Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 22.11.2019 02:58
Aldis, Alfons, Aldris
Dienas teikums

Nu, galu galā laime vienmēr - vairāk vai mazāk - ir ilūzija. /Regīna Ezera/

Sirsnīgā atmosfērā aizvadīta Sociālās aprūpes centra “Vārkava” iesvētīšana

30. augustā Sociālās aprūpes centra “Vārkava” kolektīvs aicināja savus draugus un atbalstītājus uz centra iesvētīšanas un pateicības pasākumu, kas izvērtās par sirsnīgu un jauku kopā būšanu centra viesiem, kolektīvam un mājiniekiem. Centra telpas iesvētīja Vārkavas draudzes prāvests Onufrijs Pujats.

Svētku uzrunā Vārkavas novada domes priekšsēdētāja Anita Brakovska dalījās ar savām pārdomām un piedzīvoto garajā aprūpes centra izveidošanas ceļā.  Viņa bija tas cilvēks, kurš spēja kluso ideju par jauna aprūpes centra izveidi, vairāku gadu garumā pārvērst skaistā realitātē. “Drosmīgas un ambiciozas idejas īstenojot, rodas ne tikai liels atbalstītāju, bet arī pretinieku pulks. Aprūpes centra izveide bija liels kopdarbs un pirmkārt ir jāpateicas Dievam, ka ēkas renovēšanai pieteicās labi būvnieki, ka izdevās satikt īstos cilvēkus, kas palīdzēja ar telpu labiekārtošanas darbiem. Otrkārt, ir jāpateicas domes darbiniekiem – Vārkavas pagasta pārvaldes vadītājai Skaidrītei Mednei, Sociālā dienesta komandai, aprūpes centra vadītājai Lidijai Krasnais un visiem citiem, kas sniedza atbalstu un palīdzību. Treškārt, paldies visiem ziedotājiem un labdariem! Kopīgi sadarbojoties centrs ir izveidots tāds, lai tā iedzīvotājiem un darbiniekiem būtu patīkami te uzturēties,” stāstīja Anita Brakovska.

Par prieku centra iedzīvotājiem un viesiem aprūpes centra svētku zāli ar dziesmām pieskandināja Vārkavas novada domes Kultūras centra vadītājs Andris Lazdāns un folkloras kopa “Vecvārkava”, uz jestrām dejām aicināja deju grupa “Pašām patīk”. Ar interesantiem atgadījumiem no dzīves un anekdotēm dalījās Vārkavas vidusskolas stāstnieki Mārtiņš Upenieks, Elvis Laganovskis un Edvards Vaivods-Šulte.

Pasākuma laikā apsveikuma un laba vēlējuma vārdus teikt bija ieradušies ciemiņi no citiem novadiem – Višķu sociālās aprūpes centra direktore Veneranda Zeile, Preiļu novada Labklājības pārvaldes direktors Lauris Pastars, pansionāta “Preiļi” vadītāja Inga Vilcāne, Sociālās aprūpes centra „Aglona” vadītāja Inta Gžibovska un Preiļu veselības veicināšanas biedrība. Viesi izteica atzinību domes vadībai par drosmi un izdošanos centra izveidē, jo jaunu iestāžu dibināšana Latgalē mūsdienās ir retums. Tāpat ciemiņi novēlēja izdošanos arī turpmāk, enerģiju, drosmi un idejas, kuras realizēt arī nākotnē. Sveicēju rindās bija arī savējie – Vārkavas novada Sociālais dienests, Vārkavas novadpētniecības muzejs, Rožkalnu pagasta pārvaldes vadītāja Mairita Stulpiņa un Vārkavas vidusskolas direktore Inta Kivleniece. Pēc apsveikuma vārdiem visi pasākuma viesi vienojās kopīgā dziesmā, lai arī turpmāk aprūpes centrā “Vārkava” valda sirsnība, izskan dziesmas un labi vārdi.

Pēc pasākuma svinīgās daļas, visi klātesošie tika aicināti uz centra ēdnīcu, lai izbaudītu svētku kūku.

 

Vārkavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Dagnija Dudarjonoka

 

 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 07.10.2019 16:19:19

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Marika Smane
Tālrunis: 20385972

Notikumu kalendārs
forward
forward
Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »