Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 28.09.2023 03:18
Sergejs, Svetlana, Lana
Dienas teikums

Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/

Latvijas Augļkopju asociācija gatavojas tradicionālajam Ābolu festivālam

Latvijas Augļkopju asociācija

Informācija presei

26.09.2011.

 

Svaigu ābolu lietošana ikdienas uzturā

 

Latvijas Augļkopju asociācija gatavojas tradicionālajam Ābolu festivālam. Tas notiks 8. un 9. oktobrī Rīgā pie tirdzniecības centra Spice, tāpēc aicinām rezervēt šo laiku un pievienoties pasākuma norisēm. Lielos un mazos festivāla apmeklētājus divu dienu garumā priecēs ābolu degustācijas, radošas aktivitātes un informatīvas spēles par svaigiem augļiem un ogām.

Tāpat aicinām visus Latvijas zemniekus bagātināt Ābolu festivālu ar savu ābolu šķirnēm, papildinot gan degustāciju galdus un citas aktivitātes!

Latvijas Augļkopju asociācija aicina būt radošiem, veidojot veselīgu ēdienkarti, un sezonas laikā apēst vismaz piecus ābolus dienā - svaigā veidā vienus pašus vai kombinācijā ar citiem produktiem. Iedvesmai pāris idejas ābolu lietošanai uzturā.

 

Izvēlies dažādas ābolu šķirnes.

1. Ābolus sagrieziet 8 daiviņās un izņemiet serdi. Serdes izņēmējs atvieglos darba procesu un veidos vizuāli pievilcīgu rezultātu.

2. No ābolu daiviņām veidojiet mazus kuģīšus. Ābola miza var kalpot buras vietā.

3. Ābolus var sagriezt arī šķēlēs un skaisti sakārtot dažādos rakstos uz šķīvja. Lai griezuma vietas nepaliktu brūnas, tās var viegli apslacināt ar citrona vai ananāsa sulu.

4. Ābolu kubiciņi uz koka irbulīšiem ir lieliska un veselīga svētku galda rota. Izveidotos ābolu izlases irbulīšus var uzspraust arī uz veseliem, nesagrieztiem āboliem, tādejādi pasniegšanas veidu padarot atraktīvāku.

5. Āboli kā našķis ir gardi ar dažādām mērcēm – gan gatavotām no svaigiem augļiem un ogām, gan iebiezināto pienu, karameļu, vaniļas un citām mērcēm.

6. Nomizotus ābolus sarīvē skaidiņās uz rupjās sakņu rīves. Pievieno kanēli, samaisi un masu kārto deserta trauciņos. Jauku vizuālo un garšas akcentu dos piparmētru lapiņas.

7. Uz smalkās rīves sarīvēti āboli būs veselīga maltīte mazajiem, tādejādi dienā uzņemot nepieciešamo, ābolos esošo uzturvielu daudzumu.

8. Ļoti atsvaidzinošas un gardas ir svaigi spiestas ābolu sulas. Novērojumi liecina – jo ātrāk un vieglāk tiek iegūta veselīga sula, jo vairāk tā tiek lietota ikdienas uzturā. Tāpēc ļaujiet iespēju robežās lielāko darbu paveikt virtuves kombainiem un sulu spiedēm.

 

 

Vairāk receptes pieejamas Latvijas augļkopju asociācijas izveidotajā bukletā (http://www.augliveselibai.lv/uploads/files/Receptes_ar_augliem_ogam.pdf).

Pasākums, kas finansēts ar Eiropas Savienības un LR Zemkopības ministrijas atbalstu.

 

Kontaktinformācija: Līga Bērziņa, projekta vadītāja

+371 29716155,  prese@augliveselibai.lv

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »