Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 10.06.2023 01:31
Malva, Anatols
Dienas teikums

Pasaulei nav gala, un debesīm nav malas. Īstā dzīve ir liela kā pasaule un augsta kā debesis. /Kārlis Skalbe/

08.10.2021, 09:10Notika radošās darbnīcas par veselīgu uzturu

2021. gada 21. septembrī “Ģimenes palīdzības centrs “Ligzda”” sadarbībā ar Eiropas atbalsta fondu vistrūcīgākajām personām, Vārkavas Sociālo dienestu organizēja papildpasākumu radošās darbnīcas – veselīga uztura sabalansēšana un maltītes pagatavošana no pārtikas komplektā pieejamiem produktiem.  Uz pasākumu tika uzaicināta veselīga dzīvesveida konsultante Ināra Gražule, kura pastāstīja par veselīga dzīvesveida ievērošanu.

 Lai saglabātu labu veselību, nepieciešams regulāri pievērst uzmanību dzīvesveidam – veselīgam uzturam, fiziskām aktivitātēm, emocionālai labsajūtai.

Uzturs jeb ikdienas maltītes lielā mērā ietekmē mūsu pašsajūtu un veselības stāvokli. Veselīgs uzturs ir sabalansēts uzturs. Par veselīgu uzturu sauc pārtiku, kurā ir visas cilvēka organismam nepieciešamās uzturvielas, minerālvielas un vitamīni. Veselīgais uzturs ir pēc iespējas daudzveidīgs, kvalitatīvs un cilvēka organismam nekaitīgs.

 

Lasīt vairāk...
08.10.2021, 08:27Vārkavas novadpētniecības muzejs aicina dalīties ar stāstiem

Vārkavas novadpētniecības muzejs meklē senā Vārkavas pagasta pienotavas un krejotavas fotogrāfijas un atmiņu stāstus ekspozīcijas  "Alus vārīšana un siera gatavošana Vārkavas apkārtnē" izveidošanai.  Tāpat vēl aizvien tiek meklēti sadzīves priekšmeti, kas saistīti ar alus darīšanu un piena pārstrādi.

Ja kādam ir senās fotogrāfijas, atmiņu stāsti vai piena pārstrādes priekšmeti, lūdzam, sazināties ar Vārkavas novadpētniecības muzeja vadītāju Elvīru Āboliņu pa tālr.: 27059046.

     

08.10.2021, 09:06Skolas ziņas. Labie darbi

Skolēni ar ģimenēm, skolas darbinieki atsaucās aicinājumam iepriecināt kādu senioru ar rudens veltēm. Mīļu roku sarūpētais 1. oktobrī – Senioru dienā - tika nogādāts SAC “Vārkava”. Lai veselība un prieks senioriem!

Rit Labo darbu nedēļa. Skolēni meklē un atrod idejas, kur veikt kādu labu darbu. Lai arī 6.-9.klases mācās attālināti, skolēni kopā ar ģimenēm dara labus darbus. Lai visiem čaklas rokas un atsaucīga sirds!

Silvija Stankeviča,

Vārkavas vidusskolas mediju pulciņa vadītāja

 

08.10.2021, 08:57Skolas ziņas. Ziedu paklāji - pašu un citu priekam

Septembrī Vārkavas vidusskolas skolēni vēl centās noķert vasaru aiz astes. Lai paildzinātu vasaras noskaņu, tika veidotas divas interesantas izstādes.

Ziedu paklāji “Lietussargi”. To veidošana bija jautrs, radošs process un priekpilns brīdis visu klašu skolēniem.

Sēņu izstāde. Lai izstāde taptu, 1.-6.klašu  skolēni ar vecākiem devās uz mežu, pļavu, lai atrastu interesantus eksponātus. Katrs garāmgājējs vairākas dienas varēja aplūkot šā gada sēņu  guvumu.

 Vērojot šīs izstādes, ikviens varēja gūt gandarījumu un priecāties gan par šīs vasaras krāšņajiem ziediem, gan par sēņu bagātību.

 

Vārkavas vidusskolas  mediju pulciņa dalībniece, 6.klases skolniece Maija Lazdāne

 

08.10.2021, 08:54Skolas ziņas. Pašpārvalžu tikšanās "CEĻĀ AR PAŠPĀRVALDI" Latgalē

2021.gada 30.septembrī notika Latgales reģionālā tiešsaistes tikšanās “CEĻĀ AR PAŠPĀRVALDI”, kuru organizēja Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar biedrību ‘’Pašpārvalžu atbalstam’’.

Tiešsaistes seminārā  piedalījās arī pārstāves no Vārkavas vidusskolas skolēnu parlamenta ‘’Astoņstūris” Līva Vaivode-Šulte un Elīna Ziemele, kā arī SP konsultante Silvija Stankeviča.

Mēs iepazināmies ar atbalsta materiāliem pašpārvaldēm, ar interesantām darba metodēm. Vērojām video pieredzes stāstus. Zoom istabās iepazināmies  ar citu skolu pašpārvalžu darbu, apmainījāmies ar idejām par jauniešu dzīvi. Tika dota lieliska iespēja iedvesmoties no citu skolu organizatoriskā darba pieredzes un veidot sadarbību ar mūsu reģiona skolu pašpārvaldēm. 

 

 

             Līva Vaivode – Šulte, Vārkavas vidusskolas skolēnu  parlamenta ”Astoņstūris” prezidente, mediju pulciņa dalībniece

 

08.10.2021, 08:51Skolas ziņas. Atgriezušies sportotpriekā

Skolēni ir priecīgi, ka beidzot ir iespēja mācīties klātienē un arī aktīvi nodarboties ar sportu.

10. septembrī norisinājās ikgadējais piedzīvojumu skrējiens “Vārkavas bezceļi”, kurā piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieki: gan mūsu skolas skrējēji, gan entuziasti no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām. Skrējienā gūtas dažādas emocijas, jo šogad trase nebija no tām vieglākajām.

Vējainajā 18. septembrī notika Vārkavas novada 13. atklātais čempionāts vieglatlētikā. Neskatoties uz vēso laiku, sportisti uzrādīja labus rezultātus. Čakli rosījās arī skolēni, kuri darbojās kā tiesneši un stadiona darbinieki.

23. septembrī skolēni piedalījās tradicionālajā rudens krosā, kurā katrs cīnījās par kādu no pirmajām trim vietām, lai pēc tam kā skolas komandas dalībnieks rādītu labus rezultātus Preiļos krosa stafetēs.

Lietainajā 25. septembrī Koknesē vieglatlētikas sacensībās piedalījās un personīgos rezultātus uzlaboja Brakovskis Ervīns, Soms Markuss, Sparāns Matīss.

Arī šogad skolas sportisti trešdienās dodas uz Preiļu parka pusstundas skrējienu. Tajā var piedalīties katrs, kam ir vēlme mazliet izkustēties un jauki pavadīt laiku.

 

Elīna Ziemele,

Vārkavas vidusskolas mediju pulciņa dalībniece

 

08.10.2021, 08:47Skolas ziņas. Vasarai pa pēdām

15. septembrī pārgājienos devās 1.-12. klašu skolēni, kuri šajā piedzīvojumā guva ne vien priecīgas emocijas, bet arī neaizmirstamas atmiņas. Katra klase devās uz kopīgi izvēlētām vietām gan pa ierastiem, gan vēl nepazīstamiem, taču nu jau iepazītiem ceļiem.

1.klase iepazina māju “Liniņi” jaukumus; 2. klase baudīja Līksnas muižas parka skaistumu; 3.klase iepazina Vanagus – senlietu krātuvi, kādreizējās skolas sporta laukumu; 4. klase apciemoja Vārkavu – novadpētniecības muzeju-klēti, citas skaistākās vietas; 5. un 12.klases devās uz Jadvigovas “Poto Vējenēm”, kur tika iepazīta vējdzirnavu vēsture un katrai klasei bija savas izklaides; 6.klase iepazina galdnieka profesiju Kazēru galdniecībā un spēlēja spēles Vārkavas parkā; 7. un 8. klases, iepazīstot ceļu caur Kaļviem, devās pētīt Dubnas upes krastu un atpūtas vietas Brokovskos, arī Čukuros; 9.klase iepazina zemnieku saimniecību “Ievas”, kā arī izbaudīja šo jauko vietu.

Pārgājienā katrs guva kādu pieredzi vai pat uzzināja daudz ko jaunu, kā arī pavadīja laiku svaigā gaisā un patīkamā sabiedrībā. Visi varam piekrist, ka pārgājieni bija izdevušies.

 

Nikola Anna Čaunāne,

 Vārkavas vidusskolas mediju pulciņa dalībniece

 

06.10.2021, 10:11Izveidota jaunā Preiļu novada Būvvalde

26. augusta Preiļu novada domes sēdē tika nolemts Apvienot Preiļu novada Būvvaldi, Aglonas novada Aglonas pagasta Būvvaldi un Riebiņu novada Būvvaldi un rezultātā, uz reorganizējamo institūciju bāzes, izveidot Preiļu novada Būvvaldi, kas ir visu reorganizēto novadu Būvvalžu finanšu, mantas, tiesību un saistību pārņēmēja.

 

Lasīt vairāk...
06.10.2021, 09:42“Clean R” pašapkalpošanās portāls – ērtākai pakalpojumu pārvaldībai
“Clean R” pašapkalpošanās portāls – ērtākai pakalpojumu pārvaldībai

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” izveidojis pašapkalpošanās portālu mans.cleanr.lv. Ar tā palīdzību ikviens klients var pieteikt jaunu pakalpojumu, mainīt nepieciešamo atkritumu konteineru skaitu, to izvešanas biežumu vai dienu.

Pašapkalpošanās portālā jebkurā laikā var apskatīt savu līgumu vai ar tā starpniecību noslēgt jaunu līgumu, pievienot papildu pakalpojumus, papildu adreses, samaksāt rēķinus, kā arī vienuviet iegūt nepieciešamo informāciju par atkritumu apsaimniekošanu.

Portālā var apskatīt atkritumu izvešanas grafiku, atcelt un pieteikt izvešanu, kā arī izsekot līdzi, kurā laikā izvesti atkritumi. Savukārt gadījumā, ja konteiners nav izvests, portālā var saņemt informāciju par neizvešanas iemesliem, kas vienmēr tiek arī dokumentēts fotogrāfijās, parādot, kādēļ to nebija iespējams veikt.

Mans.cleanr.lv ir izstrādāts tā, lai lielāko daļu jautājumu var atrisināt “tūdaļ un tagad”. Ja tomēr atbildi neizdodas iegūt uzreiz, klients jebkurā brīdī var apskatīt savu pieteikumu vēsturi un sekot līdzi to apstrādei, precīzi nosakot, kurā izpildes posmā bijusi aizķeršanās.

 

Kā lietot pašapkalpošanās portālu?

  • Dodieties uz “mans.cleanr.lv”;
  • Autorizējieties ar bankas piekļuvi vai personas kodu/reģistrācijas numuru un paroli;
  • Visērtāk autorizēties ar bankas piekļuvi – izvēlieties savu banku un pievienojieties. Ja vēlaties autorizēties ar paroli, pirmajā reizē klikšķiniet uz “aizmirsu paroli”, ievadiet prasīto informāciju, un līgumā norādītajā e-pastā saņemsiet pirmreizējo paroli. Ieejot profilā, varēsiet to nomainīt.
  • Varat sākt lietot pašapkalpošanās portālu!
26.09.2021, 21:53Dāvā prieku Sociālās aprūpes centra "Vārkava" klientiem

26.09.2021, 21:51Atsākas volejbola treniņi Vārkavas vidusskolas sporta zālē

23.09.2021, 08:35Rudenīgu pastaigu un atpūtas vietas Preiļu novadā
Rudenīgu pastaigu un atpūtas vietas Preiļu novadā

Pavisam pēkšņi ir pienācis rudenīgs laiks, bet tas nevar būt par attaisnojumu, lai nedotos dabā! Galvenais ir pozitīvs noskaņojums, piemērots apģērbs, līdzi silts dzēriens un laba kompānija. Piedāvājam dažas idejas pastaigām un apskates vietām Preiļu novadā, jo ne tikai Siguldā krāsojas kokiem lapas un var baudīt zelta rudeni.

Preiļu muižas komplekss un parks. Latvijā lielākais ainavu parks pilsētas teritorijā ir populāra pastaigu vieta gan vietējiem, gan pilsētas viesiem, bet tā kā tā platība ir 41,2 ha, pa mazajiem celiņiem cilvēku plūsma te it nemaz nav traucējoša. Nesteidzīgā solī apskati, kā tiek atjaunota Preiļu pils, aizej uz romantisko Ievas un Ādama saliņu, apskati Preiļu kapelu, vārtsarga namiņa un vides objektus. Bērniem īpaši patiks dažādi izzinošie vides stendi parka teritorijā, kā arī Dižkoku taka, kuru izejot, atklāsi 16 varenu parka koku stāstus. Noderīgu informāciju un takas karti vari iegūt te: ej.uz/preiludizkokutaka.

Lasīt vairāk...
22.09.2021, 11:00 Dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumus novada iedzīvotāji turpmāk varēs saņemt tikai Preiļos

Pamatojoties uz 2021.gada 26. augusta Preiļu novada domes lēmumu, no 2021.gada 1. oktobra Preiļu novadā darbu uzsāks Preiļu novada Dzimtsarakstu nodaļa, kas darbosies visā Preiļu novada administratīvajā teritorijā.

Līdz ar to Vārkavas novada Dzimtsarakstu nodaļa izbeidz savu darbību un pakalpojumus iedzīvotājiem vairs nesniedz. Civilstāvokļa aktu reģistrāciju varēs veikt Preiļu novada Dzimtsarakstu nodaļā (Rēzeknes ielā 26, Preiļos) vairāk informācijas zvanot pa tālr.: 65322692. 

 

21.09.2021, 13:56Preiļu novada iedzīvotāji var saņemt atbalstu

08.09.2021, 15:06Par tuvinieku apmeklējumiem Sociālās aprūpes centrā “Vārkava”

CIENĪJAMIE TUVINIEKI!

 

Sakarā ar epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos, tiek ierobežoti apmeklējumi klātienē pie SAC "Vārkava" klientiem:

  • 1x nedēļā telpās pie gulošiem klientiem apmeklējums 30 minūtes.

  • Ārpus telpām tuvinieku apmeklējumi pie klientiem ir neierobežoti.

 

SEKOSIM LĪDZI SAVAM VESELĪBAS STĀVOKLIM, SARGĀSIM SAVUS TUVINIEKUS!

*Ierobežojumi var tik mainīti, saistībā ar epidemioloģisko stāvokli.

 

30.08.2021, 16:12Skolēnu autobusu maršrutu saraksti

Vārkavas vidusskolas skolēnu autobusu maršruta Nr.4 saraksts

(Vecvārkava – Krustceles)

( šoferis  Antons Onckulis t. 27820577)

Punkts

Pietura

Laiks

Bērnu skaits

1

Vārkavas skola

8:10

 

2

Čukuri

8:15

 

3

Brokovski

8:18

 

4

Krustceles

8:23

 

5

Kaļvi

8:35

 

6

Vārkavas skola

8:40

 

Punkts

Pietura

Laiks

Bērnu skaits

6

Vārkavas skola

15:30

 

5

Kaļvi

15:35

 

 

Berezovka

15:45

 

4

Krustceles

15:47

 

3

Brokovski

15:52

 

2

Čukuri

15:55

 

1

Vārkavas skola

16:00

 

 

 

Lasīt vairāk...
27.08.2021, 11:06Realizēts mazo grantu projekts “Labiekārtošanas darbi Kalupes evaņģēliski luteriskās draudzes Āpšu kapos”

Lai veiktu labiekārtošanas darbus Kalupes evaņģēliski luteriskās draudzes Āpšu kapos, realizēts biedrības “Dzintars 2007” pieteiktais projekts, kas tika iesniegts nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” organizētajā projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi 2021”.

Biedrības projekts tika sagatavots sadarbībā ar Kalupes evaņģēliski luteriskās draudzes valdi 2021.gada pavasarī ar mērķi – labiekārtot Kalupes evaņģēliski luteriskās draudzes Āpšu kapu teritoriju. Visi izvirzītie uzdevumi izpildīti, realizējot ieplānotās aktivitātes:

* Vecajos kapos uzstādīts metāla krusts, tas pārklāts ar baltu krāsu. 24.jūlijā pēc kapu svētku dievkalpojuma mācītājs Andis Lenšs krustu iesvētīja.

* Labiekārtota teritorija ap kapu vārtiem, tos pārkrāsojot ar tonētu fasādes krāsu, kā arī pārklājot vārtu augšdaļu ar hidroizolācijas materiālu un uzliekot skārda jumtiņu, lai pasargātu kapu zvanu (uz tā ir uzraksts “1899”) no dabas apstākļiem.

* Pie kapiem uzstādīta norāde “Āpšu kapi”.

* Salabots un pārkrāsots kapos esošais soliņš un galdiņš.

* Pie baznīcas uzstādīta norāde “Kalupes evaņģēliski luteriskā baznīca” un informatīvais stends ar dievnama vēsturi.

 

 

Lasīt vairāk...
27.08.2021, 10:56No 1. septembra gaidāmas izmaiņas aptuveni 300 reģionālo maršrutu visā Latvijā

Ņemot vērā, ka pēc vasaras brīvlaika skolēniem atsāksies mācības klātienē, no 2021. gada 1. septembra gaidāmas izmaiņas aptuveni 300 reģionālo autobusu maršrutu visā Latvijā. Daļā maršrutu tiks atklāti jauni reisi, bet daļā tie tiks slēgti; atsevišķos reisos mainīsies to izpildes dienas u.tml. Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus pirms brauciena atkārtoti pārbaudīt aktuālo kustības sarakstu mājaslapā www.atd.lv sadaļā Kustības saraksti vai portālā 1188.

 

Izmaiņas gaidāmas maršrutos, kur sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina 19 pārvadātāji: AS “Nordeka”, AS “CATA”, SIA “VTU Valmiera”, AS “Liepājas autobusu parks”, AS “Talsu autotransports”, SIA “Dundaga ABC”, Pašvaldības SIA “Ventspils reiss”, SIA “Tukuma auto”, SIA “Latvijas Sabiedriskais Autobuss”, “Dobeles autobusu parks”, “Daugavpils autobusu parks”, AS “Rēzeknes autobusu parks”, SIA “Ludzas autotransporta uzņēmums”, SIA “Jēkabpils autobusu parks”, SIA “Viesītes transports”, SIA “Rubenītis”, “Gulbenes autobuss”, “Madonas ceļubūves SIA” un “Ceļavējš”.

 

 

Lasīt vairāk...
25.08.2021, 10:09Krāslavas un Preiļu novados notiks Zemessardzes vingrinājums “Zemessardzes patruļa 2021”

No 26. līdz 29. augustam Krāslavas un Preiļu novada, tai skaitā Krāslavas pilsētas, teritorijā notiks 29. starptautiskais Zemessardzes vingrinājums “Zemessardzes patruļa 2021”. Vingrinājumā piedalīsies 28 komandas, no kurām 22 pārstāvēs Latvijas Bruņotos spēkus, savukārt sešas – ārvalstu bruņoto spēku komandas no Lietuvas, Polijas, Dānijas, Kanādas un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas. Katrā komandā startēs četri dalībnieki.

 

Vingrinājuma mērķis ir noteikt zemessargu un karavīru taktisko un fizisko sagatavotību, kā arī veicināt starptautisko sadarbību militārajā jomā.

 

Zemessardzes vingrinājums norisināsies divos posmos. Pirmajā posmā, 27. augustā, Krāslavas un Preiļu novadu apkārtnē tiks pārbaudītas dalībnieku prasmes ieroču salikšanā, šaušanā ar triecienšautenēm, granātas mešanā, imitētā mīnu lauka šķērsošanā, bruņutehnikas atpazīšanā, alpīnismā, pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanā. Otrajā posmā, 28. augustā, Krāslavas pilsētas un dabas parka “Daugavas loki” teritorijā vingrinājuma dalībnieki dosies aptuveni 25 kilometru garā patruļgājienā, pārvarot apvidu ar dažādiem šķēršļiem, izmantojot izdzīvošanas prasmes dabā,  teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas.

 

Lasīt vairāk...
25.08.2021, 10:02Vārkavas vidusskolas ziņas

Valdība 17. augustā apstiprinājusi plānu, ka skolas septembrī varēs atsākt darbu klātienē visās izglītības pakāpēs. Ar septembri Vārkavas vidusskolā skolas gaitas uzsāk 109 skolēni. No tiem pirmajā klasē 13 skolēni un pirmsskolas grupā 12 bērni.

Ievērojot Covid-19 izplatības dēļ noteiktos ierobežojumus un kopējo epidemioloģisko situāciju valstī, klātienē varēs mācīties ar Covid-19 pārslimošanas vai vakcinēšanas sertifikātu vai katru nedēļu veicot siekalu testu nepotētajiem skolēniem, skolotājiem un darbiniekiem.  Pirmie testi būs jānodod jau pirms mācību gada sākuma - 26.augustā. Turpmākā testēšana notiks atbilstoši Veselības ministrijas Slimību profilakses un kontroles centra izstrādātajam algoritmam. Koplietošanas telpās būs jāvelk maskas. Bez maskām savās klasēs varēs uzturēties 1.-3. klases skolēni. Maskas nodrošinās skola.

 

Lasīt vairāk...
23.08.2021, 15:22Vārkavas apvienības pārvaldes teritorijā īstenos projekta PuMPuRS Jauniešu iniciatīvu projektu

Papildus individuālajam atbalstam, ko skolēni saņem projekta PuMPuRS ietvaros, tiek atbalstīti arī jauniešu iniciatīvu projekti, lai veicinātu atbalsta aktivitātes jauniešu vidū arī ārpus formālās izglītības, nodrošinot aktivitāšu pieejamību iespējami tuvu bērnu un jauniešu dzīves un mācību vietai. Projekti ir vērsti uz priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamo motivācijas palielināšanu turpināt izglītību un viņu aktīvas līdzdalības veicināšanu ikdienas dzīvē. Jaunatnes iniciatīvu projektu konkursus rīko projektā PuMPuRS iesaistītās pašvaldības, to skaitā ir arī Preiļu novada pašvaldība. Projektu konkurss notiek Eiropas Sociālā fonda projekta “PuMPuRS” ietvaros.

 

Lasīt vairāk...
23.08.2021, 08:16Visā Latvijā notiks Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”