Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 30.09.2023 19:25
Elma, Elna, Menarda
Dienas teikums

Pasaulei nav gala, un debesīm nav malas. Īstā dzīve ir liela kā pasaule un augsta kā debesis. /Kārlis Skalbe/

Realizēts mazo grantu projekts “Labiekārtošanas darbi Kalupes evaņģēliski luteriskās draudzes Āpšu kapos”

Lai veiktu labiekārtošanas darbus Kalupes evaņģēliski luteriskās draudzes Āpšu kapos, realizēts biedrības “Dzintars 2007” pieteiktais projekts, kas tika iesniegts nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” organizētajā projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi 2021”.

Biedrības projekts tika sagatavots sadarbībā ar Kalupes evaņģēliski luteriskās draudzes valdi 2021.gada pavasarī ar mērķi – labiekārtot Kalupes evaņģēliski luteriskās draudzes Āpšu kapu teritoriju. Visi izvirzītie uzdevumi izpildīti, realizējot ieplānotās aktivitātes:

* Vecajos kapos uzstādīts metāla krusts, tas pārklāts ar baltu krāsu. 24.jūlijā pēc kapu svētku dievkalpojuma mācītājs Andis Lenšs krustu iesvētīja.

* Labiekārtota teritorija ap kapu vārtiem, tos pārkrāsojot ar tonētu fasādes krāsu, kā arī pārklājot vārtu augšdaļu ar hidroizolācijas materiālu un uzliekot skārda jumtiņu, lai pasargātu kapu zvanu (uz tā ir uzraksts “1899”) no dabas apstākļiem.

* Pie kapiem uzstādīta norāde “Āpšu kapi”.

* Salabots un pārkrāsots kapos esošais soliņš un galdiņš.

* Pie baznīcas uzstādīta norāde “Kalupes evaņģēliski luteriskā baznīca” un informatīvais stends ar dievnama vēsturi.

Projekta aktivitātēs iesaistītie draudzes locekļi pašu spēkiem veica vēl vienu lielu darbu, labiekārtojot Āpšu kapu teritoriju. Kapsētas labiekārtošanas darbos tika piesaistīti brīvprātīgā darba veicēji. Paldies baznīcas draudzes priekšniekam un projekta vadītājam Sandim Somam, Viesturam Upītim, Aigaram Ručam, Jānim Lapatjukam, Aigaram Kirilovam, z/s “Rožkalni” īpašniekam Jānim Jēkabsonam un SIA “Eko Pinus” vadītājam Jānim Spuriņam par kvalitatīvi veiktajiem labiekārtošanas darbiem. Neskatoties uz projekta realizētāju aizņemtību savu saimniecību darbos, projekta realizācija tika veikta savlaicīgi. Paldies biedrības “Dzintars 2007” valdes loceklei Ivetai Somei informācijas par dievnama vēsturi sagatavošanu informatīvajam stendam, kas tika uzstādīts pie Kalupes evaņģēliski luteriskās baznīcas un Rožkalnu pagasta pārvaldes vadītājai Mairitai Stulpiņai par projekta realizācijas gaitas atspoguļošanu foto materiālos.

Paldies projektu konkursa “Iedzīvotāji veido savu vidi 2021” ieviesējam – nodibinājumam “Viduslatgales pārnovadu fonds”, ka sabiedriskām organizācijām un iedzīvotāju  iniciatīvas grupām, īstenojot projektus, ir iespēja sakopt un labiekārtot sabiedriski pieejamas teritorijas savā pagastā.

Paldies bijušajai Vārkavas novada domei, kas projektu atbalstīja finansiāli ar 550,00 eiro, baznīcas draudzei, kas projektā piedalījās ar līdzfinansējumu 57eiro, kā arī baznīcas draudzes locekļiem, kuri materiālu iegādei ziedoja 100 eiro.

Realizējot šo projektu, visi kopā ar kvalitatīvi un savlaicīgi veiktajiem darbiem, ar lielu atbildību un pienākuma apziņu sakopa vēl vienu vietu Rožkalnu pagastā. Līdz ar to tika sakārtota, uzlabota, radīta kulturāla un estētiska vide.

  

 

  

  

  

 

 

 

Velta Ziemele,

biedrības “Dzintars 2007” valdes priekšsēdētāja

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 27.10.2021 10:54:26

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »