Vārkavas apvienības pārvaldes ziņas
Vārda dienas 30.09.2023 19:44
Elma, Elna, Menarda
Dienas teikums

Pasaulei nav gala, un debesīm nav malas. Īstā dzīve ir liela kā pasaule un augsta kā debesis. /Kārlis Skalbe/

Vārkavas novada pašvaldība turpinās projekta „Veselības veicināšanas un profilakses pasākumi vietējai sabiedrībai Vārkavas novadā” īstenošanu

2017. gada jūnijā Vārkavas novada pašvaldība sadarbībā ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru uzsāka projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/063 “Veselības veicināšanas un profilakses pasākumi vietējai sabiedrībai Vārkavas novadā” realizāciju, kura ietvaros īstenoti veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi. Laika periodā no 2017. līdz 2019. gadam projekta aktivitātēs bija paredzēts iesaistīt 425 personas. Pēc apkopotās informācijas Vārkavas novads ir sasniedzis projekta uzraudzības rādītājus – iedzīvotāju skaitu. Projektā iesaistīti 970 iedzīvotāji, no tiem 469 unikālie apmeklētāji.

 

2020. gada 24. augustā apstiprināti jaunie projekta grozījumi, pagarinot projekta realizācijas laiku līdz 2023. gadam, piešķirts finansējums 17548,00 EUR. Par projekta līdzekļiem laika periodā no 2020.-2023. gadam nepieciešams īstenot 83 pasākumus. Jau šī gada rudenī atsāksies veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi – atkarību profilakses pasākumi, mākslas nodarbības senioriem, smilšu nodarbības bērniem, ārstnieciskā vingrošana, izglītojošas lekcijas par ģimenes veselību un citi pasākumi, kuros paredzēts iesaistīt visus iedzīvotājus, tai skaitā arī Vārkavas novadā dzīvojošos.

 

Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Vārkavas novada sabiedrībai.

 

Projekta atbalsta pasākumi kopumā vērsti uz iedzīvotāju paradumu maiņu, aktuālo problēmu risināšanu prioritārajās jomās - sirds un asinsvadu slimības, onkoloģijas profilakse, garīgā veselība un atkarību profilakse. Sirds un asinsvadu slimību profilaksei plānoti pasākumi fizisko aktivitāšu veicināšanas jomā - ārstnieciskā vingrošana, fiziski aktīva dzīvesveida popularizēšana un pasākumi ēšanas paradumu maiņai, un atkarību profilakses pasākumi. Arī veselību veicinošie pasākumi Veselību dienu ietvaros.

 

Projekta kopējās izmaksas sastāda 43397,00 EUR, no tām 85 % Eiropas Sociālā fonda finansējums un 15 % valsts budžeta finansējums. Projekts tiek īstenots laika posmā no 2017. gada jūnija līdz 2023. gada augustam.

 

Informācija par projekta aktualitātēm tiek nodrošināta Vārkavas novada mājaslapā www.varkava.lv.

 

 

Projekts tiks realizēts ESF Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa „Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2 pasākuma „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

 

Vairāk informācijas par ES struktūrfondiem varat iegūt http://www.esfondi.lv.


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 27.10.2021 10:54:26

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: varkava@preili.lv

Notikumu kalendārs
forward
forward
Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »