Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 23.04.2017 13:03
Jurģis, Juris, Georgs
Dienas teikums

Visvairāk laika aizņem tās darbības, kas nekad netiek uzsāktas.      /Dž. R. R. Tolkins/

 

 

16. aprīlī Lieldienu lustes Vanagos


16.aprīlī Lieldienu fotoorientēšanās kauss

Pavasaris, kad mostas daba un šķiet atdzīvojas pat akmeņi, ir visīstākais laiks, lai pamodinātu arī sevi. Tādēļ – Vārkavas novada Kultūras centrs ar Vārkavas novada domes atbalstu jau trešo gadu pēc kārtas organizē Lieldienu fotoorientēšanās kausu, kas šogad norisināsies 16. aprīlī plkst 14:00 Vecvārkavas ciema teritorijā. Iepriekšējos gadus šī aizraujošā aktivitāte norisinājās Vanagos, bet šogad fotoorientēšanās sacensību trase tiks veidota Vecvārkavas ciemā, lai Vārkavas novada iedzīvotājus un viesus mudinātu no jauna iepazīt un ieraudzīt interesantākās vietas tieši Vecvārkavā.

Tāpat kā iepriekšējos gados, noteikumi fotoorientēšanās sacensībām nav mainījušies – aicinām piedalīties komandas 3 cilvēku sastāvā. Arī šogad sacensību dalībniekiem nav vecuma ierobežojuma. Trase tiks izvietota Vecvārkavas ciema teritorijā, kurā komandas tiks aicinātas atrast un nofotografēties pie interesantiem Vecvārkavas ciemata objektiem. Visātrākās 3 komandas, kas būs savākušas vislielāko punktu skaitu  tiks pie uzvarētāju kausiem un balvām.

Lieldienu fotoorientēšanās  kausam Vecvārkā var reģistrēties zvanot uz tel. nr. 26615630, rakstot uz jolanta.smilga@varkava.lv vai sacensību dienā no plkst. 13:30 līdz 14:00 Vecvārkavas brīvdabas estrādē.

Ar pārējiem noteikumiem var iepazīties šeit!

 


Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.11.2010 10:18:22

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Tuberkuloze (TB) ir ārstējama infekcijas slimība, ko izraisa tuberkulozes nūjiņa Mycobacterium tuberculosis. TB izplatās gaisa – pilienu ceļā no cilvēka uz cilvēku. TB ierosinātājs apkārtējā vidē izplatās pa gaisu – TB pacientam klepojot, šķaudot, spļaujot, runājot, dziedot, elpojot. Ar TB nevar inficēties sarokojoties vai sasveicinoties, no kukaiņu un dzīvnieku kodumiem, skūpstoties, kopīgi lietojot virtuves piederumus, apģērbu un citus sadzīves priekšmetus, pārlejot asinis. TB visbiežāk skar plaušas, bet var skart arī citas ķermeņa daļas, piemēram, nieres, kaulus, limfmezglus vai smadzenes.

Visbiežāk TB simptomi sāk izpausties pakāpeniski. Sākumā tie ir praktiski nemanāmi, bet ar laiku progresē un kļūst izteiktāki. Izteiktākie TB simptomi ir klepus ar vai bez krēpām, kas ilgst vairāk kā trīs nedēļas, paaugstināta ķermeņa temperatūra, svara zudums, svīšana naktīs, ēstgribas zudums, nespēks un nogurums. Retāk TB saslimšanas gadījumā novērojams: asiņu piejaukums krēpām, elpas trūkums, sāpes krūtīs. Noteikti jāvēršas pie ārsta, ja 3-4 nedēļas ir vismaz viens no šiem simptomiem.

TB simptomi var būt praktiski nemanāmi, tāpēc nepieciešams rūpēties par savu veselību un veikt profilaktiskās veselības pārbaudes pie ģimenes ārsta reizi gadā, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt plaušu rentgenoloģisko izmeklēšanu.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »