, “Znotiņi” un “Mazlie Klapari”. Savukārt 2019. gadā elektroapgādes drošums un kvalitāte uzlabosies klientiem Rožkalnu pagasta apdzīvotā vietā “Jaundzemi”, kur, ieguldot 114,2 tūkst. eiro, AS “Sadales tīkls” plāno atjaunot vidējā sprieguma 20kV gaisvadu elektrolīniju 0,3 km garumā, zemsprieguma 0,4kV gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām 4,9 km garumā un izbūvēt 4 jaunas transformatoru apakšstacijas.


Lai nodrošinātu kvalitatīvu un drošu elektroenerģijas piegādi iedzīvotājiem visā Latvijā, šogad AS „Sadales tīkls” kopumā plāno atjaunot 950 km vidējā sprieguma elektrolīnijas, tajā skaitā vidējā sprieguma gaisvadu līniju pārbūvi par kabeļu līnijām plānots veikt 201 km garumā, atjaunot zemsprieguma elektrolīnijas 651 km garumā, kā arī rekonstruēt vai no jauna izbūvēt 505 transformatoru apakšstacijas.

 

Papildu informācija: 

Tatjana Smirnova 

AS „Sadales tīkls” 

Preses sekretāre 

Tālr. 67728823

tatjana.smirnova@sadalestikls.lv

 

 

 

 

 

 

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »