Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 30.09.2023 18:47
Elma, Elna, Menarda
Dienas teikums

Pasaulei nav gala, un debesīm nav malas. Īstā dzīve ir liela kā pasaule un augsta kā debesis. /Kārlis Skalbe/

Iniciatīva “Latvijas skolas soma”

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” ir lielākā Latvijas simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 bērniem un jauniešiem, kuriem dota iespēja apmeklēt muzejus un teātra izrādes, doties ekskursijās un piedalīties daudzās citās aktivitātēs. Iniciatīva  „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

 

Programmas "Latvijas skolas soma" mērķis ir nodrošināt katram izglītojamajam, kas klātienē apgūst pamata vai vidējās izglītības programmas, iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu un dod iespēju izglītojamiem klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas. Finanšu līdzekļi piešķirti atbilstoši faktiskajam skolēnu skaitam no 1. līdz 12. klasei.

2020./2021. gada 1. semestrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Vārkavas vidusskolas 5. -12. klašu skolēni noskatījās  Jāņa  Znotiņa izrādi “Klusētāji”, kas ir radīta speciāli skolām – pusaudžiem un skolotājiem. Izrāde mudina jauniešus neklusēt, nebūt vienaldzīgiem un iesaistīties sabiedriskos procesos.

Decembra mēnesī, jau attālinātā formā, 1.-4. klase digitāli skatīja Rēzeknes teātra “Joriks” iestudēto izrādi “Ziemas māja”. Sirsnīgi un mīļi izrāde runā par visiem zināmām, bet vienlaikus noslēpumainām lietām. Skatoties izrādi, skolēniem bija iespēja papildināt zināšanas lomu spēlē un apgūt prasmes papīra locīšanā.

 

Šobrīd tiek plānotas aktivitātes 2020./2021. gada 2. semestrim. Ar plašāku informāciju par “Latvijas skolas somu” var iepazīties: https://lv100.lv/programma/latvijas-skolas-soma/.

 

 

Latvijas skolas soma koordinatore

Sabīne Uļjanova


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 27.10.2021 10:54:26

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »