Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 02.10.2023 11:19
Ilma, Skaidris
Dienas teikums

Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/

Latvijā risināsies Starptautiskās koka arhitektūras dienas

 

No 2011.gada 20.līdz 22.oktobrim Kuldīgā un Rīgā risināsies Starptautiskās koka arhitektūras dienas.

 

Turpinot tradīciju katra gada oktobrī organizēt starptautiskus arhitektūras pasākumus, Kuldīgas novada pašvaldība un Baltijas Arhitektūras centrs rīko Starptautiskās koka arhitektūras dienas, kas Kuldīgā iecerētas 20.–21.oktobrī, bet Rīgā 21.–22.oktobrī.

 

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa ir pārliecināta, ka Arhitektūras dienas dos vērtīgu ieguldījumu Kuldīgas koka arhitektūras nozīmīguma apzināšanā starptautiskā kontekstā, kā arī palīdzēs atrast vietu jauniem koka objektiem Kuldīgas vēsturiskajā centrā, kas pretendē uz iekļaušanu UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

 

Baltijas Arhitektūras centra prezidente Aivija Bārda cer, ka Starptuatiskās koka arhitektūras dienas kļūs par tradīciju Kuldīgā un citās Latvijas pilsētās, kā arī Eiropas Savienībā un Neatkarīgo Valstu Savienībā. „Esmu pārliecināta, ka par mūsu pirmās starptautiskās tikšanās vizītkarti kļūs vēsturiskās un mūsdienu koka arhitektūras teorētisko un praktisko aspektu apvienojums un tā palīdzēs saprasties dažādu valstu, atšķirīgu arhitektūras skolu un celtniecības specifiku pārstāvjiem”.

 

Arhitektūras dienu dalībnieki Kuldīgā iepazīsies ar pilsētas vēsturisko centru, kas veidojies 13.–20. gadsimtā. Kuldīgas rātsnama Lielajā zālē notiks starptautiska zinātniski praktiska konference „Koks arhitektūrā. Mantojums un mūsdienas”. Tajā ar priekšlasījumu uzstāsies Kuldīgas novada pašvaldības galvenā arhitekte, Jana Jākobsone („Kuldīgas vēsturiskā centra vērtības. Zudušās apbūves atjaunošanas piemēri un ieceres”) un pazīstamais Krievijas arhitektūras kritiķis un koka arhitektūras izstāžu kurators Nikolajs Maļiņins („Koka arhitektūras vārdnīca. Projekts „Paralēles””), kā arī Latvijā dzīvojošais, pazīstamais arhitektūras teorētiķis, mākslas zinātņu doktors Aleksandrs Rappaports („Koks kā substance mūsdienu arhitektūrā”).

 

Konferencē plānota diskusija, kurā līdzās ar lektoriem piedalīsies arī Latvijas arhitekti Ineta Butāne, Diāna Zalāne (Kuldīga, Latvija), Ilmārs Dirveiks, Uldis Lukševics, Andra Šmite, Aiga Rozentāle (Rīga, Latvija) un Lidija Ļesņakova (Baltkrievija), kā arī mūsu valsts pašvaldību pārstāvji, investori un pilsētplānošanas speciālisti. Diskusiju vadīs Rīgas domes bijušais Pilsētas attīstības departamenta vadītājs Igors Graurs. Notiks Nikolaja Maļiņina un izdevniecības „TATLIN” (Krievija) katalogalbūma „Novoje derevjannoje” („Jaunais, no koka darinātais”) prezentācija. Paredzēts, ka konferencē pieņems Starptautisku rezolūciju par zudušās apbūves plānošanu koka arhietktūras mantojuma vidē.

 

Dienu dalībnieki iepazīsies arī ar koka mantojumu un mūsdienu apbūvi Rīgā un Jūrmalā. Kalnciema ielas kvartālā, Rīgā ieplānota Nikolaja Maļiņina meistarklase „Projekts „Paralēles”” un katalogalbūma „Jaunais, no koka darinātais” prezentācija, kā arī iepazīšanās ar arhitektes Zaigas Gailes pieredzi koka mantojuma glābšanā un atjaunošanā.

 

Dienu tehniskā risinājuma rozīnīte būs autobuss, kas aprīkots ar videomonitoriem prezentāciju demonstrēšanai, kas ļaus racionāli izmantot pārbraucienu laiku, ceļā iepazīstoties ar dalībnieku sagatavotajiem materiāliem (portfolio) un apspriežot problēmas.

 

Pieteikumus dalībai Starptautiskajās koka arhitektūras dienās pieņem elektroniski līdz 18. oktobrim, adrese: inta.jansone@kuldiga.lv vai pa tālruni 63350650.

 

Vairāk informācijas interneta vietnē www.archbaltic.lv vai pa tālruni 26482718.

Pasākuma programma.

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »