Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 04.10.2022 12:07
Modra, Francis
Dienas teikums

Pasaulei nav gala, un debesīm nav malas. Īstā dzīve ir liela kā pasaule un augsta kā debesis. /Kārlis Skalbe/

Izglītības un zinātnes ministrija uzsāk jaunu mūžizglītības projektu

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) uzsākusi īstenot Eiropas Komisijas līdzfinansētu projektu “Nacionālie koordinatori Eiropas programmas īstenošanai pieaugušo izglītības jomā”, kura mērķis ir iesaistīt mūžizglītības aktivitātēs lielāku pieaugušo skaitu. Lai šo mērķi sasniegtu, atbildību par vienotas pieaugušo izglītības politikas izstrādi, novēršot līdzšinējo sadrumstalotību, ir uzņēmusies Izglītības un zinātnes ministrija. Projekta darbības laiks ir līdz 2015. gada beigām, un to līdzfinansē Eiropas Komisija.

Latvijas situāciju mūžizglītības jomā raksturo fakts, ka 2012. gadā 7% iedzīvotāju vecumā no 25 līdz 65 gadiem iesaistījās izglītības pasākumos, iepretim 8,9% vidējam rādītājam Eiropas Savienībā. Zināšanu un prasmju pilnveide mūža garumā jāpadara par pašsaprotamu praksi, un šis projekts ir viena no aktivitātēm IZM īstenoto pasākumu kopumā, lai 2020. gadā mūžizglītības pasākumos Latvijā būtu iesaistījušies 15% no visiem pieaugušajiem.

Projekta uzdevums ir paplašināt institucionālos un cilvēku resursus, kas iesaistīti pieaugušo izglītībā, kā arī turpināt regulāras sadarbības modeļa  izstrādi starp visiem mūžizglītībā iesaistītajiem “spēlētājiem”:  valsts un pašvaldību institūcijām, nevalstiskajām organizācijām, pieaugušo izglītības piedāvātājiem un potenciālo mūžizglītības pasākumu mērķauditoriju.

Projekta ietvaros tiks sniegta informācija par pieaugušo mācīšanās iespējām visā Latvijas teritorijā un īpaši konsultēti riska grupu pieaugušie, piemēram, cilvēki ar zemiem ienākumiem, cilvēki ar invaliditāti, jaunieši ar zemām pamata prasmēm un citi. Projekta laikā plānots individuāli konsultēt 1500 pieaugušos no dažādām riska grupām.

2015. gadā visā Latvijā notiks kopumā 40 dažāda līmeņa semināri, nodrošinot informācijas apmaiņu un debates gan ministriju, gan plānošanas reģionu, gan pašvaldību un sociālo partneru līmenī.

Projekta ietvaros paredzēts izveidot mūžizglītības jautājumiem veltītu interneta lapu un sagatavot informatīvu bukletu.

Projekta “Nacionālie koordinatori Eiropas programmas īstenošanai pieaugušo izglītības jomā” nostādnes atbilst Eiropas Savienības mūžizglītībasstratēģijai 2020 un īsteno Latvijas izglītības attīstības pamatnostādnēs 2014. – 2020. gadam paredzētos pieaugušo izglītības uzdevumus.

Projekts “Nacionālie koordinatori Eiropas programmas īstenošanai pieaugušo izglītības jomā” turpina apjomīgo Eiropas Komisijas līdzfinansēto projektu „Eiropas programmas īstenošana pieaugušo izglītības jomā”, kuru IZM īstenoja no 2012. gada 1. oktobra līdz 2014. gada 31. martam, un kurš aizsāka vienota modeļa izstrādi, veidojot efektīvāku pieaugušo izglītības sistēmu valstī.

 

 

Informāciju sagatavoja: Daina Jāņkalne,

IZM Eiropas Komisijas projekta

„Nacionālie koordinatori Eiropas programmas īstenošana pieaugušo izglītības jomā”

komunikācijas koordinatore

Tālr.: 67047862, 29468461; e-pasts: daina.jankalne@izm.gov.lv

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »