Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 11.04.2021 19:39
Helmanis, Vilmārs
Dienas teikums

Cilvēks nekad nevar būt brīvs no pienākuma. (A. Bels)

27.11.2012, 12:12Vārkavā jau septiņpadsmito gadu valsts svētkos godina ģimenes kāzu jubilejās
Vārkavā jau septiņpadsmito gadu valsts svētkos godina ģimenes kāzu jubilejās

Vārkavas novada Vārkavas pagastā jau vairāk nekā 20 gadus pastāv tradīcija godināt ģimenes kāzu jubilejās. Septiņpadsmito gadu ģimeņu godināšana notiek pasākuma laikā, kas ir veltīts valsts proklamēšanas gadadienai. Kā pavēstīja šīs tradīcijas ieviesēja, kultūras tūrisma organizatore Elvīra Āboliņa, tradīcijas pirmsākumos nebija viegli pielāgot svinības tādam laikam, kad lauku cilvēkam nav lielo, sezonālo darbu un viņš var atvilkt elpu un ar prieku svinēt. Sākumā šos ģimeņu svētkus svinēja gan Lieldienās, gan 8.martā, gan ap Ziemassvētkiem un Jauno gadu, taču atsaucība nebija liela, līdz kādu gadu pāru sumināšanu iekļāva valsts svētku pasākuma programmā, un tas izrādījās īstais laiks, jo tad cilvēkiem ir gan brīvāks laiks, gan rodas lielāks lepnums un prieks par savu valsti un ģimeni, kas ir viens no valsts stūrakmeņiem. Un tā kopš 1996.gada Vārkavas tautas namā, allaž skatītāju pilnā zālē, vārkavieši, svinot valsts svētkus, sumina arī stiprās un saskanīgās ģimenes.

Lasīt vairāk...
27.11.2012, 12:07Rimicānos bērni spēlējas modernā rotaļu laukumā
Rimicānos bērni spēlējas modernā rotaļu laukumā

Novembra vidū Vārkavas novada Rimicānos biedrība „Dzintars 2007” prezentēja vienu no saviem šīs vasaras veikumiem – uzlabotu bērnu rotaļu laukumu pie Rožkalnu pagasta pārvaldes ēkas. Pirms vairākiem gadiem izveidotais, no koka konstrukcijām būvētais laukums tika uzlabots un papildināts ar 2 projektu finanšu līdzekļiem.

Lasīt vairāk...
20.11.2012, 11:10PATEICĪBA
PATEICĪBA

... un neaizmirsti/ tai zemē un tautā/ kur tavs šūpulis kārts/ viss tavs mūžs/ jo vai tad citur kur/ iespējams maz... 

 

Visdziļākās cieņas apliecinājums Vārkavas novada pašvaldības Atzinības un Goda rakstu saņēmējiem par to, ka rada iespēju kuplināt svinīgo pasākumu ar savu klātbūtni, kā arī visiem citiem, kas bija ar mums kopā Valsts svētkiem veltītajā pasākumā. Pateicos arī par atbalstu visiem novada domes deputātiem. Sirsnīgs paldies visiem Vārkavas novada pašvaldības darbiniekiem, kas piedalījās Valsts 94.gadadienas svinīgā pasākuma organizēšanā un norisē.
                          Cieņā un pateicībā,Vārkavas novada domes priekšsēdētāja Antra Vilcāne
30.10.2012, 11:59Vārkavas novada domes 2012.gada Goda un Atzinības rakstu saņēmēji
Vārkavas novada domes 2012.gada Goda un Atzinības rakstu saņēmēji
Izskatot iedzīvotāju, iedzīvotāju grupu, novada domes deputātu, novada domes nodaļu vadītāju, iestāžu un uzņēmumu vadītāju iesniegtos priekšlikumus un domes komiteju ierosinājumus, Vārkavas novada dome 2012.gada 23.oktobra sēdē pieņēma lēmumu par Vārkavas novada domes Atzinības un Goda rakstu piešķiršanu.
Lasīt vairāk...
16.11.2012, 13:09Vecvārkavā notiks seminārs par bioloģisko saimniekošanu
Vecvārkavā notiks seminārs par bioloģisko saimniekošanu

LLKC Tālākizglītības nodaļa 22., 23. novembrī, Vecvārkavā, Skolas ielā 5 (Kultūras centra zālē), rīko izglītojošu semināru "Bioloģiskā saimniekošana, bioloģiskās lauksaimniecības pievienotās vērtības palielināšana un realizācijas iespējas". Semināra programma

01.11.2012, 08:12Vakance
Vakance

Vārkavas novada pašvaldība izsludina atklātu konkursu uz vakanto Vārkavas novada Kultūras centra vadītāja amatu. Konkursa nolikums. Konkurss aktuāls līdz š.g. 30.novembrim.

 

07.11.2012, 15:35Aicinājums Vanagu senioriem
Aicinājums Vanagu senioriem

4.decembrī plkst.11.00 informācijas un atbalsta centrā „Vanagi” Vārkavas novada pensionāru biedrība aicina uz tikšanos (pie kafijas tases) Vanagu seniorus. Darba kārtība: iepazīšanās ar biedrības darbību, pasākumu plānošana nākamajam gadam, jaunu dalībnieku iesaiste biedrībā, dažādi jautājumi. Ja ir kādi jautājumi, lūdzu, jebkurā laikā zvaniet: 20330657 (Tele2), 20265729 (LMT). Uz tikšanos Vanagos! Ar patiesu cieņu biedrības valdes priekšsēdētāja: Janīna Ancāne.

07.11.2012, 15:27Aicina uz nūjošanas nodarbību Vanagos!
Aicina uz nūjošanas nodarbību Vanagos!

 Veselā miesā mājo vesels gars! Tagad, tumšajā gadalaikā, iemācies ieklausīties sevī, mācies sevi palutināt. Varbūt palīdzēs arī kāda jauna nodarbe, piemēram, nūjošana.Informācijas un atbalsta centrā „Vanagi” aicinu uz pirmo nūjošanas nodarbību instruktora vadībā 23. novembrī plkst. 15:00 (tikšanās ar instruktoru, nūju pielaikošana).

IAC „Vanagi” vadītāja Janīna Praņevska, tālr.: 28450919
02.11.2012, 08:59IAC "Vanagi" aicina seniorus piedalīties projektā
IAC

Informācijas un atbalsta centrs "Vanagi" turpina Vanagu pamatskolas iesākto dalību projektā "G&G Update", "Vecvecāki un mazbērni", kura mērķis ir ar skolēnu palīdzību sniegt vecāka gadagājuma cilvēkiem pamatzināšanas un prasmes datoru un moderno tehnoloģiju izmantošanā (informācijas sameklēšana internetā, rēķina apmaksa, sazināšanās ar Skype u.c.). Vēlamies aicināt Jūs piedalīties šai projektā, kā arī noskaidrot Jūsu viedokli par to, ko Jūs vēlētos apgūt šī projekta ietvaros.

Lūdzam pieteikties dalībai projektā pie IAC "Vanagi" vadītājas Janīnas Praņevskas personīgi vai pa tālr.: 65326609 vai 28450919.

30.10.2012, 10:37Turpmāk Vārkavas novadā būs izlietoto spuldžu pieņemšanas punkts
Turpmāk Vārkavas novadā būs izlietoto spuldžu pieņemšanas punkts

No š.g. oktobra beigām Vārkavas novada domes administrācijas ēkā, Skolas ielā 5, Vecvārkavā, ir iespējams bez maksas nodot izlietotās gāzizlādes jeb ekonomiskās spuldzes. Šim mērķim domes administrācijas 1.stāvā uz Sociālā dienesta pieņemšanas telpas palodzes ir novietota gaiši zaļa, īpaši marķēta kartona kaste, kurā ikviens iedzīvotājs var likt izdegušās ekonomiskās spuldzes. Izlietoto spuldžu pieņemšanas noteikumi: 1) tiek pieņemtas dienasgaismas spuldzes, energoekonomiskās spuldzes, augstspiediena spuldzes, zemspiediena spuldzes; 2) kvēlspuldzes un halogēnspuldzes netiek pieņemtas.

NB! Netiek vāktas saplēstas un netīras spuldzes, tās tiek vāktas bez iepakojuma. Uzmanību! Spuldzes satur bīstamas vielas!

Pieņemšanas kasti un tās apkalpošanu (tukšās kastes piegādi, pilnās apmaiņu pret tukšu) bez maksas nodrošina SIA "Ekogaisma".

17.10.2012, 14:37Vārkavas novada pašvaldības paziņojums par autoceļu slēgšanu
Vārkavas novada pašvaldības paziņojums par autoceļu slēgšanu

Pamatojoties uz MK noteikumiem Nr.456 „Noteikumi par autoceļu valsts aizsardzību un kārtību, kādā ieviešami transportīdzekļu satiksmes aizliegumi un ierobežojumi”, ar 2012.gada 29.oktobri uz šķīdoņa laiku slēgt kustību transportam ar kopējo masu lielāku par 7,0 t uz Vārkavas novada pašvaldības autoceļiem, līdz iestāsies pastāvīgs zemes sasalums. Transporta kustība tiks ierobežota, uzstādot ceļa zīmes transporta kopējās masas ierobežojumam 7,0 t. Ierobežojumi neattiecas uz piena un gaļas lopu savācēju transportu.

Sīkāka informācija pa tālruni 26562334.

23.10.2012, 13:47Izskanējis Vanagu sieviešu vokālā ansambļa „Dziedi līdzi!” 10 gadu jubilejas koncerts
Izskanējis Vanagu sieviešu vokālā ansambļa „Dziedi līdzi!” 10 gadu jubilejas koncerts

Aizvadītajā sestdienā bijušajā Vanagu pamatskolā, kur kopš šī gada augusta darbojas informācijas un atbalsta centrs „Vanagi”, ar ļoti sirsnīgu koncertu „Ļaujiet man šodien izsapņot sapni” noslēdzās Vārkavas novada mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu jubilejas koncertu maratons. Šogad uz 10 darbības gadiem  atskatījās četri pašdarbnieku kolektīvi. Šoreiz skaistos nostalģijas un dziedātprieka svētkus svinēja Vanagu sieviešu vokālais ansamblis „Dziedi līdzi!”.

Lasīt vairāk...
22.10.2012, 14:15Uzlabo ceļa posmu no Vārkavas līdz Moskvinai
Uzlabo ceļa posmu no Vārkavas līdz Moskvinai

Šoruden ikviens braucējs, kas Moskvinā nogriežas no Preiļu - Līvānu šosejas virzienā uz Vārkavu, ir patīkami pārsteigts, jo uz ceļa notiek vērienīgi remontdarbi, kas, ņemot vērā pašreizējo autoceļu bēdīgo stāvokli, ļoti priecē. Šīs pārmaiņas ir īpaši patīkamas Vārkavas novada Vārkavas pagasta un Vārkavas ciema iedzīvotājiem, jo šī vietējā autoceļa Upmala – Ančkini – Pieniņi - Kausa uzlabošanas darbi ir paredzēti 7,58 – 15,25 km, t.n., ka tas ir posms  no Moskvinas līdz Vārkavai. Kā pavēstīja VAS „Latvijas Valsts ceļi” Latgales reģiona Preiļu nodaļas vadītājs Raitis Griķis, šogad šinī ceļa posmā pārtīrīs sāngrāvjus, novāks apaugumu (velēnu, krūmus, atsevišķus kokus) un, uzberot šķembas, nostiprinās ceļa segumu. Šobrīd minētie darbi, kas ietilpa šī gada ceļu uzturēšanas plānos un nāk no ikdienas budžeta, jau notiek pilnā sparā. To, vai šim autoceļa posmam būs vēl kādi uzlabojumi, Raitis Griķis šobrīd nevar pateikt - tas būs zināms tikai nākamgad.  

18.10.2012, 09:17Vārkavas novada pašdarbības kolektīvu kantrī festivāls
Vārkavas novada pašdarbības kolektīvu kantrī festivāls

1.decembrī plkst.20.00 Vārkavas tautas namā Vārkavas novada pašdarbības kolektīvu kantrī festivāls. Ieeja pasākumā - brīva. Plkst.22.00 balle kopā ar grupu "Emburgas zēni". Ieeja Ls 2, pēc plkst.23.00 - Ls 2,50. Pašdarbības kolektīvu dalībniekiem ieeja ballē par brīvu. 

16.10.2012, 08:38Veiksmīgi noslēdzies projekts “Nāk draugi izkrāsot bērnību!”
Veiksmīgi noslēdzies projekts “Nāk draugi izkrāsot bērnību!”

Caparol Baltica un Būvniecības nams Kurši jau otro gadu pēc kārtas rīko bērnudārzu atjaunošanas labdarības projektu, kura ietvaros 10 bērnudārzi no visas Latvijas saņem atbalstu gan materiālu, gan zināšanu veidā.  Šī gada septembrī bērni varēja atgriezties izremontētās telpās.Šogad labdarības projekta laikā tika saņemti 168 pieteikumi no bērnudārziem visā Latvijā. Pieteikumus projektā iesniegt var ikviens, kas vēlas uzlabot sava bērnudārza stāvokli un ir gatavs aktīvi piedalīties remontdarbu veikšanā. Darbi gan jāveic vecākiem un bērnudārzu darbiniekiem pašu spēkiem bez algota darbaspēka piesaistīšanas. Atbalstu saņēma 10 bērnudārzi, kuriem pēc žūrijas vērtējuma remonts bija nepieciešamis visvairāk. Atbalstu projektā “Nāk draugi izkrāsot bērnību!” saņema: PII Naukšēni no Naukšēnu novada, PII Rimicāni no Vārkavas novada, PII Vārpiņa no Madonas novada, PII Saulīte no Alūksnes novada, PII Kāpēcīši no Auces novada, PII Ziediņš no Neretas novada, PII Bitīte no Aknīstes novada, PII Zīļuks no Kandavas novada, PII Zaķīši 226 no Rīgas, PII Māllēpīte no Mālpils novada.

Lasīt vairāk...
12.10.2012, 13:08Vārkavas novada Pūgaiņos labiekārtota peldvieta
Vārkavas novada Pūgaiņos labiekārtota peldvieta

Vārkavas novada Upmalas pagasta Pūgaiņos, Dubnas krastā, atrodas izsenis iecienīta peldvieta. Šurp karstās vasaras dienās atveldzēties nāk Pūgaiņu, Šķilteru un dažkārt arī Vanagu iedzīvotāji. Līdz šim peldvieta bija tikai vienkāršs upes krasts, kur atpūtniekiem nebija nekādu ērtību. Šovasar situācija ir mainījusies, jo, pateicoties mazo grantu projektu konkursam „Iedzīvotāji veido savu vidi”, ko administrē biedrība „Preiļu rajona partnerība”, finansē Vārkavas novada pašvaldība un, ja nepieciešams, līdzfinansē arī paši iedzīvotāji, kā arī iedzīvotāji – iniciatīvas grupu dalībnieki – brīvprātīgi un bez jebkādas samaksas veic visus projektā paredzētos darbus, peldvietas izskats ir krasi mainījies – upes krastā ir uzcelta lapene, iekārtota ugunskura vieta, novietots soliņš; lai pasargātos no upes puses asajiem vējiem - iestādīti koki, novietotas puķu kastes, atkritumu urna, ērtākai nokļūšanai līdz ūdenim izveidoti un nostiprināti pakāpieni. Nākamvasar jau ārpus šī projekta darbiem upē iecerēts ievietot nelielu laipiņu, kā arī pielāgot kādu pļavas stūri volejbola spēlēšanai.

Lasīt vairāk...
03.10.2012, 08:22Vārkavā atkal varēs pārbaudīt vēnas bez maksas
Vārkavā atkal varēs pārbaudīt vēnas bez maksas

Pirmdien, 8.oktobrī no plkst.10.00, Vārkavā, Vārkavas tautas namā, būs iespēja veikt kāju vēnu skrīningu. Pieteikties pie Valentīnas Vaivodes, tālr. 25962997.

02.10.2012, 09:45Vakance
Vakance

Vārkavas novada dome aicina pieteikties vakantajam deju kopas “Daina” vadītāja amatam (uz nenoteiktu laiku).  

Deju kopas vadītāja amata apraksts. Pretendentu pieteikšanās un nepieciešamo dokumentu (CV, motivācijas vēstule, atbilstošas izglītības apliecinošu dokumentu kopijas) iesniegšanas termiņš - 2012. gada 02.novembris (līdz plkst. 16.30). Nepieciešamos dokumentus var iesniegt personīgi vai pa pastu novada domes kancelejā Skolas ielā 5, Vecvārkava, Upmalas pagasts, Vārkavas novads, LV-5335 ar norādi “Deju kopas vadītāja vakancei”.
Papildu informāciju iespējams iegūt, zvanot pašvaldības izpilddirektoram Elmāram Sparānam, tālr.29446486.
02.10.2012, 08:58 Kultūras projekts bērniem „GARĀ PUPA”
 Kultūras projekts bērniem „GARĀ PUPA”

Cilvēks kļūst par sabiedrības locekli pakāpeniski un šis process sākas jau agrā bērnībā. Bērns iekļaujas sabiedrībā caur kultūru. Apzinoties Šī procesa nozīmi, biedrība „Ascendum” ir uzsākusi projektu „Garā pupa”, kurš cenšas iekļaut kultūras procesos tos bērnus vecumā no 6 līdz 12 gadiem, kas reģionālās un sociālās nevienlīdzības vai vecāku kūtruma dēļ palikuši ārpus Latvijas teātra, mākslas, mūzikas un ārpusskolas izglītības norisēm. KONKURSA APRAKSTS (PDF) un PIETEIKUMA ANKETA.

28.09.2012, 11:53Vārkavā durvis vēra jauniešu centrs
Vārkavā durvis vēra jauniešu centrs

Ar monstriņiem pie sienas, improvizētu buru un skatuvi, iepretim kurai uzstādīts milzīgs spogulis, divām ģitārām plauktos un ļoti lielu apņemšanos radīt, 24.septembrī durvis vēra Vārkavas jauniešu centrs, kas savu pajumti ir radis Vārkavas pagasta pārvaldes ēkā, telpā, kur iepriekš atradās „Latvijas Pasta” Vārkavas nodaļa. Pēc pasta nodaļas likvidēšanas šī gaišā, plašā, labi izremontētā telpa stāvēja tukša. Pašvaldībai bija dažas ieceres, kā to izmantot, taču risinājums nāca negaidot un izrādījās vislabākais – telpu atvēlēja jauniešu jaunradei. Šādu telpas izmantošanas risinājumu piedāvāja Vārkavas pagasta pārvaldes vadītāja Inta Kivleniece, bet īstenot uzņēmās Vārkavas bibliotēkas bibliotekāre Skaidrīte Trafimova, kas ir pedagoģe gan pēc izglītības, gan pēc aicinājuma, kā arī jaunais centrs atrodas blakus bibliotēkas telpām, tāpēc bērni un jaunieši te vienmēr būs pieskatīti un nodarbināti. Šurp viņi varēs doties pēc stundām un darboties līdz puspieciem, pāris dienu nedēļā arī līdz pussešiem. Šobrīd bērnu un jauniešu viskvēlākais sapnis ir iemācīties spēlēt ģitāru – šai iecerei ir pakārtotas visas pārējās, kuras, kā apgalvo bērni un sola pieaugušie, noteikti neizsīks. 

Lasīt vairāk...
28.09.2012, 09:10Vecvārkavā notiks "Jauno talantu šķēpa mešanā" atlases sacensības
Vecvārkavā notiks

4.oktobrī plkst.12.00 Vecvārkavā, Vārkavas vidusskolas stadionā, notiks "Jauno talantu šķēpa mešanā" atlases sacensības, kuras rīko "Latvijas šķēpmetēju klubs" sadarbībā ar Kuldīgas, Talsu, Jelgavas, Neretas, Vecvārkavas, Smiltenes un Tilžas sporta skolām un organizācijām. Sacensību nolikums

 

 
28.09.2012, 09:54Rimicānu mūžizglītības iespēju centrs piedāvā
Rimicānu mūžizglītības iespēju centrs piedāvā

Rimicānu mūžizglītības iespēju centrs aicina: apmeklēt sporta telpu (trenažieri; iespēja uzspēlēt novusu un galda tenisu) - pirmdienās  no plkst.10.00 – 14.00 un no plkst.17.00 – 20.00 (iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 28449248 (Silvija) vai pa tālr. 26562845 (Velta)); trešdienās no plkst.10.00 – 14.00; katru otro sestdienu no plkst.10.00 – 12.00 piedalīties tehniskās jaunrades nodarbībās Preiļu novada BJC pedagoga Guntara Ormaņa vadībā. (Nākamā nodarbība 6.oktobrī.) Ir iespēja pieteikties uz klasisko masāžu piektdienās no plkst.8.00 – 15.00 un uz relaksējošās vingrošanas nodarbībām no 15.30 – 17.30 (vadītāja Viktorija Mihailova). Apmeklēt floristikas nodarbības (vadītāja Jeļena Puzaka). Pirmā nodarbība  28.septembrī plkst.16.00. Katru otro sestdienu no 10.00 – 14.00 apmeklēt „Pavārmākslas noslēpumu” nodarbības (vadītāja Ināra Augšpūle).

 
            Biedrības „Dzintars 2007” valde
 
27.09.2012, 08:49Vārkavas novada pašvaldība izsludina radošo konkursu

KONKURSA NOLIKUMS

26.09.2012, 14:06Meklējot Latvijas zaļāko novadu un pilsētu, „Zaļā josta” izsludina makulatūras vākšanas konkursu izglītības iestādēm
Meklējot Latvijas zaļāko novadu un pilsētu, „Zaļā josta” izsludina makulatūras vākšanas konkursu izglītības iestādēm

„Zaļā josta” uzsāk Latvijas zaļākā novada un pilsētas meklējumus, aicinot Latvijas vispārējās, pirmsskolas un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties praktiskajā makulatūras vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai”. Par zaļāko novadu un zaļāko pilsētu kļūs attiecīgi tas novads un Latvijas Republikas pilsēta, kuras izglītības iestādes savāks un konkursa ietvaros pārstrādei nodos visvairāk makulatūras – papīru, žurnālus un kartona izstrādājumus.

Lasīt vairāk...
26.09.2012, 13:17Izsludina ideju konkursu Latvijas augstskolu studentiem „Latvija runā, Eiropa dzird!”
      Sākot ar šī gada 25. septembri Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP), Eiropas Ekonomikas un Sociālo lietu komitejas loceklis Armands Krauze un zemkopības ministre Laimdota Straujuma aicina ikvienu Latvijas augstskolu studentu pieteikties lobēšanas ideju konkursam„Latvija runā, Eiropa dzird!”. Konkursa uzdevums - sagatavot prezentāciju, kas sniedz jaunas, radošas idejas Latvijas lauksaimnieku interešu pārstāvniecībai Eiropas Savienībā (ES). Balva uzvarētājam - 1000 Eiro.
 
Lasīt vairāk...
Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: dome [et] varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Eva Kondavniece
Tālrunis: 20385972

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »