Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 30.09.2022 19:59
Elma, Elna, Menarda
Dienas teikums

Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/

Mūžībā devies prāvests Onufrijs Pujats

Otrdien, 2. novembrī, 88 gadu vecumā mūžībā devies Vārkavas Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu draudzes prāvests Onufrijs Pujats. Vēl pavisam nesen, 2019.gadā, skaisti tika nosvinēta priesterības 60 gadu jubileja…
Prāvests Onufrijs Pujats dzimis 1933.gada 28.aprīlī Rēzeknes apriņķa Makašānu pagasta Pujatu sādžā, astoņu bērnu ģimenē, kurā valdīja ticības un darba gars. Trīs brāļi Pujati, ieskaitot Onufriju, tika ordinēti par priesteriem.
Skolas gaitas tika uzsāktas Makašānu pamatskolā. Izglītības tālāka iegūšana turpinājās Nautrānu vidusskolā. Turpat draudzes baznīcā Onufrijs katru rītu gāja kalpot pie mises. Likumsakarīgi, ka studiju gaitas tālāk veda uz garīgo semināru, sākumā Aglonā, bet pēc tā slēgšanas Rīgā. Trešajā kursā studijas bija jāpārtrauc, jo esošais seminārists tika iesaukts padomju armijā un dienēja Kolas pussalā pie polārā loka. Dienējot armijā, Onufrijs pabeidza ģeodēzistu kursus, un tad viņa padotībā rota būvēja kara aerodromus iznīcinātājiem pie Norvēģijas robežas. Atgriezies no armijas, turpināja studijas garīgajā seminārā Rīgā. Priesterības gaitas uzsāktas 1959.gadā ar pirmo Misi, kas noturēta dzimtajā pusē – Nautrēnu Romas katoļu baznīcā. Tālākais garīdznieka ceļš ik pa vienam gadam turpinājās Varakļānu, Viļānu un Preiļu draudzēs, pēc tam kalpošana Dievam ilga 12 gadus Andrupenes draudzē.
1972.gadā Onufrijs Pujats ar lielu degsmi un enerģiju sāka vadīt Vārkavas draudzi, kur turpināts Andrupenē iesāktais darbs pie garīga satura literatūras iespiešanas, kas tika veikts pagrīdē - slepeni. Tajā laikā 5000 eksemplāru reliģisku grāmatu saņēma Vārkavas un apkārtējo draudžu ļaudis, kuri padomju iekārtas gados bija izslāpuši pēc garīgas literatūras. Tika sagatavoti un izdoti arī 5000 eksemplāru “Katehisms -ticības mācības pamati maziem bērniem”. Paralēli tika ieguldīts milzīgs darbs baznīcas renovēšanā, līdz tā ieguva šī brīža aprises.
Bez Vārkavas draudzes, prāvests Onufrijs Pujats 25 gadus apkalpoja Znotiņu draudzi un 30 gadus vadīja Jasmuižas draudzi. Viņš bija cilvēku iemīļots priesteris. Pie prāvesta cilvēki griezās prieka un sāpju brīžos, arvien saņemot padomu, mierinājumu un gaismu turpmākai dzīvei.
Vārkavu priesteris dēvēja par otro dzimteni. Zemes klēpī viņš tiks guldīts Vārkavas Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīcas dārzā.
 
Priestera Onufrija Pujata bēru dievkalpojums notiks ceturtdien, 4. novembrī.
 
Mūžīgo mieru dāvā viņam, Kungs, un mūžīgā gaisma lai atspīd viņam!

« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 27.10.2021 10:54:26

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »