Vārkavas novada informatīvais portāls
Vārda dienas 22.11.2019 03:01
Aldis, Alfons, Aldris
Dienas teikums

Nu, galu galā laime vienmēr - vairāk vai mazāk - ir ilūzija. /Regīna Ezera/

Daudzdzīvokļu ēkā (Skolas ielā 6, Vecvārkavā) veikti remontdarbi

Dzīvokļu mājā (Skolas ielā 6, Vecvārkavā) pašvaldība veikusi vairākus būtiskus  remontdarbus — ēkas rietumu sienai tika veikta  starp bloku šuvju hermetizācija, saremontēts galvenais kanalizācijas  vads, veikta dzīvokļu balkonu logu un durvju nomaiņa. Par ēkas remontdarbu veikšanu pērnajā gadā dzīvokļu iedzīvotāju sapulces laikā vienojās dzīvokļu īpašnieki, īrnieki un apsaimniekotājs — Vārkavas novada dome. Plānotie darbi tika iekļauti domes 2019. gada budžetā un šī gada vasarā tie ir veikti.
Vārkavas novada dome jau  vairākkārt bija saņēmusi sūdzības no ēkas iedzīvotājiem, ka stipra lietus laikā dzīvokļos un kāpņu telpās no griestiem un pa sienām tek ūdens, kas veidojas lietus ūdenim iekļūstot starp bloku šuvēm, kas laika gaitā ir nolietojušās un laiž cauri mitrumu. Tādēļ sapulces laikā tika pieņemts lēmums veikt bloku šuvju hermetizāciju ēkas rietumu sienai. Veicot tirgus aptauju, lētāko piedāvājumu sniedz uzņēmums SIA “Industrial Serviss” no Daugavpils. Uzņēmums piedāvā rūpnieciskā alpīnisma pakalpojumus. Nepilnas darba dienas laikā, tika nohermetizēta ēkas rietumu siena.  Tā jau ir izturējusi pārbaudi – spēcīga slīpā lietus dēļ, ēkas iekšpusē ūdens vairs netek. Rietumu sienas  šuvju aizdarīšana izmaksājusi  670 EUR.
Lai atrisinātu ēkas kanalizācijas aizdambēšanās problēmu, ar ko regulāri saskārās ēkas iedzīvotāji, sapulcē tika nolemts, veikt centrālā kanalizācijas vada nomaiņu. Jūlijā uzsākot kanalizācijas vada remontdarbus, Vārkavas novada pašvaldības saimniecības daļas darbinieki konstatēja, ka problēmas novēršanai ir jānomaina tikai bojātā cauruļvada daļu, nevis viss kanalizācijas vads, kā tas bijis sākotnēji domāts. Remontdarbu materiāli izmaksājuši 71,51 EUR. Pēc remontdarbu veikšanas dome vairs nav saņēmusi iedzīvotāju sūdzības par kanalizācijas sistēmu problēmām.
Meklējot risinājumus ēkas siltuma zudumu mazināšanai apkures sezonas laikā, dzīvokļu īpašniekiem, īrniekiem un novada domei kopīgi vienojoties, tika nolemts šī gada vasarā nomainīt visu ēkas dzīvokļu balkona logus un durvis, vecos aizstājot ar jauniem PVC logiem. Dome visizdevīgāko cenu piedāvājumu saņēma no SIA “Glaskek Latgale”, kas jaunos logus izgatavoja un uzstādīja. Līguma cena balkona logu un durvju nomaiņa visiem 12 ēkas dzīvokļiem sastādīja 3820 EUR.
Visu šo remontdarbu veikšanas izmaksas sedz dzīvokļu īpašnieki un īrnieki, katru mēnesi maksājot domei rēķinos norādīto apsaimniekošamas maksu. Drīzumā tiks plānota ēkas iedzīvotāju sapulce, kurā tiks lemts par  turpmāko iespējamo ēkas remontdarbu veikšanu.
 


« Atgriezties pie rakstiemPēdējo reizi izmaiņas veiktas: 07.10.2019 16:19:19

Vārkavas novada pašvaldības dome
Izstrādāts SIA "DATATEKS", 2010
wheat

Kontaktinformācija
Tālrunis: 65329632
E-pasts: dome@varkava.lv
Atbildīgais par mājas lapas saturu: Marika Smane
Tālrunis: 20385972

Notikumu kalendārs
forward
forward
Veselā miesā vesels gars

Aprīlī daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

“Imunizācija ir liels sabiedrības veselības sasniegums, jo miljoniem bērnu ir saglabāta veselība un pat dzīvība, novērstas ciešanas, ko izraisa infekcijas slimības un to nelabvēlīgas sekas. Vakcinācijas rezultātā saslimstība ar vairākām infekcijas slimībām Latvijā ir novērsta vai samazināta līdz tādam līmenim, kas nekad nav bijis reģistrēts. Līdz ar to, ja cilvēks nav bijis vakcinēts un nav pārslimojis bērnībā, turpmākajā dzīves gaitā viņš paliek neimūns, un viņam ir risks inficēties un saslimt tad, kad viņš to negaida. Svarīgi atcerēties, ka vairākas slimības, pret kurām vakcinē bērnībā, nevakcinētajiem pusaudžiem un pieaugušajiem norit smagāk” -, skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pateicoties tikko notikušajai SPKC kampaņai “Pasargāts, jo vakcinēts”, pieaugušo vakcinācijas skaits pret difteriju 2017. gada janvārī-martā pieaudzis par 49% salīdzinājumā ar vidējo vakcināciju skaitu tajā pašā periodā pēdējo 3 gadu laikā. SPKC epidemiologi atzīst, ka šī ir ļoti pozitīva tendence, jo Latvijā imunizācijas aptvere pret difteriju nav pietiekoša, savukārt saslimstība ar difteriju pēdējos gados ir pati augstākā Eiropas Savienības valstu vidū.

Informācija no www.spkc.gov.lv

Jūsu jautājums / ieteikums domei
Aptauja

Neviena aptauja nav aktīva.


Aptauju arhīvs »