Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 30.09.2023 19:41
Elma, Elna, Menarda
Dienas teikums

Pasaulei nav gala, un debesīm nav malas. Īstā dzīve ir liela kā pasaule un augsta kā debesis. /Kārlis Skalbe/

Vārkavas apvienības pārvaldes teritorijā īstenos projekta PuMPuRS Jauniešu iniciatīvu projektu

 

Papildus individuālajam atbalstam, ko skolēni saņem projekta PuMPuRS ietvaros, tiek atbalstīti arī jauniešu iniciatīvu projekti, lai veicinātu atbalsta aktivitātes jauniešu vidū arī ārpus formālās izglītības, nodrošinot aktivitāšu pieejamību iespējami tuvu bērnu un jauniešu dzīves un mācību vietai. Projekti ir vērsti uz priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamo motivācijas palielināšanu turpināt izglītību un viņu aktīvas līdzdalības veicināšanu ikdienas dzīvē. Jaunatnes iniciatīvu projektu konkursus rīko projektā PuMPuRS iesaistītās pašvaldības, to skaitā ir arī Preiļu novada pašvaldība. Projektu konkurss notiek Eiropas Sociālā fonda projekta “PuMPuRS” ietvaros.

 

2021. gada augustā noslēdzās atklātā projektu konkursa “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos” projektu izvērtēšana. Konkursā tika iesniegti divi projekta pieteikumi, ko saņēmām no biedrībām “IN-LAAT” un “Dodkepu.lv”. Pamatojoties uz projektu konkursa vērtēšanas kritērijiem, vērtēšanas komisija pieņēma lēmumu par biedrības “Dodkepu.lv” projekta apstiprināšanu.

 

  • Biedrība “Dodkepu.lv”, projekta nosaukums – “Kamanu suņu sports kā motivātors Vārkavas novada jauniešiem”. Projekta mērķis – paaugstināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu motivāciju mācīties un veicināt līdzdalību ikdienas dzīvē, sniedzot iespēju ārpus stundu aktivitātēs izglītoties par apkārtējo vidi, izmantojot kamanu suņu sporta elementus. Projekta mērķa grupa ir 7. -12. klases audzēkņi, kuriem ir vēlama veselīga interese par sportu un sportiskām aktivitātēm. Īstenošanas laiks 6 mēneši. Sadarbības partneris – Vārkavas vidusskola.

 

Šī gada rudenī tiks uzsākta biedrības “Dodkepu.lv” projekta “Kamanu suņu sports kā motivātors Vārkavas novada jauniešiem” realizācija, kopējais projekta finansējums 4600 EUR.

 

*Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) tiks īstenots līdz 2022. gada 31. decembrim. Projekta mērķa grupa ir vispārizglītojošo skolu skolēni no 5. līdz 12. klasei, kā arī profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam. Projektu īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām un valsts profesionālās izglītības iestādēm.

 

Vairāk informācijas par projektu: www.pumpurs.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Vārkavas apvienības pārvaldes

projektu koordinatore Sabīne Landsmane

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 27.10.2021 10:54:26

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »