Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 02.10.2023 11:43
Ilma, Skaidris
Dienas teikums

Lai kā gribētu, svešu pieredzi nav iespējams padarīt par savu. /I. Ābele/

Notika radošās darbnīcas par veselīgu uzturu

2021. gada 21. septembrī “Ģimenes palīdzības centrs “Ligzda”” sadarbībā ar Eiropas atbalsta fondu vistrūcīgākajām personām, Vārkavas Sociālo dienestu organizēja papildpasākumu radošās darbnīcas – veselīga uztura sabalansēšana un maltītes pagatavošana no pārtikas komplektā pieejamiem produktiem.  Uz pasākumu tika uzaicināta veselīga dzīvesveida konsultante Ināra Gražule, kura pastāstīja par veselīga dzīvesveida ievērošanu.

 Lai saglabātu labu veselību, nepieciešams regulāri pievērst uzmanību dzīvesveidam – veselīgam uzturam, fiziskām aktivitātēm, emocionālai labsajūtai.

Uzturs jeb ikdienas maltītes lielā mērā ietekmē mūsu pašsajūtu un veselības stāvokli. Veselīgs uzturs ir sabalansēts uzturs. Par veselīgu uzturu sauc pārtiku, kurā ir visas cilvēka organismam nepieciešamās uzturvielas, minerālvielas un vitamīni. Veselīgais uzturs ir pēc iespējas daudzveidīgs, kvalitatīvs un cilvēka organismam nekaitīgs.

Dienā no uzņemtā uztura 50% jāsastāda ogļhidrātiem. Tie nodrošina organismam ar enerģiju, kas nepieciešama augšanai un fiziskām aktivitātēm. Tos satur graudaugu produkti. Ieteicams lietot pilngraudu produktus. Lai organismu apgādātu ar šķiedrvielām un minerālvielām vidēji 1/3 daļai no ikdienas uztura jābūt augļiem un dārzeņiem. Vislabāk tos ēst svaigus. Nozīmīgi produkti organismam ir tie, kas satur olbaltumvielas, tās nepieciešamas, lai organismā uzturētu dzīvības procesus – augšanu, attīstību, organisma šūnu atjaunošanos, kā arī nodrošina organisma aizsardzību. Olbaltumvielas var uzņemt ēdot liesu gaļu, zivis, olas, pienu un piena produktus.  Cilvēka organisma normālai funkcionēšanai ir nepieciešami arī tauki, tie ir enerģijas avots, pasargā organismu no atdzišanas, kā arī nepieciešami, lai organisms varētu izmantot vairākus vitamīnus. Lai cilvēks būtu vesels, katru dienu fiziskajās aktivitātēs jāpavada vismaz 30 minūtes, ejot ātrā solī, skrienot vai braucot ar velosipēdu.

Radošās darbnīcas noslēgumā tika gatavoti veselīgi salāti no dārzā izaugušajiem dārzeņiem un augļiem. Pasākumā piedalījās 13 personas, no kurām 7 bija mērķgrupas klienti. Pēc pasākuma, interesenti varēja individuāli aprunāties ar konsultanti – nosvērties un uzzināt, kas ir nepieciešams viņa organismam, lai būtu vesels un modrs.

 

 

Sociālās palīdzības organizatore

Lucija Armane

 

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 27.10.2021 10:54:26

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »