Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 14.10.2019 17:40
Vilhelmīne, Minna
Dienas teikums

Mīlestība ir vienīgais, kas dara dzīvi panesamu, kas līdzsvaro bezjēgu. /Benita Veisberga/

Biedrība "Jaunvide" uzsākusi projektu "Esi drošs un radošs!"

Biedrība “Jaunvide” uzsākusi projektu “Esi drošs un radošs!”. Tā galvenais mērķis ir iesaistīt Vārkavas novada jauniešus dažādās izglītojošās un neformālās aktivitātēs ar mērķi paaugstināt viņu motivāciju iegūt izglītību, attīstīt sevi un iesaistīties dažādās vietējās iniciatīvās. Projekta īstenošanas laikā — 2019./2020. mācību gadā Vārkavas vidusskolas audzēkņiem regulāri tiks organizētas interesantas aktivitātes: iedvesmojošas un izglītojošas nodarbības par personības izaugsmi, dažādu prasmju attīstīšanas nodarbības, tikšanās ar ārzemju jauniešiem u.c.

Biedrības “Jaunvide” komandai šī projekta īstenošanas pamatā ir vēlme neformālā veidā parādīt savas puses jauniešiem dažādas iespējas, pozitīvi papildināt skolas ikdienu un veicināt jauniešu savstarpējo saliedēšanos. Projektu “Esi drošs un radošs!” biedrība “Jaunvide” īsteno Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšana” (turpmāk “PuMPuRS”) ietvaros.

“Mēs ļoti ceram, ka mūsu projekta “Esi drošs un radošs!” aktivitātes Vārkavas vidusskolas audzēkņiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ laika gaitā ir radušās mācību vai disciplīnas problēmas, būs labs atspēriens, lai atgūtu motivāciju mācīties, attīstīt sevi un iesaistīties dažādās skolas un ārpus skolas aktivitātēs. Uzskatu, ka  projektā plānotās aktivitātes būtu jāīsteno visās skolās, bez nozīmes, vai tajās ir procentuāli liels skaits ar tā sauktajiem “problemātiskajiem skolēniem” vai arī to skaits ir pavisam niecīgs. Ik katrā no skolām mācās tādi bērni un jaunieši, kuriem ir nepieciešams pievērst papildu uzmanību, jo mēs dzīvojam laikā, kad jauniešiem ir grūtāk izvirzīt savus mērķus un gūt motivāciju to sasniegšanai. Un iemesli mēdz būt pavisam dažādi. Tās var būt ir attiecību problēmas ģimenē, mobings — citu vienaudžu vai skolas biedru psiholoģiskais terora veids, emocionālā vai fiziskā vardarbība, atbalsta trūkums, nepārliecinātība par savām spējām u.c.” stāsta projekta aktivitāšu organizators Andris Lazdāns.

Pirmā lielākā projekta aktivitāte ir iedvesmas pēcpusdiena ar kouču un jauniešu akadēmijas “Pacelt pasauli” dibinātāju un vadītāju Daci Briedi-Zālīti. Divu dienu laikā skolēniem būs iespēja apgūt ļoti interesantas tēmas par personības attīstību, pēcāk oktobrī tiks organizētas tikšanās ar jauniešiem, kas ir ieguvuši pieredzi strādājot ārzemēs. Savukārt skolas rudens brīvlaikā jauniešiem tiks piedāvāta iespēja apgūt fotografēšanas pamatprasmes, novembrī  būs mūzikas nodarbības. Janvārī uz Vārkavas vidusskolu atbrauks sabiedrībā zināmi cilvēki, februārī skolēniem būs iespēja iepazīties ar ārzemju studentiem un viņu stāstiem par savām dzimtajām valstīm. Pēcāk tiks organizēta lekcija par psiholoģijas tēmām. Savukārt, vasarā projekta dalībnieki tiks aizcīnāt uz četru dienu apmācībām “Es gribu, varu un daru!”.

Biedrība “Jaunvide” ir Vārkavas novada jauniešu izveidota biedrība ar mērķi veicināt lauku jauniešu iesaistīšanos dažādu iniciatīvu un neformālās izglītības, kultūras, tūrisma, vides un veselīga dzīvesveida projektu īstenošanā. Vairāk par biedrību var uzzināt: www.jaunvide.lv.  Projektu “Esi drošs un radošs!” pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).

 

Biedrības “Jaunvide”

valdes priekšsēdētāja

Dagnija Dudarjonoka

(T.: 28362243, E-pasts: pasts@jaunvide.lv)

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 07.10.2019 16:19:19

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Notikumu kalendārs
forward
forward
Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »