Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 05.12.2021 12:46
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Dienas teikums

Nu, galu galā laime vienmēr - vairāk vai mazāk - ir ilūzija. /Regīna Ezera/

Rimicānos bērni spēlējas modernā rotaļu laukumā

Novembra vidū Vārkavas novada Rimicānos biedrība „Dzintars 2007” prezentēja vienu no saviem šīs vasaras veikumiem – uzlabotu bērnu rotaļu laukumu pie Rožkalnu pagasta pārvaldes ēkas. Pirms vairākiem gadiem izveidotais, no koka konstrukcijām būvētais laukumstika uzlabots un papildināts ar 2 projektu finanšu līdzekļiem – pērn biedrība iesniedza projekta pieteikumu „Rotaļu pilsētiņa bērniem Vārkavas novada Rimicānos” ELFLA Lauku attīstības programmas pasākumā „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā”, projekts guva atbalstu un, saņemot 4498,71 latus publiskā finansējuma, papildināja esošo rotaļu laukumu ar jaunām rotaļu iekārtām – atsperšūpolītēm „Zilonītis” un rotaļu kompleksu „Vilciens”, kura sastāvā ir slīdkalniņš, kāpnītes, tiltiņš, siena ar vingrošanas un rāpšanās elementiem, kā arī, domājot par bērnu drošību, lielceļa pusē ierīkots žogs. Šis projekts tika īstenots līdz šī gada jūnija beigām. Otrs projekts „Drošu vidi bērnu priekam un atpūtai”bija jārealizē vasarā, un tas bija biedrības „Preiļu rajona partnerība” administrētais, pašvaldības un iedzīvotāju līdzfinansētais mazo grantu projekts „Iedzīvotāji veido savu vidi”. Tā ietvaros par 300 latiem nomainīja līdzsvara baļķi, uzstādīja divas atkritumu urnas un informatīvo stendu, kur izvietoti drošības noteikumi, kas jāievēro, uzturoties rotaļu laukumā, nomainīja šūpoļu sēdeklīti, kā arī biedrība līdzfinansēja 50 latus, par kuriem iegādājās rotaļlietas smilšu kastei. Labiekārtošanas darbus saviem spēkiem veica biedrības biedri, PII darbinieki un audzēkņu vecāki. Šī projekta izvērtēšana norisinājās 14.novembrī, tajā piedalījās biedrības „Preiļu rajona partnerība” koordinatore Valija Vaivode, pašvaldības un novada NVO pārstāvji. Rimicānu PII vadītāja un biedrības „Dzintars 2007” valdes priekšsēdētāja Velta Ziemele izrādīja rotaļu un atpūtas laukumu, stāstīja, cik priecīgi ir gan PII audzēkņi, gan apkārtnes bērni un viņu vecāki par šo uzlaboto stūrīti bērnu priekiem, atpūtai un attīstībai.

Biedrības labie darbi un rūpes par iedzīvotājiem Rimicānos manāmas ik uz soļa – pirms pāris gadiem pagasta pārvaldes ēkā izveidota pakalpojumu telpa, kur divreiz nedēļā pieejama šuvēja, vienreiz nedēļā friziere; pērn izveidotajā Mūžizglītības centrā, kas atrodas bijušās Rimicānu pamatskolas 2.stāvā, regulāri norit rokdarbu, floristikas, pavārmākslas nodarbības, bērniem tehniskās jaunrades nodarbības; noteiktās dienās ir iespējams apmeklēt trenažierus, spēlēt novusu, galda tenisu, piedalīties relaksējošās vingrošanas nodarbībās un izbaudīt klasisko masāžu, apmeklēt dažādas tikšanās, doties biedrības organizētajos izbraucienos uz koncertiem, teātra izrādēm; ekskursijās, piedalīties labdarības akcijās. Ik vasaru biedrība rīko nometni bērniem. Lai cik tas paradoksāli skanētu, taču vietējiem jauniešiem, it īpaši tiem, kas ir mācījušies Rimicānu pamatskolā, par īpaši iemīļotu vietu ir kļuvusi Rimicānu apkaimes novadpētniecības ekspozīcija – viņi te labprāt nāk un aplūko skolas albumus, projektu darbus, priekšmetus. Visas šīs iespējas ir rastas, piedaloties un gūstot atbalstu dažādos projektu konkursos, veiksmīgi sadarbojoties ar pašvaldību, vietējiem uzņēmējiem un aktīvajiem iedzīvotājiem, tas nozīmē, ļoti cītīgi, mērķtiecīgi un nesavtīgi strādājot. Par visām norisēm biedrība laicīgi un plaši informē sabiedrību – ir paziņojumi pie informatīvajiem stendiem, pašvaldības informatīvajā portālā un izdevumā, mutiski aicinājumi ikvienam pagasta iedzīvotājam, kas iegriežas pagasta pārvaldē, Rožkalnu bibliotēkā, PII iestādē. Biedrība vēlas atgādināt, ka tā pūlas un nesavtīgi darbojas visu vietējo iedzīvotāju labā un rīkotās aktivitātes ir paredzētas ikvienam pagasta un novada iedzīvotājam, tikai jāseko informācijai un droši jāpiedalās tur, kur ir interese. Ja tādas nav ne par vienu no piedāvātajām norisēm, priekšlikumus biedrība vienmēr uzklausīs, un ja būs iespējams, meklēs risinājumus.
 
Attēlā – Gandarījums par katru īstenoto projektu ikreiz ir milzīgs. Pie uzlabotā bērnu rotaļu un atpūtas laukuma ieceru lielākie īstenotāji (no kreisās): Vija Jakimova, Valija Vaivode, Velta Ziemele, Silvija Ziemele, Anita Ruča. (Projekta pieņemšanas fotogrāfijas skatāmas www.varkava.lv/fotogalerija.)
 
M.Praņevska, 21.11.2012.

« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »