Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 27.04.2017 04:18
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Dienas teikums

Dzīve sašaurinās vai paplašinās proporcionāli drosmei. /A. Nina/

Vasaras viesu māja „Vingri”

 


Atrodas Rožkalnu pagasta Vingros, Dubnas krastā. Viesu māja piedāvā naktsmītnes (4 vietas), viesību zāli ar kamīnu (10 personām), infrasarkano staru saunu, melno pirti, pirtnieka pakalpojumus, peldēšanos, makšķerēšanu, laivu nomu, piknika un telšu vietu, kā arī nobaudīt bišu dravas produktus.
Viesus uzņem no maija līdz septembrim.
Tālrunis: 26319486 (Jānis Vingris).
 
 
 
 
 

 
 
Viesu māja „Ludmila” 

Atrodas Vārkavas pagasta Bučkās, Bleidas ezera krastā.

 Viesu mājai “Ludmilas”

 

Piedāvājums un cenas: 

- mazā banketu zāle (20 cilvēkiem) – 30.00 EUR/diennaktī;

- lielā banketu zāle (50 cilvēkiem) cena pēc vienošanās.

Ir iespēja gatavot pašiem. Virtuve aprīkota ar gāzes plīti, ir ledusskapis, trauki.     Naktsmītnēm var izmantot istabu ar 10 gultas vietām – 30.00 EUR/diennaktī.

- Pirts 30.00 EUR, (par 3 stundām, par pirts kurināšanu katra nākamā stunda 10.00 EUR )

- Divas atpūtas mājiņas (ar virtuvi, dušu, tualeti) 3 personām, 30.00 EUR/diennaktī.

- Ugunskura un telšu vietas.

Viesus uzņem no maija līdz septembrim.

Tālrunis 29571408 (Sergejs Ļeonovs).

                                                    25987142 (Natālija Leonova)

 

Lai Jums jauka atpūta! Gaidām Jūsu zvanus un priecāsimies redzēt mūsu viesu mājā!

 


  

Atpūtas vieta „Upes mājas”

 

 

          Atrodas Upmalas pagasta Vecvārkavā, Upes ielā 13, gleznainā Dubnas krastā.

 

Tālrunis: 29344705 (Renāte Andiņa).

 

         "Upes māju" saimnieces Renātes Andiņas stāstījums par šo vietu: "Es sēžu uz savas mājas balkona basās kājās ieautiem gumijas zābakiem uz apgāzta spaiņa. Esmu piekususi. Tā jau vienmēr. Eju, eju, daru, daru... Īsti nav laika apsēsties. Tālumā kaut kur svešs sunītis rej, dzērves upeslīčos kliedz, migla nāk pagalmā, pierunā rasā muti nomazgāt.
          Esmu laimīga un mierīga savās mājās. Un labprāt aicināšu jūs ciemos. Uz savu pludmali, kur šūposieties, pasēdēsiet mājiņā, kurināsiet ugunskuru, desiņas smaržos; pirms līšanas teltīs, noiesiet lejā pa kāpnītēm nomazgāt kājas. Upes ūdenī mazgājot, nekādas ziepes nevajag. Ja nebūsiet lepni, palūgsiet, lai atnesu puķu sīpolus un dzeltenos redīsus, ko piekosties vakariņu sautējumam. Katlu es jums iedošu. Varbūt arī kartupeļus un burkāniņus, gaļa gan būs pašiem jāpieliek.
          Ja sapratīšu, ka esat labi cilvēki, es jums pirti iekurināšu, izmērcēšu puišu un meitu slotas. Ja jums būs nauda, paaicināšu sertificētu pirtnieku.
          Pavisam bez naudas es jums izrādīšu savu muzejiņu, pastāstīšu par daudzām savām mantām, kas visas ir ar manu senču roku pieskārienu auru.
          Jums ļoti ilgi tajā vakarā negribēsies gulēt iet, jo vasaras nakts būs darījusi savu. Tā būs iesūkusies jūsu ķermeņos, smilgas sanēs, kalmes reibinās, neaizmirstulītes naivas acīs lūkosies, un upe mierīga turpinās savu mūžīgo ceļu. Ugunskuriņš sprakstēs, odi vakariņos, un es jums stāstīšu par savas mājas spoku, par Vārkavas muižu ar tās muižniecisko biogrāfiju, par Lielo Nīcgales akmeni, kuru, gailim nodziedot, velns dusmās nometis pašā meža vidū, pats vēl nezinādams, ka ir nesis Latvijā lielāko laukakmeni. Es izstāstīšu jums ceļu uz Daugavas lokiem, uz Velnezeru, uz Aglonu un Karaļkalnu. Es vēl daudz jums varēšu izstāstīt, piemēram, par Šempeļa kalnu, kur senie latgaļi glabāti vienkočos stāvus. Jums tikai divas lietas vajadzīgas - vēlme un interese. Nu, labi - vēl sava zemīte jāmīl.
          Tā es te vakaros pasēžu. Uz apgāzta spaiņa, basās kājās ieautiem gumijas zābakiem...un esmu vienkārši laimīga..."

 

 

 "Upes māju" skati.
Pēdējo reizi izmaiņas veiktas: 20.11.2015 15:24:43

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Tuberkuloze (TB) ir ārstējama infekcijas slimība, ko izraisa tuberkulozes nūjiņa Mycobacterium tuberculosis. TB izplatās gaisa – pilienu ceļā no cilvēka uz cilvēku. TB ierosinātājs apkārtējā vidē izplatās pa gaisu – TB pacientam klepojot, šķaudot, spļaujot, runājot, dziedot, elpojot. Ar TB nevar inficēties sarokojoties vai sasveicinoties, no kukaiņu un dzīvnieku kodumiem, skūpstoties, kopīgi lietojot virtuves piederumus, apģērbu un citus sadzīves priekšmetus, pārlejot asinis. TB visbiežāk skar plaušas, bet var skart arī citas ķermeņa daļas, piemēram, nieres, kaulus, limfmezglus vai smadzenes.

Visbiežāk TB simptomi sāk izpausties pakāpeniski. Sākumā tie ir praktiski nemanāmi, bet ar laiku progresē un kļūst izteiktāki. Izteiktākie TB simptomi ir klepus ar vai bez krēpām, kas ilgst vairāk kā trīs nedēļas, paaugstināta ķermeņa temperatūra, svara zudums, svīšana naktīs, ēstgribas zudums, nespēks un nogurums. Retāk TB saslimšanas gadījumā novērojams: asiņu piejaukums krēpām, elpas trūkums, sāpes krūtīs. Noteikti jāvēršas pie ārsta, ja 3-4 nedēļas ir vismaz viens no šiem simptomiem.

TB simptomi var būt praktiski nemanāmi, tāpēc nepieciešams rūpēties par savu veselību un veikt profilaktiskās veselības pārbaudes pie ģimenes ārsta reizi gadā, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt plaušu rentgenoloģisko izmeklēšanu.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »