Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 15.09.2019 16:02
Sandra, Sondra, Gunvaldis, Gunvaris
Dienas teikums

Pat viss tas zemākais grib kļūt augstāks, nekā viņš ir. Šī griba ir visas cilvēces attīstības pamata spēks . /J. Poruks/

Aktīvo iedzīvotāju forums “Darām pa savam”

 

3. oktobrī no plkst. 11.00 – 15.00 Preiļu kultūras namā notiks aktīvo iedzīvotāju forums “Darām pa savam”. Forumā aicināts piedalīties Preiļu, Aglonas, Līvānu, Riebiņu un Vārkavas novada ikviens iedzīvotājs.

Iedzīvotāju forums ir saiets, kurā iedzīvotāji vērtē sava novada, pilsētas dzīves vides kvalitāti, pieņem lēmumus par pārmaiņām, ko vēlas piepildīt jau tuvākajā nākotnē, un vienojas par to, kā pašu spēkiem to izdarīt. Foruma rezultātā iedzīvotāji būs izveidojuši darba grupas konkrētu projektu vai ideju īstenošanai, bet pašvaldība iekļaus priekšlikumus novada attīstības dokumentos.

Šobrīd daudzos neziņu un satraukumu vieš gaidāmā novadu reforma, taču ir jāapzinās, ka neatkarīgi no administratīvajām robežām visi vien dzīvojam un turpināsim dzīvot viens otram līdzās, kopā strādāsim un atpūtīsimies ierastajā dzīves vidē. Tāpēc svarīgāk ir nevis bažīties, bet būt atklātiem un atvērtiem sarunām, domu apmaiņai, sev un citiem svarīgā apzināšanai.

Forums ir kulminācija šajā vasarā notikušajām piecām apkaimes iedzīvotāju ideju darbnīcām Saunas pagastā, Līvānos, Aglonā, Galēnos un Vecvārkavā. Katrā novadā nedaudz atšķirīgi, tomēr visur ieradās novada iedzīvotāji, lai lielākā vai mazākā pulkā paustu, kas viņiem savā novadā vai pagastā ir nepieciešams, lai dzīve visiem kopā būtu labāka un sadzīve ērtāka. Forumā runāsim par labdarības, ziedošanas un brīvprātīgā darba veicināšanu Latgalē, jauniešu un jebkuru citu iedzīvotāju grupu motivēšanu un iesaistīšanu novada attīstībā, sadarbības stiprināšanu starp iedzīvotājiem pašvaldību un uzņēmējiem. Forumu vadīs Viduslatgales pārnovadu fonda dibinātāja Valija Vaivode un sabiedriskais aktīvists, 11. un 12. Saeimas deputāts Juris Viļums. Forumā ne tikai runāsim un darīsim, bet arī cienāsimies un noslēgumā pēc padarītā darba baudīsim kādu muzikālu sveicienu. Esam iecerējuši, ka forums ir nevis formāla sapulce, bet īsta, dzīvīga, spēcinoša satikšanās visiem pārnovadu ļaudīm. Tāpēc aicinām ikvienu novadnieku piedalīties forumā! Lai mūsu katra darbs, ko darām, kļūst par visu kopējo lietu! Lai esam drosmīgi darīt pa savam!

Forumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Pasākumu organizē nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds” sadarbībā ar biedrību “Preiļu rajona partnerība”.

Evija Caune

Viduslatgales pārnovada fonda valdes locekle

www.vlpf.lv, 28399197

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 05.07.2019 13:46:46

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632, 28239646
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Dagnija Dudarjonoka
Tālrunis: 20385972

Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »