Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 12.08.2022 12:31
Vizma, Klāra
Dienas teikums

Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/

Viduslatgales pārnovadu fonds uzsāk projekta „Pavasara diena gadu baro” īstenošanu un aicina piedalīties trūcīgās un mazturīgās ģimenes ar bērniem (jāpiesakās līdz 7. aprīlim)

„Uzvelciet baltu kreklu, kamēr jūs esat jauni. Un rociet zemi...” ar Imanta Ziedoņa vārdiem šajā pavasarī uzsākam sociālās līdzdalības projektu „Pavasara diena gadu baro”.

Ar  akciju šajā pavasarī gribam palīdzētu tiem, kuriem sēklu un stādu iegāde ir dārgs prieks. Sociālās līdzdarbības termins varbūt izklausās sarežģīts, bet zem tā slēpjas pavisam vienkārša iespēja trūcīgām un mazturīgām ģimenēm ar bērniem, kas ar savu darbu un rūpīgu dārza kopšanu var uzlabot savu labklājību - izaudzēt produktus ģimenes galdam. Projektā iesaistītās ģimenes  varēs saņemt arī speciālista – dārzkopja konsultācijas par dārzeņu un stādu kopšanu, mēslošanu, cīņu ar kaitēkļiem un izaudzētās produkcijas uzglabāšanu.
Turklāt akcija māca ne tikai ņemt, bet arī dot, jo rudenī projekta noslēgumā simboliska 1/10 daļa no iegūtās ražas jāziedo veco ļaužu pansionātiem Preiļos, Aglonā, Vārkavā, Līvānos un Riebiņos.
Šajā projektā īpašas aktivitātes būs veltītas arī bērniem. Bērniem būs iespēja ne tikai iesaistīties kopējos ģimenes dārza darbos, bet arī piedalīties vienas dienas nometnē kādā lielākā lauku saimniecībā. Nometnes laikā bērni iepazīsies ar dažādiem lauku darbiem un saimniecībā esošiem mājdzīvniekiem, redzēs un izmēģinās roku siltumnīcu kultūru audzēšanā, maizes cepšanā, siera siešanā un citās prasmēs.
Projekts noslēgsies ar kopēju Miķeļdienas ražas svētku pasākumu, kur katra ģimene stāstīs par to, kā veicās vasarā, kas un kā izauga, tiks sagatavota arī paveikto vasaras darbu foto galerija.
 
Viduslatgales pārnovadu fonds aicina pieteikties!
Akcijā „Pavasara diena gadu baro” var pieteikties ģimenes no Preiļu, Aglonas, Vārkavas, Līvānu un Riebiņu novadiem, kurām piešķirts maznodrošinātā vai trūcīgā statuss, kurās aug bērni vecumā līdz 18 gadiem, kā arī lietošanā atrodas zeme sakņkopības vajadzībām. Lai saņemtu dāvinājumā sēklas, stādu materiālu un augsnes bagātinātāju, līdz 2015.gada 7.aprīlim jāiesniedz pieteikums Viduslatgales pārnovadu fondā, Kooperatīva iela 6, Preiļi vai jānosūta pa e-pastu  lpf@inbox.lv
Pieteikuma anketu un nolikumu var atrast Preiļu, Aglonas, Vārkavas, Līvānu un Riebiņu novadu mājaslapās un www.preilupartneriba.lvNOLIKUMS un PIETEIKUMA ANKETA
Sīkāka informācija pa mob.t.   22026684 vai 29988509
 
Pierādīsim, ka ar rūpīgu darbu ir iespējams parūpēties par savas ģimenes pārtikas grozu rudenim un ziemai.


Viduslatgales pārnovadu fonda
 
valdes locekle Valija Vaivode

« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »