Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 30.09.2023 20:11
Elma, Elna, Menarda
Dienas teikums

Pasaulei nav gala, un debesīm nav malas. Īstā dzīve ir liela kā pasaule un augsta kā debesis. /Kārlis Skalbe/

“Māju kafejnīcu dienas” visā Latvijā

LIAA Tūrisma departaments sadarbībā ar Latvijas lauku tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs”, reģionālajām tūrisma asociācijām un tūrisma informācijas centriem organizē “Māju kafejnīcu dienas” visā Latvijā.

 

Topošajam, apvienotajam Preiļu novadam šim pasākumam tiek plānots 13.un 14.augusts.

Mājas kafejnīcu dienu ideja ir aizgūta no Igaunijas, kur šādas dienas notiek jau vairākus gadus un dažādos reģionos. 2019. gadā šādas mājas kafejnīcu dienas pirmo reizi tika rīkotas arī Latvijā, kam 2020. gadā pievienojās jauni reģioni. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Par sagatavoto produktu tiek saņemta samaksa, lai varētu segt produktu iegādes izdevumus, taču tas nav komercializēts peļņas avots un ir vērsts uz kopienas sadarbību. Katra saimniecība prezentē savas mājas - kafejnīcas nosaukumu un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu. Lai piesaistītu plāšāku sabiedrības loku un ģimenes ar bērniem, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.

 

Kas var piedalīties?

Aicināti piedalīties gan uzņēmēji, kas ikdienā sniedz ēdināšanas pakalpojumus, gan vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai tūrismu, bet šajā dienā ir ar mieru atvērt savas mājas/sētas un pacienāt viesus (nav jābūt bezmaksas).

Lai piedalītos šajā aktivitātē, Preiļu, Vārkavas, Riebiņu novadu, Aglonas pagasta interesentus aicinām atsūtīt informāciju par sevi uz sava novada TIC vai mums, Preiļu TICam, uz e-pastu tic@preili.lv līdz 29.martam, norādot vārdu, uzvārdu vai uzņēmuma nosaukumu, kontaktinformāciju, adresi, piedāvājumu, laiku, kad tas būs pieejams, kā arī norēķinu iespējas.

Ja ir kādi jautājumi, rakstiet uz tic@preili.lv vai zvaniet pa tel. 29100689, 29116431.

 

Informāciju sagatvoja:

Iveta Šņepste,

Preiļu novada TIC vadītāja

 

Foto: LLTA “Lauku ceļotājs”


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 27.10.2021 10:54:26

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »