Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 05.12.2021 12:11
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Dienas teikums

Nu, galu galā laime vienmēr - vairāk vai mazāk - ir ilūzija. /Regīna Ezera/

Latvijas Pasts izdevis pastmarkas ar Vārkavas novada ģerboni

Latvijas Pasts papildinājis pastmarku sēriju Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi ar trim jaunām pastmarkām, kurās attēloti Vārkavas un Strenču novadu un Varakļānu pilsētas ģerboņi. Pirmās dienas zīmogošana notika 2013.gada 11.janvārī pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst. 7.30 līdz 19. Pastmarku dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Pastmarkā ar 0,35 Ls nominālvērtību, kas atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā, attēlots Varakļānu pilsētas ģerbonis. Pilsēta atrodas Latgales rietumos. Varakļānu pilsētas ģerbonī attēlota lapsa un trīs ceļi. Lapsa ir Varakļānu mežu bagātību un cilvēku asprātības simbols. Trīs ceļi ģerbonī simbolizē trīs svarīgus lielceļus, kuri Varakļānos ienāk no Krustpils, Madonas un Rēzeknes puses. Pastmarku tirāža ir 100 000 eksemplāru.
Uz pastmarkas ar 0,60 Ls nominālvērtību, kas paredzēta vienkāršas vēstules nosūtīšanai uz valstīm ārpus Eiropas Savienības, attēlots Strenču novada ģerbonis. Strenču novads atrodas Latvijas ziemeļaustrumos un robežojas ar Valkas, Smiltenes, Beverīnas un Burtnieku novadiem. Strenču novada ģerboņa zilais fons simbolizē Gauju, četras horizontālās zelta svītras simbolizē pa Gauju pludinātos kokus, bet trīs zelta rombi - caur Strenčiem ejošo dzelzceļu. Pastmarku tirāža ir 100 000 eksemplāru.
Savukārt pastmarkā ar 0,98 Ls nominālvērtību, kas atbilst ierakstītas vēstules nosūtīšanai Latvijas Republikā, redzams Vārkavas novada ģerbonis. Vārkavas novads atrodas Latvijas dienvidaustrumos un robežojas ar Līvānu, Preiļu un Daugavpils novadiem. Novada ģerboņa apakšējā laukā attēlots sudraba bullis ar zelta ragiem, kas simbolizē pašaizliedzību, augstsirdību un drosmi, un mežrozītes zieds ar lapām dabiskās krāsās. Šo pastmarku tirāža ir 300 000 eksemplāru.
Kopā ar jaunajām pastmarkām izdota arī pirmās dienas aploksne un zīmogs. Aploksnē attēlota Latvijas karte, kā arī Vārkavas un Strenču novadu un Varakļānu pilsētas ģerboņi. Zīmogā atspoguļota Latvijas kontūra un novadu un pilsētas atrašanās vieta kartē.
Sēriju "Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi" Latvijas Pasts izdod kopš 1991.gada, katru gadu papildinot to ar jaunām pastmarkām.

« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »