Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 30.09.2023 18:42
Elma, Elna, Menarda
Dienas teikums

Pasaulei nav gala, un debesīm nav malas. Īstā dzīve ir liela kā pasaule un augsta kā debesis. /Kārlis Skalbe/

Vārkavas vidusskolas skolēniem notiek pasākumi projektā: “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”

Vārkavas novada pašvaldībā turpinās projekts ”Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”.

Projektu realizē Valsts izglītības satura centrs. Vārkavas novada pašvaldība ir projekta sadarbības partneris. Pirmajā mācību semestrī esam realizējuši projekta otro posmu, kas turpināsies arī otrajā semestrī.

Projekta mērķis ir nodrošināt Latvijas izglītības pakalpojumu daudzveidību, kas balstīti uz individuālās mācību pieejas attīstību un ieviešanu vispārējās izglītības iestādēs, tādējādi uzlabojot izglītojamo kompetences un mācību sasniegumus. Galvenie uzdevumi - jaunu pedagoģisko risinājumu meklēšana, lai skolās ieviestu alternatīvas mācību organizācijas formas, kas papildina formālās izglītības ieguves mācības formas.

Projekts tiek realizēts Vārkavas vidusskolā.

Pirmajā semestrī skolā notika sekojošās projekta aktivitātes:

  • Skolotājs-konsultants.

    Skolēni ar augstiem mācību sasniegumiem, STEM mācību priekšmetos , vēršas pie skolotāja- konsultanta, lai sagatavotos konkursiem un olimpiādēm.

  • Pagarinātās dienas grupas skolotāja palīgs.

    Izglītojamiem ar mācību traucējumiem un mācību grūtībām pagarinātās, grupas skolotāja palīgs sniedz atbalstu - apgūt stundā neapgūto vielu vai nostiprināt zināšanas. Šajā mācību gadā 4. klase mācās pēc jaunā mācību satura un sākuši apgūt otru svešvalodu, tādēļ pagarinātās dienas grupas skolotāja palīgs strādā ar skolēniem, lai veiksmīgāk varētu noritēt mācību priekšmeta - krievu valoda apgūšana.

  • Robotikas nodarbības.

    Izglītojamajiem, kuriem interesē programmēšana un robotika, ir iespēja apmeklēt robotikas nodarbības, apgūstot jaunas zināšanas un prasmes.

 

Laika gaitā ir noslēgts līgums ar Daugavpils Universitāti (DU) - par laboratorijas darbu organizēšanu DU Dabaszinātņu un matemātikas fakultātē. Diemžēl, valstī noteikto epidemioloģisko ierobežojumu dēļ,  pirmajā semestrī laboratorijas darbus organizēt neizdevās. Jācer, ka šo projekta pasākumu realizēsim tiklīdz tiks atcelti noteiktie ierobežojumi un skolēni varēs apmeklēt nodarbības.

 

Projekta koordinatore Inta Kivleniece


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 27.10.2021 10:54:26

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »