Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 24.09.2023 09:36
Agris, Agrita
Dienas teikums

Pat viss tas zemākais grib kļūt augstāks, nekā viņš ir. Šī griba ir visas cilvēces attīstības pamata spēks . /J. Poruks/

Vārkavā atjaunota vēstures atceres vieta “Baltais Atceres krusts”

Vārkavas iedzīvotāju iniciatīvu grupa “Mēs Vārkavai”  no marta līdz oktobrim īstenoja projektu “Baltā Atceres krusta atjaunošana”, kura laikā tika veikti atceres vietas “Baltais Atceres krusts” apkārtnes sakopšanas darbi un izgatavots un uzstādīts jauns krusts. Projekts tika īstenots ar Viduslatgales pārnovadu fonda atbalstu no bijušās Vārkavas novada domes finanšu līdzekļiem.

Iniciatīvu grupa  “Mēs –Vārkavai” izveidota 2018. gadā ar mērķi rūpēties  par sakoptu vidi. Galvenais grupas darbības virziens ir rūpes par  novada un pagasta sabiedrisko vietu sakopšanu un sakārtošanu, tā tās padarot pievilcīgas un patīkamas gan vietējiem iedzīvotājiem, gan ciemiņiem. “Mēs - Vārkavai” grupas redzes lokā nonāca Vārkavas pagasta vēsturiskā vieta “Baltais Atceres krusts”.  

Lai veiktu atjaunošanas un labiekārtošanas darbus šajā vēsturiskajā atceres vietā “Baltais Atceres krusts”, tika realizēts iniciatīvu grupas “Mēs-Vārkavai!” pieteiktais projekts, kas tika iesniegts nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” organizētajā projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi 2021”.

Projekts tika sagatavots sadarbībā ar biedrību “Ģimenes palīdzības centrs – Ligzda”. Visi izvirzītie uzdevumi, realizējot ieplānotās aktivitātes,  tika izpildīti:

o   tika demontēts vecais krusts un tā vietā izgatavots un uzstādīts  jauns krusts; vecā krusta demontāžā piedalījās sabiedriskā darba algotie darbinieki, kurus organizēja un darbus vadīja  Andris Plonis;  jauno krustu izgatavoja un uzstādīja Ainārs Gavars kopā ar saviem domu biedriem;

o   tika sakopta piemiņas vietas  teritorija - novākti sakritušie zari, vecās koku lapas, nopļauta zāle; teritorijā tika iestādīti iegādātie košumkrūmi;  

o   pie Baltā Atceres krusta šī gada 14.jūnijā notika  Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas pasākums, kura laikā  tika lasīti 1941.gada 14.jūnijā izsūtīto Vārkavas novada iedzīvotāju saraksts.

Projekta aktivitātēs tika iesaistīti visi iniciatīvu grupas dalībnieki un biedrības biedri. Paldies projektu konkursa “Iedzīvotāji veido savu vidi 2021” ieviesējam – nodibinājumam “Viduslatgales pārnovadu fonds” - par doto iespēju sabiedriskajām organizācijām un iedzīvotāju iniciatīvas grupām īstenot projektus, ar kuru palīdzību ir iespēja sakopt un labiekārtot sabiedriski pieejamas teritorijas savā dzīvesvietā.

Paldies bijušajai Vārkavas novada domei kas caur Viduslatgales pārnovadu fondu projektu atbalstīja finansiāli ar 550,00 eiro un biedrībai “Ģimenes palīdzības centrs – Ligzda”, kas projektā piedalījās ar līdzfinansējumu 77,44 euro.

Realizējot šo projektu, ar visu šīs ieceres atbalstītāju līdzdalību tika veikti nepieciešamie darbi, lai Vārkavas pagastā būtu sakopta un visiem interesentiem brīvi pieejama vēl viena estētiski saistoša un kultūrā nozīmīga vieta.

Paldies visiem, kuri piedalījās šī projekta realizācijā! 


Elvīra Āboliņa
Iedzīvotāju iniciatīvu grupas “Mēs – Vārkavai”  un projekta “Baltā Atceres krusta atjaunošana” vadītāja

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 27.10.2021 10:54:26

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »