Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 30.09.2023 19:59
Elma, Elna, Menarda
Dienas teikums

Pasaulei nav gala, un debesīm nav malas. Īstā dzīve ir liela kā pasaule un augsta kā debesis. /Kārlis Skalbe/

Vārkavas vidusskolas ziņas

Valdība 17. augustā apstiprinājusi plānu, ka skolas septembrī varēs atsākt darbu klātienē visās izglītības pakāpēs. Ar septembri Vārkavas vidusskolā skolas gaitas uzsāk 109 skolēni. No tiem pirmajā klasē 13 skolēni un pirmsskolas grupā 12 bērni.

Ievērojot Covid-19 izplatības dēļ noteiktos ierobežojumus un kopējo epidemioloģisko situāciju valstī, klātienē varēs mācīties ar Covid-19 pārslimošanas vai vakcinēšanas sertifikātu vai katru nedēļu veicot siekalu testu nepotētajiem skolēniem, skolotājiem un darbiniekiem.  Pirmie testi būs jānodod jau pirms mācību gada sākuma - 26.augustā. Turpmākā testēšana notiks atbilstoši Veselības ministrijas Slimību profilakses un kontroles centra izstrādātajam algoritmam. Koplietošanas telpās būs jāvelk maskas. Bez maskām savās klasēs varēs uzturēties 1.-3. klases skolēni. Maskas nodrošinās skola.

 

“Šobrīd Vārkavas vidusskolā vakcinējušies ir 51% darbinieku. Daļa vēl ir potēšanas procesā,” stāsta skolas direktore Inga Dambīte-Lazdāne.

Vecvārkavas iedzīvotāji ir pamanījuši, ka pie skolas un sporta laukuma ir uzstādītas un salabotas laternas. “Jā, patiešām šobrīd darbojas 9 laternas, kur četras laternas sastāv no diviem gaismekļiem, pārējās viena. Divas laternas ir uz metāla balstiem (novietotas stadiona teritorijā). Šo visu 9 ielu gaismekļu uzstādīšanu veica uzņēmums SIA  “Lighting service". Kopējās darba izmaksas ir 610.59EUR bez PVN. Skolā notiek arī otrās kāpņu telpas kosmētiskais remonts (vienā no kāpņu telpām remonts tika veikts 2020. gadā). Tiek pārkrāsotas sienas, pakāpieni. Kāpņu telpas remonta izmaksas ir 11036.02 EUR bez PVN.” Stāsta Vārkavas apvienības pārvaldes vadītāja Inta Kivleniece.

Maijā skola no Latvenergo saņēma 20 stacionāro datoru (monitors, sistēmbloks, klaviatūra un datorpele). Datori ir lietoti, taču labā tehniskā stāvoklī, tie šobrīd tiek aprīkoti ar nepieciešamo programmatūru informātikas mācīšanai.

Skolas direktore Inga Dambīte-Lazdāne jaunajā mācību gadā skolēnu vecākiem vēl būt saprotošiem, vērstiem uz sarunu un sadarbību. Mums kopā izdosies!

Sakarā ar pašreizējo epidemioloģisko situāciju valstī, direktore vēl pedagogiem izturību, sapratni un pacietību, nezaudēt radošumu, būt elastīgiem. Uzsverot, ka skolotājs nedrīkst pārslogot sevi, ir jāapjauš savu spēju robežas un darbā jāvadās pēc tām. “Skolotājs ir tas, kurš iedvesmo bērnu noticēt sev, savām spējām un likt pacelties augstāk. Lai mums visiem pietiek drosmes, iejūtības, cieņas vienam pret otru!”

 

Informāciju sagatavoja

Zane Vucena

Vārkavas apvienības pārvaldes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 27.10.2021 10:54:26

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »