Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 21.04.2018 18:21
Marģers, Anastasija
Dienas teikums

Uzveiktas bailes piešķir mums spēku. /V. Igo/

 

 

16. aprīlī Lieldienu lustes Vanagos


16.aprīlī Lieldienu fotoorientēšanās kauss

Pavasaris, kad mostas daba un šķiet atdzīvojas pat akmeņi, ir visīstākais laiks, lai pamodinātu arī sevi. Tādēļ – Vārkavas novada Kultūras centrs ar Vārkavas novada domes atbalstu jau trešo gadu pēc kārtas organizē Lieldienu fotoorientēšanās kausu, kas šogad norisināsies 16. aprīlī plkst 14:00 Vecvārkavas ciema teritorijā. Iepriekšējos gadus šī aizraujošā aktivitāte norisinājās Vanagos, bet šogad fotoorientēšanās sacensību trase tiks veidota Vecvārkavas ciemā, lai Vārkavas novada iedzīvotājus un viesus mudinātu no jauna iepazīt un ieraudzīt interesantākās vietas tieši Vecvārkavā.

Tāpat kā iepriekšējos gados, noteikumi fotoorientēšanās sacensībām nav mainījušies – aicinām piedalīties komandas 3 cilvēku sastāvā. Arī šogad sacensību dalībniekiem nav vecuma ierobežojuma. Trase tiks izvietota Vecvārkavas ciema teritorijā, kurā komandas tiks aicinātas atrast un nofotografēties pie interesantiem Vecvārkavas ciemata objektiem. Visātrākās 3 komandas, kas būs savākušas vislielāko punktu skaitu  tiks pie uzvarētāju kausiem un balvām.

Lieldienu fotoorientēšanās  kausam Vecvārkā var reģistrēties zvanot uz tel. nr. 26615630, rakstot uz jolanta.smilga@varkava.lv vai sacensību dienā no plkst. 13:30 līdz 14:00 Vecvārkavas brīvdabas estrādē.

Ar pārējiem noteikumiem var iepazīties šeit!

 


Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 23.11.2010 10:18:22

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »