Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 30.09.2023 19:53
Elma, Elna, Menarda
Dienas teikums

Pasaulei nav gala, un debesīm nav malas. Īstā dzīve ir liela kā pasaule un augsta kā debesis. /Kārlis Skalbe/

PROJEKTS “DARBĪGĀS KOPIENAS”

Iniciatīvas mērķis ir attīstīt izglītības iestāžu un vietējās sabiedrības sadarbības prasmes un iesaistīšanās iespējas darbīgu vietējo kopienu izveidei.

 

Projekta īstenošanas vieta: Latgales reģions.  Esošās norises vietas– Rēzeknes, Preiļu un Aglonas novadi un Daugavpils pilsēta.  Jaunās norises vietas –Vārkavas, Ilūkstes un Zilupes novadi.

 

Mērķa grupa:  tiešā mērķa grupa – pirmsskolu un skolu pedagogi, netiešā mērķa grupa – vietējās kopienas aktīvisti (vecāki, pašvaldību institūciju darbinieki, NVO, mēdiji u.c.).

 

Galvenās projekta aktivitātes: Kopienu resursu centru (KRC) izveide un iekārtošana, to darbības plānošana;  vietējo kopienu mobilizēšanas un aktivizēšanas pasākumu organizēšana KRC;   atbalsta materiālu (vadlīnijas u.c.) izstrāde; simpozijs un citi labās prakses pasākumi (video izveide u.c.)

 

 Metodika: projekta īstenošanai tiks izmantotas starptautiski izmantotas pieejas un mācību metodika par daudzveidīgām iespējām ģimenēm un vietējās kopienas locekļiem iesaistīties bērnu mācīšanās un attīstības procesā, vienlaicīgi attīstot vietējo kopienu līdzdalības un sociālās līdzatbildības prasmes kopīgās dzīves telpas veidošanā.

 

Projekta īstenošanas laiks: 2019. gada marts – 2021. gada februāris.

 

Projekta īstenotājs: Izglītības iniciatīvu centrs

 

Projekta sadarbības partneris un finansētājs: British Council pārstāvniecība Latvijā https://www.britishcouncil.lv/

 

British Council ir Apvienotās Karalistes starptautiska organizācija, kas nodarbojas ar kultūras sakaru un izglītības iespēju veicināšanu. British Council sadarbojas ar vairāk nekā 100 valstīm mākslas, kultūras, izglītības un vietējās kopienas stiprināšanas jomās. Aizvadītajā gadā organizācija sasniedza 75 miljonu cilvēku auditoriju klātienes pasākumos un vairāk nekā 755 miljonu sekotāju tiešsaistē. Kopš 2016. gada British Council Baltijas valstīs īsteno apjomīgu programmu, kuras mērķis ir atbalstīt izglītības, kultūras, sociālās uzņēmējdarbības aktivitātes, kas veicina sabiedrības saliedētību.

 

Projekta partneri un līdzfinansētāji: Rēzeknes novada pašvaldība, Preiļu novada dome, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde, Aglonas novada dome.

 

Sociālo mediju profili:

https://www.facebook.com/BritishCouncilLatvia/

https://twitter.com/lvBritish

https://www.instagram.com/britishcouncillatvia/

 

Papildu informācija:
Izglītības iniciatīvu centra

Projektu vadītāja
Kristīne Liepiņa
Tālr.: 65235635

e-pasts: iic.kristine@gmail.com

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 27.10.2021 10:54:26

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »