Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 28.10.2021 23:26
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Dienas teikums

Mīlestība ir vienīgais, kas dara dzīvi panesamu, kas līdzsvaro bezjēgu. /Benita Veisberga/

18.10.2017, 15:27Eiropas atbalsta fonds vistrūcīgākajām personām 2014-2020

 

Katram ir savs mazdārziņš, kurā mēs audzējam dārzeņus un lielākais prieks ir tad, kad vasarā izaugušais sagulstas krāsainās konservu burciņās, un mūs priecē ziemā.  Eiropas atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros 27.09.2017. biedrības ģimenes palīdzības centrs „Ligzda” organizēja izglītojošu radošo darbnīcu sociālo prasmju attīstīšanā un pilnveidošanā -  „Recepšu grāmatas izveide”. Uz pasākumu ieradās interesenti, līdzi atnesot paša sagatavoto konservu burciņu un klāt pievienotu recepti. 

 Nodarbība sākās ar degustāciju, viedokļu apmaiņu par rudens velšu saglabāšanu ziemai. Lai kopā būšana nepaliktu tikai kā jauka parunāšana, notika arī praktiska darbošanās - konservu gatavošana. Sadaloties grupās, tika pagatavoti rudens salāti, marinēti sīpoli un ābolu biezenis ar iebiezināto pienu. Pagatavotos salātus, nodarbības beigās varēja nodegustēt, un katrs nodarbības dalībnieks uz mājām devās ar paša pagatavotu konservu burciņu, kam klāt tika pievienota recepšu grāmatiņa, kas kalpos par iedvesmu nākošā gada konservēšanas sezonai.

 Ģimenes palīdzības centrs „Ligzda” saka paldies, visiem, kas iesaistījās un ieradās uz pasākumu. Tikai daloties ar savām zināšanām un piedaloties mēs pilnveidojamies un attīstāmies.

 Sadarbībā ar ģimenes atbalsta centru „Ligzda”,

Vārkavas novada sociālais dienests

 

17.10.2017, 16:17Aicināti apmeklēt fotogrāfiju izstādi "Tauriņi kā sapņi"

Aicināti apmeklēt Santas Bizunes fotogrāfiju izstādi "Tauriņi kā sapņi", kas līdz novembra beigām būs apskatāma Vārkavas novada domes Kultūras centra zālē (Skolas ielā 5, Vecvārkava). Fotogrāfijās ir attēloti Latvijā sastopamie tauriņu. Fotogrāfe kopumā ir iemūžinājusi 71  no 100 Latvijā mītošajām tauriņu sugām.

17.10.2017, 10:25Iespēja apmeklēt seminārus par nodokļu refromu

VID ir uzsācis bezmaksas semināru ciklu visā Latvijā, lai ikvienam skaidrotu, kā ar nodokļu reformu saistītās izmaiņas, kas būs spēkā jau no 2018.gada 1. janvāra, ietekmēs dažādas iedzīvotāju grupas.

Semināru norises grafiks.

 

 

Lasīt vairāk...
06.10.2017, 15:51Top Vārkavas novada pašvaldības informatīvā izdevuma "Ozolupe" oktobra numurs
Top Vārkavas novada pašvaldības informatīvā izdevuma

Lūgums informāciju publicēšanai iesniegt  līdz  š. g.  27. oktobrim, sūtot to uz  e-pasta adresi: info@varkava.lv (līdz 20 MB) vai dagnija.dudarjonoka@varkava.lv (līdz 20 MB). Papildu informācija zvanot pa tālr.: 20385972.

11.10.2017, 11:37Sieviešu vokālā ansambļa "Dziedi līdzi" 15 gadu jubilejas koncerts

22.09.2017, 11:39Aicina pieteikt Goda un Atzinības rakstu saņēmējus

Vārkavas novada dome aicina līdz š.g. 13. oktobrim plkst. 16.30 pieteikt pretendentus Goda un Atzinības rakstu saņemšanai. Goda un Atzinības rakstus piešķir par nozīmīgiem darbiem, sasniegumiem un ieguldījumiem Vārkavas novada attīstībā, saimnieciskajā un sabiedriskajā darbībā, kultūras un izglītības, kā arī citās novadam nozīmīgās jomās, kas paveikti iepriekšējā gadā vai par nopelniem ilgākā laika posmā. Ierosinājumus piešķirt Goda rakstu var iesniegt novada domes deputāti, novada domes nodaļu vadītāji, iestāžu un uzņēmumu vadītāji, novada iedzīvotāji vai iedzīvotāju grupas.

Pieteikums (pretendenta vārdu, uzvārdu un nelielu aprakstu par darba jomu vai īpašiem nopelniem) jāiesniedz Vārkavas novada domē (Skolas iela 5, Vecvārkava, Upmalas pagasts, Vārkavas novads) personiski vai elektroniski (parakstītu ar drošu elektronisko parakstu), pieteikumu adresējot uz dome@varkava.lv.

  Vārkavas novada domes Atzinības raksta piešķiršanas kārtības nolikums

 Vārkavas novada domes Goda raksta piešķiršanas kārtības nolikums. 

Goda un Atzinības raksti tiks pasniegti Latvijas Republikas Proklamēšanas gadadienas svinībās.

02.10.2017, 13:51Aicinājums novada iedzīvotājiem

 

Tuvojoties svecīšu vakariem, aicinām novada iedzīvotājus savlaicīgi sakopt savu piederīgo kapu kopiņas!

29.09.2017, 08:16Vārkavas novada dome sveic Skolotāju dienā

28.09.2017, 16:11Vārkavas novada domes ārkārtas sēde
Vārkavas novada domes ārkārtas sēde

Vārkavas novada pašvaldības domes ārkārtas sēde notiks š.g. 29.septembrī  plkst. 13.00 Vecvārkavā, Skolas ielā 5, Kultūras centra zālē. Sēdes darba kārtība.

25.08.2017, 14:23Vārkavas novada dome aicina darbā Rimicānu pirmsskolas izglītības iestādes VADĪTĀJU

 

Vārkavas novada dome, reģistrācijas Nr. 90000065434, aicina darbā Rimicānu pirmsskolas izglītības iestādes VADĪTĀJU (profesijas klasifikators 1345 03):

Prasības pretendentiem (-ēm): 

-   augstākā izglītība pedagoģijā un pirmsskolas skolotāja kvalifikācija, kas iegūta augstākajā vai vidējā profesionālajā izglītībā;

-     pieredze izglītības iestādes vadības darbā;

-     valsts valodas zināšanas augstākajā pakāpē;

-     spēja strādāt radoši un inovatīvi;

-     labas komunikācijas un argumentācijas prasmes,  precizitāte un augsta atbildības sajūta;

-     labas iemaņas darbā ar datoru - MS Office, MS Excel, Power Point 

 

Lasīt vairāk...
25.09.2017, 14:41Vuorkovys nūvodā gasteis volūdys pietnīki

 Itymā nedeļgolā Vuorkovys nūvodu apmekleis gosti nu Reigys i Rēzeknis — volūdys pietnīki Sanda Rapa i Armands Kūceņš. Jūs interesej izzynuot Vuorkovys nūvoda dzeivuotuoju volūdys lītojumu i vītvuordu izaceļšonu. Deļ tuo gasteišonys laikā jī gryb tiktīs ar cylvākim, kuri varātumem pastuosteit koč kū par nūvoda vītvuordim, vacvuordim, mutvuordu folkloru.

Sastdiņ 30. septembrī, sešuos stuņdēs vokorā Kulturys centra zalā (Školys īlā 5, Vacvuorkovā) vysi aicynuoti iz vakarēšonu. Vokora gaitā latgalīšu kulturys entuziasts Armands Kūceņš pastuosteis par Sibirejā dzeivojūšajim vuorkavīšim, kuri 1899. godā aizbrauce dzeivuot iz Tomskys apgobola Kryvašeinys rajonu. Ekspedicejis laikā ir pīfiļmāti video i sataiseitys biļdes, kurys vokorā tiks vysim paruodātys. Īspiejams, ka Sibirejā dzievojūšī latgalīši ar pavuordem Dambeits, Dolgais, Gavars, Lozdāns, Onckuļs, Plyuda, Pluoņs, Pūdžs, Rusiņs, Spūļs, Strods, Šnepsts, Vaivods, Vonogs, Vuolonts i Zeile ir niulinejūs Vuorkovys nūvoda dzeivuotuoju rodi.

Latvejis Universiteta Latvīšu volūdys instituta pietneica Sanda Rapa pastuosteis par vītvuordu tolku i instituta pietejumim. Daudzi godu garumā jei pietej dažaidu vītu vītvuordu nūsaukumus i tūs izaceļšonu.

Iz vakareišonu aicynuoti ir vysi, kurim iņteresej volūdys i viesturis vaicojumi. Taipoš gosti gryb dzierdēt ari Vuorkovys nūvoda dzeivuotuoju stuostus, dzīsmis, folkloru i c. Iz itū šaļti jau asam apzynovuš naz cik cylvāku, kuri gryb i var pastuosteit pietnīkim nūdereigu informaceju, tok vysleidze aicynojam atsasaukt ari cytus!

Vaira informacejis zvonūt pa tel. nr.  20385972 (Dagneja).

27.09.2017, 10:59Par godu Latvijas simtgadei novadā ir iestādīti 100 ozoliņi

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Vārkavas novada dome aicināja novada ģimenes savā zemē, pie savas dzimtas mājas iestādīt ozolu. Stādu saņemšanai bija pieteikušās 37 novada ģimenes,  un nu visi 100 ozoliņi ir iestādīti.  

Lai gan sākotnējā akcijas ideja bija ozoliņus stādīt publiski pieejamās vietās, dome nolēma piedāvāt ozoliņu stādus tieši novada ģimenēm, jo Latvijas spēks ir tās cilvēkos.  Iestādītais ozoliņš būs kā atgādinājums, par Latvijas simto gadadienu, par valsts brīvību un iespēju pašiem veidot savus likteņus un vēsturi.

Paldies par atsaucību! Lai iestādītie ozoliņi aug lieli un pulcē ap sevi cilvēkus! Ozolu stādīšanas akciju koordinēja Latgales plānošanas reģions un ozoliņu stādiņus nodrošināja AS “Latvijas valsts meži”.

 

25.09.2017, 16:13Vanagu tautu deju kolektīvs aicina jaunus dejotgribētājus!
Vanagu tautu deju kolektīvs aicina jaunus dejotgribētājus!

Ja tev ir vēlme griezties jautrā deju solī, apmeklēt mēģinājumus un uzstāties pasākumos — nāc un droši pievienojies atraktīvajam Vanagu tautu deju kolektīvam! Mēģinājumi noteik reizi nedēļā Vanagu IAC zālē. Papildu informācija, zvanot kolektīva vadītājai Ivetai Isajevai (T.: 26149431).

22.09.2017, 15:27Vārkavas novada dome aicina darbā Kultūras centra vadītāju
Vārkavas novada dome aicina darbā  Kultūras centra vadītāju

Vārkavas novada dome, reģistrācijas Nr. 90000065434, aicina darbā Vārkavas novada kultūras centra vadītāju (profesijas klasifikatora kods – 1431 01).

 

Galvenie darba pienākumi:

·         vadīt kultūras centra darbu;

·         noteikt galvenos attīstības virzienus un prioritātes kultūras centra darbībā;

·         veikt finanšu plānošanu un piesaisti;

·         nodrošināt iestādes budžeta izpildi un kontroli;

 

 

 

Lasīt vairāk...
21.09.2017, 14:50Vārkavas novada pašvaldības domes kārtējā sēde
Vārkavas novada pašvaldības domes kārtējā sēde

Vārkavas novada pašvaldības domes kārtējā sēde notiks š.g. 26. septembrī plkst. 10.00 Vecvārkavā, Skolas ielā 5, Kultūras centra zālē. Sēdes darba kārtība.
 

21.09.2017, 11:16Sociālā dienesta paziņojums Vārkavas novada iedzīvotājiem

20.09.2017, 09:38Folkloras kopa "Dzeipurs" meklē jaunus dalībniekus
Folkloras kopa

Folkloras kopa "Dzeipurs" meklē jaunus dalībniekus! Mēģinājumi notiek vienreiz nedēļā piektdienās plkst. 10.00 Arendoles bibliotēkas telpās. Pieteikšanās un papildu iznformācija zvanot kopas vadītājam Andrejam Vingrim pa tālr.:  26361789, vai rakstot uz e-pastu: arendole1@inbox.lv

15.09.2017, 10:16Vārkavas novada domes komiteju apvienotā sēde
Vārkavas novada domes komiteju apvienotā sēde

Vārkavas novada domes Finanšu komitejas, Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas, Attīstības un infrastruktūras komitejas apvienotā sēde notiks š. g. 19.septembrī plkst. 10:00 Vecvārkavā, Skolas ielā 5, Kultūras centra zālē. Sēdes darba kārtība.

13.09.2017, 16:16Jaunu dalībnieku uzņemšana pašdarbības kolektīvos

Pašdarbības kolektīvi  "Savādi gan",  "Melodīva" un   "Dziedi līdzi" meklē jaunus dalībniekus!

Mēģinājumu saraksts:  "Savādi gan" otrdienās Rožkalnu KN 19:00, "Melodīva" trešdienās Vārkavas TN 17:00,  "Dziedi līdzi" ceturtdienās Vanagu IAC 19:00.

Pieteikšanās un papildu informācija, zvanot kolektīvu vadītājai Līgai Gžibovskai pa tālr:  28780995.

 

 

13.09.2017, 14:01Vārkavas novada pašvaldības dome izsludina kandidātu pieteikšanos uz sezonas vakancēm - APKURES/KRĀŠŅU KURINĀTĀJS
Vārkavas novada pašvaldības dome izsludina kandidātu pieteikšanos uz sezonas vakancēm - APKURES/KRĀŠŅU KURINĀTĀJS

Vārkavas novada pašvaldības dome izsludina kandidātu pieteikšanos uz sezonas vakancēm  (uz noteiktu laiku) - APKURES/KRĀŠŅU KURINĀTĀJS (profesijas kods: 818204).

Prasības pretendentiem:

• atestācijas apliecība katlu iekārtu apkalpošanā;
• labas komunikācijas un sadarbības prasmes;
• spēja pastāvīgi plānot darbu;
• augsta atbildības sajūta.


Pieteikumu, CV un izglītības dokumentus iesniegt personīgi līdz 2017. gada 22. septembrim plkst. 16.00 Vārkavas novada domē, Skolas ielā 5, Vecvārkavā, Upmalas pagastā, Vārkavas novadā.
Tālrunis uzziņām: 28239646.

12.09.2017, 11:26Dzejas dienu pasākumi vidusskolā

31.08.2017, 15:06Iespēja pieteikties, saņemt un iestādīt savās mājās ozoliņu

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Vārkavas novada dome aicina novada ģimenes un mājsaimniecības pie savas mājas vai savā zemē iestādīt ozoliņu. Ozolu stādus bez maksas nodrošina A/S “Latvijas valsts meži”. Ozoliņu saņemšanai lūdzam pieteikties līdz 20. septembrim.  Iedzīvotāji ozoliņus varēs saņemt 21. un 22. septembrī lielākajos novada ciemos. Viena ģimene var saņemt līdz 3 ozoliņu stādiem.

Atgādinām, ka stādot  ozolu, ir rūpīgi jāizvēlas tam atbilstoša vieta un jāatceras, ka ozols izaug par lielu koku, ar lielu zaru vainagu un sakņu sistēmu.

 Precīzāka informācija par akciju un ozolu saņemšanu tiks sniegta pieteikšanās laikā.

 

05.09.2017, 13:57Vārkavas novada 9. atklātais čempionāts vieglatlētikā

Vairāk informācijas nolikumā.

13.09.2017, 08:11Iespēja mācīties spēlēt džambas pamatus

13.09.2017, 15:05Svecīšu vakari Vārkavas novada kapsētās 2017.gadā
Svecīšu vakari Vārkavas novada kapsētās 2017.gadā

14. oktobrī Rožkalnu pagastā: Lazdānu kapos plkst. 13.00, Āpšu kapos plkst. 14.00, Strodu kapos plkst. 15.00, Augšmuktu kapos plkst. 16.00

 

21. oktobrī Vārkavas pagastā: Klaparu kapos plkst. 13.00, Borbaļu kapos plkst. 14.00, Stabuļnīku kapos plkst. 15.00, Pilišku kapos plkst. 16.00

 

28. oktobrī Upmalas pagastā: Vanagu kapos plkst. 13.30, Vārkavas kapos plkst. 15.00. 

 

12.09.2017, 11:09Veselības projekta aktivitātes augustā
Veselības projekta aktivitātes augustā

Vārkavas novada dome sadarbībā ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru realizē projektu “Veselības veicināšanas un profilakses pasākumi vietējai sabiedrībai Vārkavas novadā”, projekts tiek realizēts ESF  Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa „Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2 pasākuma „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Vārkavas novada sabiedrībai. Projekta galvenās darbības tiks vērstas uz iedzīvotāju neveselīgo paradumu maiņu, fizisko aktivitāšu veicināšanu, uzlabojot savu vispārējo veselības stāvokli, kā arī veicot sirds un asinsvadu slimību profilaksi, onkoloģijas profilaksi, perinatālās un neontālās veselības veicināšanu. Lai veicinātu garīgās veselības stiprināšanu, tiks organizētas psihologu lekcijas un nodarbības, kā arī tiks nodrošināti īpaši pasākumi senioriem. Daudzas aktivitātes vērstas uz vidusskolas un pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņiem un viņu vecākiem. Laika posmā no 2017. gada līdz 2019. gadam projekta aktivitātēs paredzēts iesaistīt vismaz 425 personas.

 

Lasīt vairāk...
12.09.2017, 10:07Piedzīvojumu skrējiens “Vārkavas bezceļi 2017” noskriets
Piedzīvojumu skrējiens “Vārkavas bezceļi 2017” noskriets

8. septembrī notika viens no gaidītākajiem septembra pasākumiem piedzīvojumu meklētājiem - skrējiens “Vārkavas bezceļi 2017”, kas Vecvārkavā norisinājās jau divpadsmito reizi. Šogad ierastais skrējiena maršruts tika nedaudz mainīts, jo lielo lietavu dēļ daži trases posmi ir applūduši. Distances garums, kas bija jāpievar skrējējiem bija 8,2 km. Kopumā sacensībās piedalījās 80 dalībnieki – Vārkavas vidusskolas skolēni, vietējie iedzīvotāji, Preiļu izglītības iestāžu skolēni, jaunsargu vienības pārstāvji, Riebiņu vidusskolas skolēni u.c.

Lasīt vairāk...
08.09.2017, 11:06Paziņojums Vārkavas pagasta iedzīvotājiem
Paziņojums Vārkavas pagasta iedzīvotājiem

Saistībā ar informācijas apkopošanu par plūdu izraisītajiem zaudējumiem, 12. septembrī no 10.00 līdz 12.00 Pilišķos (Pilišķu saietu namā) ieradīsies lauku attīstības speciāliste Ilga Ušacka. Visi tie, kuri vēlas sniegt informāciju par plūdu skartajiem sējumiem un bojā gājušo sienu, aicināti ierasties un ziņot par zaudējumiem, līdzi ņemot  izdrukātas LAD vienotās sistēmas lauku bloku kartes.

Lauku attīstības speciāliste 18. septembrī laikā no 10.00 līdz 14.00  būs Vārkavā (Vārkavas pagasta pārvaldes telpās). Tāpat aicinām līdzi ņemt bloku kartes, taču ja tas nav iespējams, tās varēs izdrukāt arī klātienē.

Informāciju par plūdu radītajiem zaudējumiem līdz 2. oktobrim var sniegt  arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) un Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās iestādēs.

 

 

04.09.2017, 15:57Aicina piedalīties tradicionālajā piedzīvojumu skrējienā "Vārkavas bezceļi"

Vairāk informācijas  nolikumā.

07.09.2017, 11:10Vārkavas novada dome, aicina iesniegt pieteikumus Vārkavas novada domes komisijas locekļa kandidatūrai
Vārkavas novada dome, aicina iesniegt pieteikumus Vārkavas novada domes komisijas locekļa kandidatūrai

Vārkavas novada dome, aicina iesniegt pieteikumus Vārkavas novada domes komisijas locekļa kandidatūrai šādām komisijām:

•Īpašuma atsavināšanas komisija  

•Darījumu ar lauksaimniecības zemi izvērtēšanas komisija.

 

Iesniegumus sūtīt līdz 2017.gada 15.septembrim uz e-pastu dome@varkava.lv vai pa pastu Skolas iela 5, Vecvārkava, Upmalas pag., Vārkavas novads, LV-5335.

Ar piemērotākajiem kandidātiem sazināsimies 2 nedēļu laikā pēc pieteikšanās termiņa beigām.

 

Iesniegums

 

Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.07.2019 15:39:32

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »