Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 30.09.2023 18:07
Elma, Elna, Menarda
Dienas teikums

Pasaulei nav gala, un debesīm nav malas. Īstā dzīve ir liela kā pasaule un augsta kā debesis. /Kārlis Skalbe/

Krāslavas un Preiļu novados notiks Zemessardzes vingrinājums “Zemessardzes patruļa 2021”

No 26. līdz 29. augustam Krāslavas un Preiļu novada, tai skaitā Krāslavas pilsētas, teritorijā notiks 29. starptautiskais Zemessardzes vingrinājums “Zemessardzes patruļa 2021”. Vingrinājumā piedalīsies 28 komandas, no kurām 22 pārstāvēs Latvijas Bruņotos spēkus, savukārt sešas – ārvalstu bruņoto spēku komandas no Lietuvas, Polijas, Dānijas, Kanādas un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas. Katrā komandā startēs četri dalībnieki.

 

Vingrinājuma mērķis ir noteikt zemessargu un karavīru taktisko un fizisko sagatavotību, kā arī veicināt starptautisko sadarbību militārajā jomā.

 

Zemessardzes vingrinājums norisināsies divos posmos. Pirmajā posmā, 27. augustā, Krāslavas un Preiļu novadu apkārtnē tiks pārbaudītas dalībnieku prasmes ieroču salikšanā, šaušanā ar triecienšautenēm, granātas mešanā, imitētā mīnu lauka šķērsošanā, bruņutehnikas atpazīšanā, alpīnismā, pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanā. Otrajā posmā, 28. augustā, Krāslavas pilsētas un dabas parka “Daugavas loki” teritorijā vingrinājuma dalībnieki dosies aptuveni 25 kilometru garā patruļgājienā, pārvarot apvidu ar dažādiem šķēršļiem, izmantojot izdzīvošanas prasmes dabā,  teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas.

 Krāslavā, militārā vingrinājuma laikā paredzētas arī aktivitātes iedzīvotājiem. 28. augustā no plkst. 9.00 līdz 15.00 Krāslavas pils parkā būs iespēja apskatīt militāro bruņu tehniku un ekipējumu. Svētdien, 29. augustā, militārā vingrinājuma noslēguma dienā plkst. 10.30 notiks militārā vingrinājuma Latvijas un ārvalstu dalībnieku svinīgais gājiens, kas veltīts Zemessardzes 30. gadadienai. Plānotais maršruts: Grāfu Plateru iela – Raiņa iela – Rēzeknes iela – Vienības iela – Miesnieku iela – Rīgas iela – Grāfu Plateru iela. Savukārt plkst. 13.00 Brīvības ielas skvērā pretī Tirgus ielai iedzīvotājiem būs iespējams baudīt NBS orķestra priekšnesumu.

 

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv !  

 

No 26. līdz 29. augustam Krāslavas pilsētas un novada teritorijā, kā arī Preiļu novada apkārtnē pārvietosies militārais autotransports, karavīri un zemessargi.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ilze Kivleniece

Zemessardzes 35. kājnieku bataljona

Civilmilitārās sadarbības nodaļas jaunākā speciāliste

Mob. +371 25530455

e-pasts: ilze.kivleniece@mil.lv

Facebook/ Zemessardzes 35.kājnieku bataljons

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 27.10.2021 10:54:26

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »