Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 12.08.2022 12:25
Vizma, Klāra
Dienas teikums

Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/

Vecāku biedrības „Pūces māja” projekts „Mēs varam!” guvis finansiālu atbalstu.

Projekta mērķis ir veicināt maznodrošināto iedzīvotāju, bērnu un jauniešu no dažādām sociālā riska grupām, bezdarbnieku interešu rašanos, nodarbinātību un ienākumu paaugstināšanu. 

Projekta ietvaros tiek iekārtotas dekoratīvās kokapstrādes darbnīcas, bet 2012.gada pavasarī pagasta uzceltajā klēts daļā taps arī izstāžu - pārdošanas telpa, kas būs pieejama visiem novada iedzīvotājiem. Projekta vadītāja Skaidrīte Medne jūnijā aktīvi sadarbojās ar Vārkavas novada sociālo dienestu. Tika apzinātas Vārkavas pagasta sociālā riska ģimenes, kurām šis projekts un vasaras nometne varētu būt kā atspēriens pārmaiņu ieviešanai turpmākajā dzīvē. Ar katru ģimeni ir jārunā personīgi, jāiedrošina, jāuzmundrina, tāpēc jūnijā un jūlijā projekta vadība kopā ar Vārkavas novada sociālo dienestu apmeklē šīs ģimenes.

Paralēli tiek izvēlēts un iepirkts inventārs klūgu pinumu un sīko sadzīves mēbeļu pagatavošanas darbnīcām. Prieks, ka kokapstrādes darbnīcā varēs darboties ar jauno, daudzfunkcionālo darbgaldu (kombinētais 5-operāciju darbagalds K5-260 Holzmann), kas tuvākajā laikā atceļos uz skolu LEADER projekta „ Dekoratīvās kokapstrādes darbnīcas ierīkošana” ietvaros. Un tad taps koka soliņi, lādītes, svečturi, virtuves dēlīši un dažādas citas sadzīvē nepieciešamas un noderīgas mantas, kas nonāks izstāžu – pārdošanas telpā.

Sākot ar augustu Vārkavas novada bērni, jaunieši un pieaugušie Vārkavas pamatskolas telpās mācīsies gatavot klūgu pinumus un dažādus sadzīvē lietojamus priekšmetus un mēbeles no koka. No 7.lidz 13. augustam Vārkavas pagastā dzīvojošo sociālā riska ģimeņu bērni un viņu vecāki darbosies amatniecības nometnē.

Prieks, ka „Pūces mājas” biedriem ir tik daudz jauku ideju, kuras, sadarbībā ar Vārkavas novada speciālistiem un SFL finansējumu, dara vietējo vārkaviešu dzīvi interesantāku, bagātāku un piepildītāku.

Skaidrīte Medne, SFL projekta „Mēs varam!” direktore.

Attēlā (no kreisās) Vārkavas novada sociālā dienesta vadītāja pienākumu izpildītāja Inta Kivleniece, sociālās palīdzības organizatores Ženija Cirša, Lucija Armane un SFL projekta „Mēs varam!” direktore Skaidrīte Medne izvērtē, kurām ģimenēm šis projekts varētu kļūt par atspērienu pārmaiņām dzīvē.

 

Kādus projektus citviet Latvijā ir atbalstījis Sorosa fonds Latvija Ārkārtas palīdzības fonds, var aplūkot šeit.


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »