Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 09.06.2023 23:30
Ligita, Gita
Dienas teikums

Pasaulei nav gala, un debesīm nav malas. Īstā dzīve ir liela kā pasaule un augsta kā debesis. /Kārlis Skalbe/

Latvijas senioru deju festivāls Vārkavas novadā.

2.jūlijā Vārkavas novadā norisinājās Latvijas senioru deju festivāls „Vārkava ziedēs pļavas ziedos”, kas pulcēja 30 kolektīvu dejotājus no visas Latvijas. Pasākuma  iecere radās jau 2009.gadā, kad Vārkavas novada Rožkalnu kultūras nama senioru deju kopa „Dzīves virpulī” stājās „Latvijas senioru deju apvienībā”, kura lūdza jaunajam apvienības biedram apsvērt iespēju pēc pāris gadiem organizēt savā pusē Latvijas mēroga pasākumu. Uzņēmīgā „Dzīves virpuļa” vadītāja Larija Lazdāne apvienības lūgumam neatteica, un vērienīgā iecere, pateicoties veiksmīgai sadarbībai un daudzu cilvēku darbam, varēja īstenoties - festivālu  finansiāli atbalstīja  Vārkavas novada dome un akciju sabiedrība „Latvijas Krājbanka”, bet organizatorisko pusi nodrošināja Vārkavas novada kultūras centrs, „Latvijas senioru deju apvienība” un a/s „Latvijas Krājbanka”.

Senioru deju kolektīvi Vārkavas novadā ieradās rīta pusē, viņu ceļi vijās no Višķiem, Dvietes, Krāslavas, Preiļiem, Ludzas, Rēzeknes, Līvāniem, Lazdukalna pagasta, Kubuļu pagasta, Apes novada, Balviem, Andrupenes pagasta, Glūdas pagasta, Sesavas, Pilsrundāles, Matkules, Tukuma, Rīgas, Salaspils, Zvejniekciema, Siguldas, Madonas, Trikātas, Ikšķiles, Carnikavas, Lubānas un Ogres, kā arī, protams, mājinieces – Vārkavas novada senioru deju kopas – devās uz Vecvārkavu no Vārkavas un Rimicāniem. Kolektīvi apmetās (un daži vēlāk arī nakšņoja) Vārkavas vidusskolas telpās, tad sekoja vadītāju sapulce, mēģinājums vadītājiem, ģenerālmēģinājums un pusdienas, kuras sarūpēja novada skolu pavāres. Bet pēcpusdienā kolektīvi jau uzstājās pie Rožkalnu kultūras nama, pie Vanagu pamatskolas un Vārkavas estrādē, kur notika izbraukuma deju stundas. Pievakarē, pulksten 19.00, senioru deju kopas pulcējās pie Vārkavas pils un devās gājienā uz festivāla noslēguma koncerta norises vietu - Vārkavas vidusskolas stadionu. Ne velti šim festivālam bija dots vasaras pilnbriedam un kolektīvu krāšņumam atbilstošs nosaukums - „Vārkava ziedēs pļavas ziedos”, jo skatītāji varēja vērot gan dažādu krāsu un piegriezumu tērpu daudzveidību, gan deju rakstus, gan cilvēku unikalitāti un emociju plaukumu, ko sniedz izdošanās un kopīgs deju solis. Arī kolektīvu nosaukumos netrūkst ziedu, daiļuma un vecumdienu motīvu – ir „Magones”, „Saulespuķes”, „Mežrozītes”, „Brūklenītes”, Priecīgās vecmāmiņas”, „Zelta atvasara”, Rūžeņas”, „Tonuss”, „Rūtas”, „Atvasara”, „Veldzītes”, Vārkavas odziņas”, „Sens, tik sens”, „Virši zied”, „Magnolijas”, „Alianse”, „Romantika”, „Saule”, „Madaras”, „Draiskais solis”, „Vīgrieze”, „Preilenes”, „Sniegarozes”, „Madonas dāmas”, „Sapnis”, „Vijas”, „Gaujmalietes”, „Varavīksne” un „Astras”. Ik pa laikam mainoties, kolektīvi noslēguma koncertā nodejoja 22 dejas – katrs kolektīvs dejoja apmēram sešas dejas - tās bija gan dažādu latviešu horeogrāfu oriģināldejas, gan holaniešu, angļu, somu, horvātu tautas dejas. Īpašas bija koncerta beigas, kad „Saules valsi” dejoja kolektīvu vadītāji. Noslēguma koncerta mākslinieciskā vadītāja bija lubāniete, senioru deju kopas vadītāja Lienīte Ozolniece, bet scenārija autore - Vārkavas novada kultūras centra vadītāja Ilga Pokšāne, kura kopā ar vietējo jaunieti, panākumiem bagātu daiļlasītāju un pašdarbības teātra aktieri, Raiti Stuburu koncertu arī vadīja. Savukārt visu svētku režisore bija Vārkavas novada kultūras pasākumu organizatore, arī senioru deju kopas vadītāja Elvīra Āboliņa.

Vārkavas novada domes priekšsēdētāja Antra Vilcāne savā uzrunā pateicās visiem senioru kolektīviem, kas bija atraduši iespēju piedalīties šajā festivālā un ar savu klātbūtni pagodināja Vārkavas novadu, tencināja kolektīvu vadītājus, priecājās par estētisko baudījumu, ko šie Latvijas novadi sniedza Latgalei, Vārkavas novadam, kā arī pateicās visiem, kas bija pūlējušies, lai pasākums veiksmīgi noritētu. Festivāla darba grupu veidoja Vārkavas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Antra Vilcāne, priekšsēdētājas vietniece Anita Brakovska, pašvaldības izpilddirektors Elmārs Sparāns, kultūras centra vadītāja Ilga Pokšāne, kultūras pasākumu organizatore Elvīra Āboliņa un „Dzīves virpulī” vadītāja Larija Lazdāne. Ne mazums darbu gūlās arī uz komunālās saimniecības vadītāja Franča Piziča pleciem, cītīgi un čakli strādāja novada „stipendiāti”, lai godam sapostu pasākuma norises vietas. Galvenos dekorēšanas darbus bija uzņēmusies vidusskolas pedagoģe Renāte Andiņa, visu dienu sardzē par ciemiņu veselību bija ārsta palīdze Anita Lazdāne. Organizatori tikpat sirsnīgi pateicas arī Vārkavas vidusskolas direktorei Anitai Vilcānei, sporta skolas direktoram Edgaram Vaivodam un visam skolas kolektīvam, kas rūpējās par ciemiņu ērtībām un labsajūtu. Tikpat cītīgi bija pūlējusies arī Vanagu pamatskolas direktore Janīna Praņevska, Rožkalnu pagasta pārvaldes vadītāja Anita Ruča un lauksaimniecības konsultante Silvija Ziemele, kuras nodrošināja izbraukuma deju stundu veiksmīgu norisi.

Īsi pirms pusnakts stadionā bija svētku uguņošana, bet Vecvārkavas estrādē līdz pat pirmajiem gaiļiem ikviens varēja jautri pavadīt laiku zaļumballē.

 

Maija Praņevska,

Vārkavas novada domes

 sabiedrisko attiecību speciāliste,

04.07.2011.

 

Attēlā - Svētku gājiens no Vārkavas pils līdz Vārkavas vidusskolas stadionam – Vecvārkava tovakar patiešām uzziedēja.


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »