Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 21.03.2018 03:12
Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts
Dienas teikums

Uzveiktas bailes piešķir mums spēku. /V. Igo/

Vasaras viesu māja „Vingri”

 


Atrodas Rožkalnu pagasta Vingros, Dubnas krastā. Viesu māja piedāvā naktsmītnes (4 vietas), viesību zāli ar kamīnu (10 personām), infrasarkano staru saunu, melno pirti, pirtnieka pakalpojumus, peldēšanos, makšķerēšanu, laivu nomu, piknika un telšu vietu, kā arī nobaudīt bišu dravas produktus.
Viesus uzņem no maija līdz septembrim.
Tālrunis: 26319486 (Jānis Vingris).
 
 
 
 
 

 
 
Viesu māja „Ludmila” 

Atrodas Vārkavas pagasta Bučkās, Bleidas ezera krastā.

 Viesu mājai “Ludmilas”

 

Piedāvājums un cenas: 

- mazā banketu zāle (20 cilvēkiem) – 30.00 EUR/diennaktī;

- lielā banketu zāle (50 cilvēkiem) cena pēc vienošanās.

Ir iespēja gatavot pašiem. Virtuve aprīkota ar gāzes plīti, ir ledusskapis, trauki.     Naktsmītnēm var izmantot istabu ar 10 gultas vietām – 30.00 EUR/diennaktī.

- Pirts 30.00 EUR, (par 3 stundām, par pirts kurināšanu katra nākamā stunda 10.00 EUR )

- Divas atpūtas mājiņas (ar virtuvi, dušu, tualeti) 3 personām, 30.00 EUR/diennaktī.

- Ugunskura un telšu vietas.

Viesus uzņem no maija līdz septembrim.

Tālrunis 29571408 (Sergejs Ļeonovs).

                                                    25987142 (Natālija Leonova)

 

Lai Jums jauka atpūta! Gaidām Jūsu zvanus un priecāsimies redzēt mūsu viesu mājā!

 


  

Atpūtas vieta „Upes mājas”

 

 

          Atrodas Upmalas pagasta Vecvārkavā, Upes ielā 13, gleznainā Dubnas krastā.

 

Tālrunis: 29344705 (Renāte Andiņa).

 

         "Upes māju" saimnieces Renātes Andiņas stāstījums par šo vietu: "Es sēžu uz savas mājas balkona basās kājās ieautiem gumijas zābakiem uz apgāzta spaiņa. Esmu piekususi. Tā jau vienmēr. Eju, eju, daru, daru... Īsti nav laika apsēsties. Tālumā kaut kur svešs sunītis rej, dzērves upeslīčos kliedz, migla nāk pagalmā, pierunā rasā muti nomazgāt.
          Esmu laimīga un mierīga savās mājās. Un labprāt aicināšu jūs ciemos. Uz savu pludmali, kur šūposieties, pasēdēsiet mājiņā, kurināsiet ugunskuru, desiņas smaržos; pirms līšanas teltīs, noiesiet lejā pa kāpnītēm nomazgāt kājas. Upes ūdenī mazgājot, nekādas ziepes nevajag. Ja nebūsiet lepni, palūgsiet, lai atnesu puķu sīpolus un dzeltenos redīsus, ko piekosties vakariņu sautējumam. Katlu es jums iedošu. Varbūt arī kartupeļus un burkāniņus, gaļa gan būs pašiem jāpieliek.
          Ja sapratīšu, ka esat labi cilvēki, es jums pirti iekurināšu, izmērcēšu puišu un meitu slotas. Ja jums būs nauda, paaicināšu sertificētu pirtnieku.
          Pavisam bez naudas es jums izrādīšu savu muzejiņu, pastāstīšu par daudzām savām mantām, kas visas ir ar manu senču roku pieskārienu auru.
          Jums ļoti ilgi tajā vakarā negribēsies gulēt iet, jo vasaras nakts būs darījusi savu. Tā būs iesūkusies jūsu ķermeņos, smilgas sanēs, kalmes reibinās, neaizmirstulītes naivas acīs lūkosies, un upe mierīga turpinās savu mūžīgo ceļu. Ugunskuriņš sprakstēs, odi vakariņos, un es jums stāstīšu par savas mājas spoku, par Vārkavas muižu ar tās muižniecisko biogrāfiju, par Lielo Nīcgales akmeni, kuru, gailim nodziedot, velns dusmās nometis pašā meža vidū, pats vēl nezinādams, ka ir nesis Latvijā lielāko laukakmeni. Es izstāstīšu jums ceļu uz Daugavas lokiem, uz Velnezeru, uz Aglonu un Karaļkalnu. Es vēl daudz jums varēšu izstāstīt, piemēram, par Šempeļa kalnu, kur senie latgaļi glabāti vienkočos stāvus. Jums tikai divas lietas vajadzīgas - vēlme un interese. Nu, labi - vēl sava zemīte jāmīl.
          Tā es te vakaros pasēžu. Uz apgāzta spaiņa, basās kājās ieautiem gumijas zābakiem...un esmu vienkārši laimīga..."

 

 

 "Upes māju" skati.
Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 20.11.2015 15:24:43

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »