Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 17.11.2019 08:10
Hugo, Uga, Uģis
Dienas teikums

Mīlestība ir vienīgais, kas dara dzīvi panesamu, kas līdzsvaro bezjēgu. /Benita Veisberga/

Vasaras viesu māja „Vingri”

 


Atrodas Rožkalnu pagasta Vingros, Dubnas krastā. Viesu māja piedāvā naktsmītnes (4 vietas), viesību zāli ar kamīnu (10 personām), infrasarkano staru saunu, melno pirti, pirtnieka pakalpojumus, peldēšanos, makšķerēšanu, laivu nomu, piknika un telšu vietu, kā arī nobaudīt bišu dravas produktus.
Viesus uzņem no maija līdz septembrim.
Tālrunis: 26319486 (Jānis Vingris).
 
 
 
 
 

 
 
Viesu māja „Ludmila” 

Atrodas Vārkavas pagasta Bučkās, Bleidas ezera krastā.

 Viesu mājai “Ludmilas”

 

Piedāvājums un cenas: 

- mazā banketu zāle (20 cilvēkiem) – 30.00 EUR/diennaktī;

- lielā banketu zāle (50 cilvēkiem) cena pēc vienošanās.

Ir iespēja gatavot pašiem. Virtuve aprīkota ar gāzes plīti, ir ledusskapis, trauki.     Naktsmītnēm var izmantot istabu ar 10 gultas vietām – 30.00 EUR/diennaktī.

- Pirts 30.00 EUR, (par 3 stundām, par pirts kurināšanu katra nākamā stunda 10.00 EUR )

- Divas atpūtas mājiņas (ar virtuvi, dušu, tualeti) 3 personām, 30.00 EUR/diennaktī.

- Ugunskura un telšu vietas.

Viesus uzņem no maija līdz septembrim.

Tālrunis 29571408 (Sergejs Ļeonovs).

                                                    25987142 (Natālija Leonova)

 

Lai Jums jauka atpūta! Gaidām Jūsu zvanus un priecāsimies redzēt mūsu viesu mājā!

 


 


Arendoles muiža

 

Latgales laukos, Dubnas upes krastā, senatnīga parka ieskauta Arendoles muiža vēsturiskajos avotos minēta jau 16. gs. No 19. gs. vidus Arendoles muiža pieder grāfam Staņislavam Plāteram – Zībergam, kur no šī laika ir saglabājusies liecība – atskaite Rīgas gubernatoram par brīvlaišanas likuma tulkošanu latgaliešu valodā, sarakstīta Arendoles muižā. 

Muižā dzimis gleznotājs Bolislavs Tumaševičs, ciemojās poļu sacelšanās varone Emilija Plātere, I Pasaules kara laikā uzturējās krievu dzejnieks Nikolajs Gumiļovs, muižā dzīvoja un gleznoja Latgales patriots un mākslinieks Ontons Kūkojs. 

Arendoles muižas kungu māja laika gaitā tika vairakkārt pārbūvēta un savu tagadējo izskatu historisma stilā ieguvusi pēdējās pārbūves laikā 19. gs. beigās. Kungu māja tika pielāgota ciemiņu uzņemšanai, baļļu rīkošanai un tā kalpoja kā medību pils. Tika uzbūvētas vairākas saimniecības ēkas, kā arī ciemiņu zirgu un ratu vajadzībam lieli divstāvīgi zirgu staļļi. Ap to laiku muižai pieder 500 ha zemes un 5000 ha mežs. Lai arī muižnieks dzīvo Francijā, viņš uz Arendoli atbrauc divas reizes gadā, lai pārbaudītu tās darbību. 

Arendoles muižas senatnīgajā parkā aug dažādas koku un krūmu sugas, arī leģendām apvītais miera, mīlestības un labas gribas simbols, maģiskais augs – baltais āmulis. 

No 2001. gada Arendoles muižas kungu māja tiek saudzīgi restaurēta, izmantojot autentiskas restaurācijas metodes un materiālus. Kungu mājā ir apskatāms 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma Latgales muižu interjers.

Nakšņošanai pieejamas:

  • divvietīga istaba «Mažorelle»;
  • divvietīga istaba «Okra»;
  • divvietīga istaba «Rose» ar divām atsevišķām gultām.

Cena par istabu EUR 70, ar brokastīm divām personām.

Visā naktsmītnē ir pieejams bezmaksas bezvadu internets. Uz vietas ir pieejama bezmaksas privātā autostāvvieta.

Numuriem ir koplietošanas vannas istaba. Naktsmītne par papildmaksu piedāvā grila iekārtas un melno tvaika pirti blakus upei. Maltītes tiek nodrošinātas pēc pieprasījuma un par papildmaksu. 

Lūdzam naktsmītnes rezervēt vismaz 3 dienas iepriekš zvanot pa tālr. +371 29421413 vai booking.com.

 

 

 

 
Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 20.11.2015 15:24:43

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Marika Smane
Tālrunis: 20385972

Notikumu kalendārs
forward
forward
Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »