Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 28.01.2021 11:31
Kārlis, Spodris
Dienas teikums

Cilvēks nekad nevar būt brīvs no pienākuma. (A. Bels)

Vārkavas novadā īstenos projekta PuMPuRS Jauniešu iniciatīvu projektu

 

Papildus individuālajam atbalstam, ko skolēni saņem projekta PuMPuRS ietvaros, tiek atbalstīti arī jauniešu iniciatīvu projekti, lai veicinātu atbalsta aktivitātes jauniešu vidū arī ārpus formālās izglītības, nodrošinot aktivitāšu pieejamību iespējami tuvu bērnu un jauniešu dzīves un mācību vietai. Projekti ir vērsti uz priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamo motivācijas palielināšanu turpināt izglītību un viņu aktīvas līdzdalības veicināšanu ikdienas dzīvē. Jaunatnes iniciatīvu projektu konkursus rīko projektā PuMPuRS iesaistītās pašvaldības, to skaitā ir arī Vārkavas novada pašvaldība. Projektu konkurss notiek Eiropas Sociālā fonda projekta “PuMPuRS” ietvaros.

 

2020. gada augustā noslēdzās atklātā projektu konkursa “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos” projektu izvērtēšana. Konkursā tika iesniegts viens projekta pieteikums, ko saņēmām no biedrības “Jaunvide”.

  • Biedrība “Jaunvide”, projekta nosaukums – “Piedzīvojumi aizrauj!”. Projekta mērķis – iesaistot jauniešus interesantu pasākumu īstenošanā, celt viņu pašapziņu un motivāciju, veidot savu ikdienu un nākotni pašiem, tai skaitā turpināt mācības skolā. Īstenošanas laiks 11 mēneši. Sadarbības partneris – Vārkavas novada dome un Vārkavas vidusskola.

Pamatojoties uz projektu konkursa vērtēšanas kritērijiem, vērtēšanas komisija pieņēma lēmumu par projekta apstiprināšanu. Šī gada rudenī tiks uzsākta biedrības “Jaunvide” projekta “Piedzīvojumi aizrauj!” realizācija, kopējais projekta finansējums 4600 EUR.

 

*Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) tiks īstenots līdz 2022. gada 31. decembrim. Projekta mērķa grupa ir vispārizglītojošo skolu skolēni no 5. līdz 12. klasei, kā arī profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam. Projektu īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām un valsts profesionālās izglītības iestādēm.

 

Vairāk informācijas par projektu: www.pumpurs.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Vārkavas novada pašvaldības

projektu koordinatore

Sabīne Uļjanova

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 28.01.2021 10:48:54

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: dome [et] varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Eva Kondavniece
Tālrunis: 20385972

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »