Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 05.12.2021 13:06
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Dienas teikums

Nu, galu galā laime vienmēr - vairāk vai mazāk - ir ilūzija. /Regīna Ezera/

Noslēdzot Veselības ministrijas sabiedrības informēšanas kampaņu par bērnu traumatismu un zīdaiņu pēkšņās nāves sindromu (ZPNS), sabiedrībai tiek piedāvātas divas e-grāmatas, katra par savu kampaņas tēmu.

"Bērnu traumatisms" - skatīt šeit. E-grāmatā iekļautas visas sabiedrības informēšanas kampaņas laikā apskatītās tēmas – kritieni no augstuma, apdegumi un applaucējumi, slīkšana, aizrīšanās un saindēšanās. Visās grāmatā iekļautajās tēmās apskatīti iespējamie riski, to avoti, un sniegti vērtīgi padomi, kā pasargāt bērnus no negadījumiem un traumām.

"Zīdaiņu pēkšņās nāves sindroms: Kā to novērst?" - skatīt šeit. ZPNS ir mazuļa nāve miegā, kurai netiek atrasts nekāds ārēji redzams iemesls. Joprojām nav noskaidroti konkrēti cēloņi, kas izraisa šo traģisko notikumu, bet visos zīdaiņu nāves gadījumos bērna organizmā novērots skābekļa trūkums (hipoksija). ZPNS tiek saistīts ar to, ka mazuļa organismā līdzīgi nervu sistēmai elpošanas centrs vēl nav nobriedis, līdz ar to atsevišķos gadījumos vienkārši apstājas zīdaiņa elpošana.Testa jautājumi un padomi  par ZPNS riska faktoru novēršanu.

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »