Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 08.12.2021 14:01
Gunārs, Gunis, Vladimirs
Dienas teikums

Mīlestība ir vienīgais, kas dara dzīvi panesamu, kas līdzsvaro bezjēgu. /Benita Veisberga/

Par asistenta pakalpojumu pašvaldībā

Labklājības ministrija vērš uzmanību, ka ar 2013.gada 1.janvāri, pamatojoties uz Invaliditātes likuma 12.panta pirmās daļas 3.punktu, pašvaldībā pēc personas deklarētās dzīvesvietas personām ar invaliditāti ir tiesības saņemt asistenta pakalpojumu ārpus mājas aktivitāšu veikšanai.

Minēto pakalpojumu ir tiesības saņemt personai ar I vai II invaliditātes grupu, pamatojoties uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (turpmāk – VDEĀVK) atzinumu par asistenta pakalpojuma nepieciešamību, un personai no piecu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, pamatojoties uz VDEĀVK atzinumu par īpašas kopšanas nepieciešamību sakarā ar smagiem funkcionālajiem traucējumiem (to paredz Saeimā š.g.15.novembrī pieņemtie grozījumi Invaliditātes likumā, kuri stājas spēkā 2013.gada 1.janvārī).

Saistībā ar jaunā pakalpojuma uzsākšanu, Labklājības ministrija šā gada 13.decembrī plkst. 12.00 organizē informatīvu sanāksmi pašvaldību sociālo dienestu vadītājiem, lai sniegtu informāciju un kopīgi diskutētu par plānoto pakalpojumu un tā ieviešanu, jo, lai saņemtu asistenta pakalpojumu, personai ar invaliditāti vai tās likumiskajam pārstāvim nepieciešams vērsties personas deklarētās dzīvesvietas pašvaldības sociālajā dienestā ar attiecīgu iesniegumu.

LM informē, ka asistenta pakalpojuma piešķiršanas un finansēšanas kārtību noteiks Ministru kabinets. Labklājības ministrija izstrādāto Ministru kabineta noteikumu projektu „Kārtība, kādā piešķir un finansē asistenta pakalpojumu pašvaldībā” š.g. 21.novembrī nosūtīja saskaņošanai Latvijas Pašvaldību savienībai.

D.Šmita-Stone, 67021680, Dace.Smita-Stone@lm.gov.lv


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »